Zázračná púpava: Pomôže pri poruchách trávenia ba aj pri rakovine

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Skúšali ste už konzumovať niektorú časť púpavy?

Poznáte liečivé účinky púpavy, ktorá sa dá využiť pri množstve zdravotných problémov?

Známa bylinka, ktorá kvitne žltým kvetom, je v súčasnosti veľmi podceňovaná. V skutočnosti má však vynikajúce liečebné účinky, o ktorých však len málokto vie. V medicíne starých amerických Indiánov, ako aj v čínskej medicíne je už stáročia používaná ako liečivo, dokonca aj proti rakovine. Najnovšie výskumy tieto liečivé účinky potvrdzujú.


Zatracovaný poklad

Ľudia, ktorí sa vyznajú v bylinkách, by určite potvrdili to, že púpava je nesmierne liečivá a pritom tak ľahko dostupná. Jej zber vám zaberie len pár minút. No kvôli nevedomosti je púpava zatracovaná a považovaná za burinu. Ľudia ju namiesto pozbierania radšej pokosia, alebo si ju vôbec nevšímajú. Od dávnych dôb je pritom púpava využívaná v medicíne starých Grékov, ktorí používali jej mlieko na očné zápaly a s jej šťavou bojovali proti únave. Široké využitie má aj v tradičnej čínskej medicíne. Starí americkí Indiáni ju zas oddávna používajú okrem iného aj na liečbu rakoviny. Púpava obsahuje vitamíny A, B, C, D a minerály draslík, vápnik, železo a sodík.

Pomáha pri problémoch, ktorými trpí väčšina z nás

Púpava má schopnosť liečiť ochorenia, ktorými trpí väčšina z bežnej ľudskej populácie nachádzajúcej sa v strednom veku. Pomáha pri:

 • chorobách pečene a žlčníka
 • problémoch s pankreasom
 • prečistení čriev, obličiek a celého tela
 • zbavovaní toxínov z krvi
 • trávení, čistí žalúdok
 • prekyslení žalúdka
 • únave a celkovej slabosti
 • zvyšovaní chuti do jedla
 • problémoch s močovými cestami
 • rozpúšťaní žlčníkových kameneňov
 • zlepšovaní stavu pleti s akné, či vyrážkami
 • reume a cukrovke

Mohlo by vás zaujímať: Kráľovná jarnej očisty: Žihľava pomôže zdraviu, kráse aj vašej záhrade


Bojovníčka proti rakovine

Aj keď sa to na prvý pohľad môže zdať ako žart, je to skutočne tak. Áno, presne tá púpava, ktorá rastie takmer všade, vie bojovať so zákernou rakovinou. Potvrdili to viaceré vedecké štúdie, ktoré boli uskutočňované v posledných rokoch po celom svete. Výhodou je, že neničí zdravé bunky. Môže však narušiť účinok chemoterapie, či protirakovinových liekov, preto sa pri tejto diagnóze vždy dopredu poraďte s lekárom. Podľa výsledkov je účinná v boji s rakovinou:

 • prsníka
 • vaječníkov
 • s melanómom
 • chronickou monocytickou myeloidnou leukémiou
 • a niekoľkými ďalšími typmi rakoviny

Využitie je široké

Púpava kvitne od jari, kedy je vhodné si ju nazbierať a vysušiť. Vždy vyberajte odľahlejšie miesta bez smogu. Pripraviť si z nej potom môžete liečivý čaj, ktorý môžete piť denne jeden až dvakrát. Konzumovať ju však môžete aj čerstvú (umyté stonky – 6 ks denne) a to najmä pri problémoch so žlčníkom a pečeňou.

Z kvetov si zas môžete pripraviť zdravý sirup alebo púpavový med. Recept je jednoduchý. Natrhajte si asi 400 kvetov púpavy, poriadne ich umyte, dajte do hrnca a zalejte približne litrom vody. Pridajte dobre umytý citrón nakrájaný na kolieska (niekto pridáva aj pomaranč) a dajte na sporák. Keď voda zovrie, nechajte povariť asi štvrť hodinu. Na druhý deň preceďte zmes cez plátno a z kvetov a ovocia vytlačte čo najviac tekutiny. Potom pridajte cukor a povarte až do želaného zahustenia (čím dlhšie varíte, tým bude zmes hustejšia). Potom nalejte do zaváraninových pohárov a zavrite.


Mohlo by vás zaujímať: Pomocníčka kapucínka: Pre vaše telo toho dokáže spraviť naozaj veľa


Púpavové listy môžete tak isto konzumovať čerstvé a pridať si ich napríklad do šalátov, alebo ako prílohu k mäsu. Mladé listy obsahujú veľa vitamínu C.

Na prípravu odvaru sa využíva aj sušený koreň púpavy – jedna lyžička na dva deci vody a nechať niekoľko minút povariť. Používa sa na žlčníkové a tráviace problémy, zápalové ochorenia pečene, uvoľnenie spazmov v žlčových cestách a úpravu tvorby žlče, metabolické účinky, podporu vylučovania tráviacich štiav. Pri sušení koreňa si treba dávať pozor, aby ste ho nepresušili (napádajú ho červy) alebo nenechali nedosušený (ľahko plesnivie). Ideálne je sušenie na suchom a tienistom mieste. Ak ste tento rok jeho zber zmeškali, môžete sa spoľahnúť na predávaný čaj a vlastný si vyskúšať budúcu jar.


Poznáte dobrý tip na spracovanie púpavy? Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi v diskusii a vyhrajte víkendový pobyt alebo inú z cien v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platnú emailovú adresu.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (10)

 • Kollar 27.11.2016, 21:59

  Pokračovanie: MMS/CDS nemajú žiadne vedľajšie škodlivé účinky. Najsmutnejšie na tom je a zdravím rozumom nepochopiteľné to, že na maláriu ročne stále i naďalej zomierajú tisíce ľudí ročne i napriek vynájdenému najuniverzálnejšiemu a najlepšiemu lieku na tejto planéte MMS. MMS vylieči každý druh rakoviny priemerne do jedného mesiaca a CDS vylieči 96% druhy rakovín a zároveň aj s veľkou istotou ničí všetky parazity okrem dospelých hlíst, vírusy, baktérie, už vo veľmi krátkom čase,preto na vyliečenie z rakoviny dáme prednosť MMS a iným 100%-ým uvedeným prípravkom. Pri liečení rakoviny sa zároveň musí celé telo dobre detoxikovať (doslovne vyprať) rôznymi detoxikáčnymi prípravkami napr. yuccou, a jesť pri tom množstvo zeleniny a piť dostatok mäkkej čistej vody a zeleninové šťavy. Dobre pri tom pomáha Spirulina, Chlorella a klíčky. Pozor, Spirulina vôbec nelieči rakovinu, podieľa sa len ako pomocná zložka na detoxe a na dodaní niektorých minerálov. Spirulina reumu lieči až 96% a tiež aj iné choroby. Chlorella lieči rakovinu 53 %,preto ju využívame pri liečení rakoviny,ale hlavne pri detoxe. Chlorella je tiež špičkovým liekom proti reume a keď k nej pridáme mobil+ s čo najvyšším obsahom chondroítinu a glukosamínu a vyšších dávok MSM a C vitamínu,kolagénu, tak do pol roka sme bez reumy. Na vyliečenie ľahšej formy rakoviny pomocou prášku Kurkumy denne je treba brať 8 g (8 tisíc. mg) prášku Kurkumy,pri ťažšej forme 9 g denne. Kurkumu prášok je najlepšie brať 3 krát denne ½ hod pred jedlom a to pred hlavnými jedlami pred raňajkami pred obedom a pred večerou. Nápoj Kurkumy pre jednú dávku si pripravíme v 2 - 3-oj decovom pohári nasledovne: Do pohára si odvážime 2,7 g (2700 mg) Kurkumy, pridáme cca 2,5 dl vody a miešame najmenej 1 minútu, aby sa všetok prášok z Kurkumy dobre rozpustil. Pri ťažšej forme rakoviny berieme 3 g práškovej Kurkumy denne. Čistú Kurkumu bez akýchkoľvek prímesy nájdeme v netových obchodoch na heureke. Chorí na rakovinu sa môžu vyliečiť z rakoviny aj pomocou prípravku Kurkumín v kapsulách, ale najlepší je čistý bez ďalších prímesy bez piperínu a Kurkumín komplex tiež nie je vhodný. I keď je Kurkumín čistý bez ďalších prímesy,nie každý ma rovnaké množstvo liečivej látky Kurkumín. Na vyliečenie ľahšej formy rakoviny berieme Kurkumín denne 5 kapsúl ½ hod pred jedlom 2+2+1 a pri ťažšej forme berieme 6 kapsúl 2+2+2, 1/2 hod pred jedlom a zapiť 2-3 dl čistej mäkkej vody. Takmer rovnocenný vynikajúco zaberajúci pri liečení rakoviny je prípravok z hroznových jadierok Grape Seed. Grape Seed berieme spolu s jedlom resp spolu hlavnými jedlami pri ťažkej forme rakoviny 6 kapsúl denne 2+2+2, a pri ľahšej forme 5 kapsúl denne 2+2+1. Na vyliečenie rakoviny Lyzínom a Prolínom + C vitamínom. Lyzín – 2800 mg denne rozdeliť na 3 krát denne po 930 mg 15 minút pred jedlom. Prolín 1400 mg denne rozdeliť na 3 krát denne po 470 mg 15 minút pred jedlom. Vitamín C pre 80 kg osobu 1500 mg denne rozdeliť na 3 krát denn...

 • Kollar 27.11.2016, 21:56

  VYLIEČME SA Z RAKOVINY LEN ZA 35 DNÍ Ježiš povedal,choď tvoja viera ťa uzdravila. 1. Viera s optimizmom môže pomôcť pri seba uzdravovaní až 53%-ami. 2. Pesimizmus nelieči len zhoršuje choroby. 3. Na urýchlenie uzdravenia z rôznych chorôb môžeme pomôcť sebe, ale aj iným i na diaľku jednoduchým dobre fungujúcim uzdravovacím procesom prikladaním rúk a zároveň aj zapojením mysle a hlavne musíme tomu aj veriť,že sa tak stane. 4. Priložením rúk na chorého necháme prúdiť našu energiu na cielené choré miesto,pri čom liečená osoba to pociťuje vibráciami a teplom. 5. Mysľou si pri tom opakujeme, aby naša myseľ zasiahla chorého,alebo i seba za jediným účelom uzdravenia sa s choroby a tak rukami a mysľou ešte viac zintenzívnime tento jednoduchý a veľmi účinný proces uzdravovania. Trpiaci na chorobu rakovinu si musia najprv uvedomiť, zamyslieť sa nad tým z čoho chorobu dostali a pri liečení sa vyhnúť doterajšieho spôsobu života z ktorého teraz čelia týmto dôsledkom a urobiť zásadné zmeny v stravovaní. Mnohí sa vyliečili z rakoviny len prejdením stravy z mäsitej na zeleninovú živú organickú stravu. Vedci sa prikláňajú k zhodnému názoru,že množstvo rakovín vznikne okrem karcinogenity aj dôsledkom spôsobenými parazitmi vírusmi, baktériami, plesňami a hubami v kyslom prostredí, ktoré sme si sami vytvorili, ale ktoré tiež to kyslé prostredie robia ho ešte kyslejším. Pri liečení rakoviny ako je napr. rakovina žalúdka je treba najprv zničiť pôvodcu rakoviny helikobakter pylori, ktorý je prvotriednym karcinogénom zodpovedný za poleptanie sliznice žalúdka a tvorbu následných rakovinových vredov. Zo skúsenosti MMS/CDS tieto baktérie zničia za 7 dní,čo ATB je pre zmutované baktérie už prikrátke. Pri ponechaní týchto pôvodcov rakoviny sa stane liečenie nekonečným príbehom resp obiehaním dokolečka dokola,preto je treba pri tom zvoliť správny postup terapie... Podobne je to aj pri niektorých rakovinách pľúc so známym jeho pôvodcom chlamýdie či plesne a tiež aj pri rakovine krčka maternice z jej pôvodcom vírusom HPV,rakovina ľadvín s premnoženými streptokokmi vo vytvorených cystách a podobne. Vírus HPV v krčku maternice MMS/CDS totálne zničí v krátkom čase za 9 dní a pľúcne chlamýdie-pneumonie za 14 dní. Podľa dokumentarného filmu z Afríky sa z malárie len za jediný deň len po vypití niekoľkých kvapiek MMS, ktoré nestoja skoro žiadne peniaze vyliečilo všetkých chorých zo 154 pri odbornom a prísnom dohľade lekárov z medzinárodného červeného kríža: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2121-uspesne-klinicke-testy-lecby-malarie-pomoci-mms-v-africe Ako je zrejme z videa pri liečení malárie pomocou kvapiek MMS v Ugande sa zúčastnili aj maličké deti a všetci do jediného sa tak zázračne rýchlo uzdravili. Zaujímavé je to že nikto z nich nemal poleptaný a rozožratý žalúdok a čreva ako o tom niektorí často blúznia. MMS/CDS nemajú žiadne vedľajšie škodlivé účinky. Najsmutnejšie na tom je a zdravím rozumom nepochopiteľné to, že na mal...

 • fivo 27.11.2016, 19:50

  Koreňom púpavy som si vyliečil rakovinu žalúdka.

 • Anna 09.06.2016, 14:04

  Ja robím med nie len z púpavy, ale aj z agáčový, bazy čiernej, lipový med, repkový med,

 • erik 16.12.2015, 21:00

  dobri den mama problem crevami a zaludkami mozem pouzivat pupava caj

 • marta 20.04.2015, 12:10

  ako použiť púpavový koreň na akné?

 • Janka 19.04.2015, 11:41

  Prosím Vás a koľko cukru sa dáva do toho sirupu? Aspoň približne... Sušíte celú púpavu? Aj kvety, stonky a listy?

 • Helena 19.01.2015, 14:04

  Púpavový med používam do frapé kávy - mňam, je to pre fajnšmekrov.

 • Helena 19.01.2015, 14:02

  Milujem ˇpúpavový med, používam ho do kávy - frapé, mňam

 • Emília 18.09.2012, 07:58

  Už roky pijeme púpavový čaj a je naozaj veľmi, ale veľmi dobrý. Keď to spomeniem pred kolegyňami, nijaká o takom čaji ani len netuší a čudujú sa...málo Ľudí o tom vie a pritom je púpava strašne zdravá... mne veľmi pomohla na žalúdočné problémy

1

Pridať komentár