VIDEOTIP Využite vaječné škrupiny: Poslúžia v záhrade ako výživné hnojivo

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Používate vaječné škrupiny?

Aj obyčajné škrupiny z vajíčok nájdu v domácnosti svoje uplatnenie

Vaječné škrupiny obsahujú množstvo minerálnych látok, ktoré sú nevyhnutné pre rast rastlín. V tejto súvislosti je najvýznamnejšie zastúpený vápnik. Rastlinám dodá pevnosť a potrebnú hrúbku. Jeho prítomnosť v pôde zasa chráni pred pôsobením mikroorganizmov, vďaka čomu rastliny nezahnívajú.


Predtým, ako porozbíjané škrupiny použijete v záhrade, ich najskôr umyte v studenej vode a následne vložte na 2 minúty do mikrovlnnej rúry. Tak zabránite, aby sa do pôdy dostali škodlivé baktérie ako napríklad salmonela. Podrvené škrupiny, či prášok z nich následne hádžte do kompostu, ktorý neskôr využijete ako kvalitné humusové hnojivo pre zeleninové a kvetinové záhony.

Ani počas zimných mesiacov škrupiny vyhadzovať nemusíte. Porozhadzujte ich v záhrade na mieste, kde plánujete v jarných mesiacoch vysadiť paradajky a papriky. Práve tieto rastliny sú totiž najnáchylnejšie na deficit vápnika.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (1)

  • kutil 17.06.2017, 08:02

    Používam tiež takto a ešte v ruke podrvené proti slimákom-bezdomovcom. Nasypem okolo rastliny a keďže ich to pichá, nejdú na jahody alebo čokoľvek iné.

1

Pridať komentár