Oslnivé päťdesiatničky: Čo muži na zrelých dámach obdivujú a milujú?

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Dámy po päťdesiatke dokážu mužov zaujať a osloviť celkom iným spôsobom ako mladšia konkurencia.

Hoci sa za ženy v najlepších rokoch dlhé obdobie považovali tridsiatničky, dnes je toto rozmedzie oveľa benevolentnejšie a hranice sa posúvajú smerom nahor. U čoraz väčšej časti nežnejšieho pohlavia totiž platí, že dozrieva ako víno. Nezriedka tak na spoločenských akciách stoja v centre pozornosti ženy okolo päťdesiatky, ktoré bez mihnutia oka zatienia aj výrazne mladšiu konkurenciu. Viete, čo na týchto dámach mužov priťahuje ako magnet? Odpovede pánov možno prekvapia aj vás.


Päťdesiatničky prekypujú sebavedomím

Dámy v zrelom veku majú bohaté skúsenosti z najrôznejších oblastí a počas svojho života prišli do kontaktu s mnohými mužmi. Prešli si kolotočom diét, pôrodmi, tešili sa z komplimentov okolia a nejedenkrát v noci vyjedli chladničku. Vďaka týmto a podobným zážitkom sú na prahu päťdesiatky vnútorne vyrovnané a dokážu prijať samé seba aj so svojou prirodzenosťou. „Kolegyňa v zrelom veku vyžarovala zo seba sebavedomie a takú energiu, že som chcel byť v jej blízkosti a visel som jej na perách. Pôsobila dojmom, že so sebou existuje neuveriteľne jednoducho,“ podelil sa o svoju skúsenosť z firemného večierku 35-ročný programátor Peter.


Mohlo by vás zaujímať: Láska cez internet: Ilúzia či šanca na vážnu známosť?


Päťdesiatničky sú nezávislé

Ženy v tejto vekovej kategórii majú už poväčšine odrastené ratolesti, a preto sa dokážu dokonale postarať nielen o seba, ale aj o svojich najbližších. Ak sa im manželstvo nevydarilo a sú momentálne single, nerútia sa do vzťahu kozmickou rýchlosťou. Nepotrebujú po svojom boku muža, ktorý by si ich vydržiaval a ktorého by obskakovali. V opačnom pohlaví hľadajú rovnocenného partnera a dôkladne zvažujú svoj výber. Presne to imponovalo aj živnostníkovi Mariánovi (53), ktorý pred časom dobýjal svoju súčasnú partnerku: „Bola samostatná, do ničoho sa nehrnula a neočakávala, že jej do roka nastoknem na prst obrúčku.“

Päťdesiatničky sú skvelé spoločníčky

Zbytočne nedramatizujú, majú v zásobe dostatok zážitkov, na život sa pozerajú s nadhľadom a častokrát im nechýba obrovský zmysel pre humor. Aj pre toto páni spoločnosť zrelých žien vyhľadávajú čoraz častejšie. „Žila istý čas v zahraničí, kde spoznala množstvo zaujímavých ľudí. Nikdy tých jej historiek nemám dosť. Navyše má neuveriteľne nákazlivý smiech a pozitívny postoj k životu. To sa v dnešnej dobe naozaj cení,“ nešetrí chválou na adresu svojej 54-ročnej susedky pán Anton zo Zvolena.


Mohlo by vás zaujímať: Máte málo priateľov? Poradíme vám, ako môžete získať nových


Päťdesiatničky majú výborný vkus a vedia poradiť

Dámy po prekročení prahu päťdesiatky už módne výstrelky prenechávajú o generácie mladším a zvyčajne presne vedia, čo im pristane. Pri výbere garderóby uprednostňujú kvalitu a držia sa hesla „Menej je viac“. Aj preto ich styling pôsobí decentne, no zároveň vkusne bez prehnaného mejkapu či množstva bižutérie. To isté platí, aj pokiaľ ide o zariaďovanie interiéru a výber bytových doplnkov – väčšinou už z diaľky rozoznajú gýč. „Oblieka sa jednoducho, ale šik. Pôsobí vďaka tomu prirodzene a nemá problém zažartovať si na účet svojej „trvalej“ na hlave,“ chváli svoju vitálnu svokru Roman (32).

Päťdesiatničky vedia, kam sústrediť svoju pozornosť

Ak má žena v zrelom veku o muža záujem, dotyčný o tom bude zaručene vedieť. Dáma takéhoto formátu totiž v spoločnosti nepobehuje sem a tam, nesnaží sa nadviazať očný kontakt s každým a byť všade, kde sa niečo deje, práve naopak. Nesklopí zahanbujúco zrak, ale sústredene načúva objekt svojho záujmu. „Dostalo ma to, ako si vypočula všetko, čo som hovoril a pozerala sa priamo na mňa, okolie ju v tej chvíli nezaujímalo. Cítil som sa, akoby som bol jediným mužom v miestnosti,“ spomína Dušan na svoje zoznámenie s partnerkou Alenou (56). S ním súhlasili viacerí príslušníci silnejšieho pohlavia, podľa ktorých sa päťdesiatničky o problémy druhých úprimne zaujímajú a vedia byť ozajstnou oporou.


Akým dojmom dámy po päťdesiatke pôsobia na vás? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii a vyhrajte víkendový pobyt alebo inú z cien v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platnú emailovú adresu.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (31)

 • peter 03.01.2017, 21:25

  Milujem zenu ktora ma 73, ale da fleka vsetkym modelkam.

 • Emília 13.08.2015, 14:38

  pre Jaroslava: Ak to robíš do úst 15 - ky, tak si predstav, že je to tvoja vnučka. Ty si vlastne PEDOFIL. Do basy s tebou!

 • mam dobre oci 23.10.2013, 11:24

  pani na obrazku vyzera nejmin na 60! k clanku o oslnivych padesatkach nevhodne foto. odkvetla baba. neni na ni znat, ze v mladi upoutavala, ale je upravena, snazici se stale vypadat.

 • otazka od zeny 07.08.2013, 09:04

  kolik je ti, stefan?

 • stefan 21.07.2013, 22:49

  milujem pekne zrele damy ktore dbaju o svoj vzhlad. tuzim po takej priatelke.

 • stefan 21.07.2013, 22:39

  vzdy sa mi pacili zrele damy ktore dbaju o svoj vzhlad.pre mna su pritazlivejsie ako mlade zabky,

 • zuzi 14.02.2013, 12:28

  vidis miro, velmi rozumny nazor. at stastne ziji zachovale damy! kdyz o sebe zena dba a miluje, kvete! pekne ji polichot, opecovavej, dej ji do tela, doprej ji a zustane mladice. i ve zralem pokrocilejsim veku se nemusi muz stydet za starsi partnerku, dnes je trend libivych az puvabnych padestanic, samozrejme i vyssiho veku! dokud se zena smeje a ma apetit, pokud neni trapna - nedela ze sebe diblika, nema na ni kolikrat mlada. hezkeho valentina!

 • Miro 14.02.2013, 09:35

  Zuzi, máš pravdu, sám mám niekoľko rokov milenku, približne v mojom veku, ktorá má tesne po päťdesiatke a je už babička... Samozrejme, že aj keď ten vek je niekde vidieť, je to veľmi príťažlivá žena, o ktorú (na môj vkus až moc často) prejavujú záujem aj o dosť mladší muži... Môžem však povedať, že kým som ju nespoznal, tak nádherný sex som nikdy predtým nezažil ani s podstatne mladšími ženami...

 • zuzi 04.02.2013, 12:45

  zlatica, jaroslav, jednou take zestarnete a budete chtit jeste si uzivat! vsak padesatka je prakticky jeste mlady vek a zachovala baba strci kolikrat do kapsy mladsi neupravenou tlustou. zrala baba ma konecne za sebou vychovu a cas na sebe, doprat si, co u deti nemohla a kdyz ma apetit a dba o sebe, parada! dobre, ze ma plombu, mustek a zuby spravene, to ji cti, ze se o sebe stara. zuby je zaklad, nejen ohoz, i barveni vlasu, nechodit sediva, at ziji zrale zeny! kazdy vek ma sve kouzlo. krasa je v kazdem z nas, jen ji umet ukazat.

 • Michal 03.12.2012, 14:40

  A je tu ešte jeden dôležitý aspekt, ktorý uvoľňuje aj ten intímni vzťah a to, že už nemôžu otehotnieť. To znamená, žiadna trápna antikoncepcia.

1 2 3 4 >

Pridať komentár