Pravdivý príbeh: Manželstvo nie je pre každého, záletník sa nikdy nezmení

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Sú dva typy žien. Také, s ktorými si človek len užije, a potom také, s ktorými si chce založiť rodinu a zostarnúť. Muži majú možno blízko k tým prvým, ale skôr či neskôr ich to ťahá k niečomu stabilnejšiemu.


Môj brat bol však, zdá sa, výnimkou. On bol vždy za zábavu, pestoval si taký veselý životný štýl. Privyrábal si ako DJ a to sa celý víkend niesol v znamení „všichni ruce nahoru“ a žijeme do rána bieleho. Ja som tiež chodila na diskotéky s ním. To každý krát sedela pri našom stole a na jeho nohách nejaká iná slečna. Čím som bola staršia, podobnú zábavu som vyhľadávala čoraz menej. Mala som iné priority. Prácu, ktorú neskôr vystriedali deti. Marcel zo svojho spôsobu života neupustil. Cez deň pracoval v jednej čistiacej firme, cez voľné dni hrával v bare.

Počas jednej akcie sa v podniku lúčila so slobodou partia žien. Zhodou okolností som tam bola v ten večer aj ja s bratom. Výnimočne nepracoval, oslavovali sme moje narodeniny. Videla som na Marcelovi, že si v hlúčiku vyhliadol opäť nejakú svoju obeť. Votrel sa medzi tieto zabávajúce sa dámy a vyzeralo to, že domov sám ako vždy neodíde. Na moje prekvapenie sa vrátil „len“ s telefónnym číslom.

Po nejakom čase mi Marcel prezradil, že si s dotyčnou slečnou dopisujú. Ja som medzičasom aj zabudla, o čo ide, brat mi osviežil pamäť. Volala sa Petra, na diskotéku išla len kvôli kolegyni. Inak, že na podobné miesta nechodí. Podpichla som brata, že to bol možno osud a znamenie. Znamenie, že si má nájsť konečne niekoho na vážnejší vzťah.

Petra bola hotové zlatíčko. Na môj vkus trocha tichá, ale úprimná a strašne dobrosrdečná. Až som sa čudovala, čo vidí na mojom bratovi, pri ktorom hrozilo, že keď si užije, Petru ako každú inú pošle kade ľahšie.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Kamarát sa rozviedol kvôli milenke - a takto to celé dopadlo


Marcel sa však zmenil. Teda skôr Petra ho zmenila k lepšiemu. Pomohla mu nájsť normálnu prácu, kvôli nej prestal fajčiť, dokonca vyhlásil, že ani hrávať nebude. Vraj z toho už dávno vyrástol, len musel stretnúť niekoho ako Petra, aby mu otvorila oči. Najviac sa z tohto vzťahu tešila asi naša mama. Konečne to totiž vyzeralo, že Marcel, nad ktorým už celá rodina lámala palicu, sa konečne ožení a usadí. Brat naozaj o skoro rok požiadal Petru o ruku a krátko na to bola svadba.

Hneď začali pracovať na dieťati. Marcel síce nevyzeral ktovie ako nadšený, ale vek už na to dávno mal a Peťa deti chcela. Veci však nešli podľa plánu. Mala som pocit, že po počiatočnom akom takom nadšení už Marcel deti ani nechce – akoby sa bál, že príde o poslednú kúsok slobody a voľného času.  Pol roka po svadbe začal vypisovať na sociálnej sieti s inými ženami. Sám sa mi s tým priznal, keď ho Petra nachytala. Upozorňovala som ho, že sa popáli, keď sa bude takto zahrávať s ohňom. Petra síce je dobrá duša, ale nie je sprostá. Nedal si povedať. Nad prvou neverou Petra privrela oči, druhá mu už neprešla.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Neuveriteľné - manžel ma opustil kvôli staršej a škaredšej!


Manželstvo Marcela s Petrou pomerne rýchlo rozviedli. Čakala som, že brat sa posnaží Petrinu lásku a hlavne dôveru získať späť a vzťah sa pokúsi ešte zachrániť. Nestalo sa tak. Brat dokonca vyzeral, že mu odľahlo a je rád, že je slobodný a môže sa vrátiť k svojmu predošlému štýlu života. Utešuje ma len to, že plánované dieťa spolu nakoniec nemali.

Budúci rok má Marcel štyridsať rokov. Býva sám, opäť hráva po baroch a ženy strieda častejšie ako ponožky. Miesto toho si mohol užívať pohodlie domova, lásku jednej ženy, teplo rodinného kozuba. Nazvať sa to dá akokoľvek. On si však vybral iný spôsob bytia, pre mňa nepochopiteľný. Je mi ľúto, že možno nikdy nezažije to, čo ja – radosť z detí, pokoj a pocit istoty doma. Je to ale jeho voľba, a to, či je správna, zistí časom on sám.


Poznáte podobný príbeh? Ako by ste sa v danej situácii zachovali vy? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (8)

 • Monika 09.06.2016, 08:17

  Takych muzov je viac pokial sa nechci zmeniot muzi tak ich nik nezmeni ,ale jedno viem ze ona moze byt rada ze nie je snim bo to ma taky muz v sebe a vyhovuje mu taky zivot iba by trpela pri nom hoc by ho milovala a zalezalo by jej nanom ,nezmenila by ho .

 • Monika 16.05.2016, 08:58

  Jediné v čom sa chlapec mýlil bolo, že vie žiť podľa sestry a jej podobných. Ak mu raz sedí jeho spôsob života, tak nech si ho užíva. On zrejme tiež nerieši, prečo sa iní zhrýzajú v nefunkčnom manželstve, tak prečo jemu sestra kuvikuje do toho, ako dopadne? Máme právo na svoje vlastné rozhodnutia, aj keby mali byť hlúpe, nekonvenčné, alebo chybné, a mne sa vidí, že chlap je spokojný a šťastný, tak nech mu to vydrží.

 • Maja 20.04.2016, 08:56

  Nech si kazdy zije tak, ako sa mu paci a chce, ako je mu to prirodzene. Preco kazdeho tlacit do toho, aby si co najskor zalozil rodinu a ptoom si aj tak vypisoval a hlada, kde pichnut, so zenou a detmi na krku -- ked sa zenam nezda, nech sa pozru na zoznamky, zenatych vsadepichov je ich plna hrst. a keby kazde jedno "tn moj urcite nie"bola pravda, tie webstranky by davno neexistovali. Ze ma niekto deti a rodinu neznamena, ze neskonci na starobu a starosti sam a bez pomoci. Kolko pribehov je o tom, ze rodic je strceny do domova a deti chodia len po dochodok. tastna viacgeneracna rodinka, kde sa vsetci miluju ako kone a pomanahu si nnavzajom je skor vynimkou, nez pravidlm a najcastejsia frustravcia starsej generacie je prave z tohto natlacovaneho obrazu do ich hlav, ktory nefunguje. Vsimnite si, ze srarsi ludia, ktory maju vlastne zaujmy a zivot mimo vnucatiek a rodiny, su ovela virilnejsi a v konecnom dosledku so svojim zivotom spokojnjesi. Kto ma patent na rozum, aby niekomu nakazoval, ze udaseny s deckom na krku bude stastnejsi?? Mne tieto kecy vzdy pridu tak, ze nejaka pipinka si nabuchala prveho, lebo sa tak patri a slusi, a potom zavidi vstkym naokolo, ze maju gule si uzivat iny zivot - a nie, deti ani zena tomu chalanovi urcite nechybaju, inac by ich davno mal

 • jajka 18.03.2016, 09:07

  Každý si žije ten svoj život väčšinou tak ako to cíti. A žije pre prítomnosť, neuvažuje čo bude, keď bude starý, chorý. Jedno je však pravda, meniť niekoho nasilu je nemožné a neúspešné. Ak by sa to aj podarilo, určite to nebude mať dlhú trvácnosť. Zmení sa naozaj len ten, kto to chce sám od seba. A že možno sú tu tie príbehy vymyslené? Ale takmer v každom je naozaj kus reality, keď sa nad tým zamyslime a popozeráme sa okolo. Veď kto nechce nech ich nečíta, ale dá sa z nich naozaj vziať aj niečo poučné.

 • aaa 17.03.2016, 21:34

  Tieto príbehy buď vymyslené, alebo skutočné, môžu byť pre nás, čo to čítame poučné, alebo si každý premietne ten svoj problém, ktorý bol, je, alebo možno aj bude.....Nikto z nás nevie, čo nám život prinesie.....

 • amata 17.03.2016, 18:46

  Mne sa príbeh páčil. Evelina,to, že na verejnosti niekto niečo pretriasa?, veď je to napísané úplne anonymne...Myslím, že brat začne inak uvažovať, keď príde nejaká choroba alebo keď všetci jeho priatelia budú mať rodinu a on bude vidieť ich skutočné rodinné šťastie alebo keď uvidí svoju ženu s kočíkom šťastnú v inom vzťahu.Priznám sa, že neviem, či sa dá zmeniť promiskuitný jedinec. Ja som jednoľub a tak sa neviem vcítiť do kože človeka, ktorý mení partnerky. Mne ho je proste ľúto.

 • Ellka 17.03.2016, 14:39

  Zas ďalšia, čo si myslí že žena chlapa zmení. A je to jedno či to bude frajerka, manželka, alebo sestra. Našiel si ženu skôr podľa predstáv sestry, ako podľa tej svojej.

 • evelina 17.03.2016, 10:57

  Nikdy by som osobné problémy alebo názory môjho brata nepretriasala na verejnosti ! Ale osobne, medzi štyrmi očami !

1

Pridať komentár