Pravdivý príbeh: Manžela poznám od pätnástich, je môj prvý a jediný

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

O láske na celý život som snívala už od malička. Ako dvanásťročná som so zatajeným dychom sledovala všetky romantické seriály, ktoré v televízií vysielali. Dúfala som, že aj ja budem mať svojho princa, s ktorým budeme mať možno veľa prekážok, ale vydržíme, až kým nás smrť nerozdelí.


Prišlo to veľmi nečakane. Niektoré kamarátky už striedali frajera za frajerom, no ja som bola vo vzťahoch akosi pozadu. Necítila som sa pripravene ani vyspelo, a preto som nikoho nevyhľadávala. Až som v jeden osudný večer spoznala na diskotéke Juraja. Bol ma odprevadiť domov, ale skôr zaujal kamarátku Martu, ako mňa. A tak som ho na ďalšej diskotéke vyhľadala a spýtala sa, či si s Martou nechce dať rande. No on povedal, že o ňu záujem nemá a chce ísť na rande so mnou. Dala som mu šancu. Bol inteligentný, milý, zdvorilý. Povedala som si, prečo nie? Marta mi to odobrila, a tak som neváhala.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Manželova kríza stredného veku nám takmer zničila manželstvo


Náš vzťah sa začal krásne a nevinne. Ja pätnásťročná, on osemnásťročný. Bol môj prvý a ja jeho tiež. Určite by som zo začiatku nepovedala, že to bude navždy. Do vzťahu som síce išla naplno, ale vedela som, že nie každý puberťácky vzťah musí vydržať. Povedzme to tak, že som bola realistická. Zaľúbila som sa však nečakane rýchlo a život bez Juraja začal byť nepredstaviteľný. Stala sa z nás nerozlučná dvojka a všade sme chodili spolu. Roky plynuli a náš vzťah s Jurajom bol z roka na rok vážnejší. Začala som si predstavovať, aký by bol náš život po svadbe, s deťmi... On to cítil rovnako a tak sme sa po piatich rokoch vzťahu vzali a presťahovali do spoločného bytu. Tým sme oficiálne odštartovali etapu spoločného života.

S odstupom času si uvedomujem, aké obrovské šťastie som mala. V dnešnej dobe sa takéto veci nedejú bežne. Ženy vystriedajú viacero partnerov, kým nájdu toho pravého. Ak ho vôbec niekedy nájdu. Vidím kamarátky, ktoré sa trápia celé roky s hľadaním pána pravého a občas vyčítavo pripomenú, že ja som tento problém nikdy nemala. Je pravda, že spriaznenú dušu som našla až prekvapivo ľahko. Našla som človeka, s ktorým sa delím o všetky pocity a myšlienky a ktorému sa nebojím zdôveriť naozaj s čímkoľvek. Stal sa mojou láskou a najlepším priateľom zároveň.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Vážime si, že ani jeden z nás nemusel prejsť fázou zlomeného srdca, či rozchodom. Myslím, že poznám dôvod, prečo nám to klape už toľké roky. Základ je rozprávať sa. Vždy keď sa pohádame, hovoríme o tom. Nikdy nejdeme spať predtým, ako si vyriešime problém a riešime ho dovtedy, kým nemáme pocit, že sme sa naozaj pochopili. Nabudúce sa to už nezopakuje. Tichá domácnosť nikdy nič nevyrieši a nahromadený hnev spôsobí po čase nekontrolovateľný výbuch emócií.

Dnes žijeme usporiadaný život. Nemôžem tvrdiť, že nemáme problémy, alebo sa nehádame. Také manželstvo podľa mňa neexistuje a ten, kto tvrdí, že áno, klame. My sa snažíme žiť najlepšie, ako vieme. Vychovávame tri deti a pasujeme sa s každodennými problémami tak, ako iné páry. Som však nesmierne pyšná na to, že som v živote poznala len jedného muža.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (45)

 • môj názor 19.03.2017, 14:46

  pre Ja: Možno som niečo prehliadla, ale vychádza mi jediný dôvod tvojho správania- ty si si do svadby myslel, že je panna, a až po svadbe si prišiel na to, že nebola. Inak sa tvoje správanie rozumne vysvetliť nedá.

 • Tony 18.03.2017, 12:38

  S manzelkou som sa spoznal v juni, svadba bola v novembri, dcera sa narodila dalsi rok v juni, sme spolu stastne uz 32 rokov. Viete preco? Lebo neriesime pitchoviny ako vy.

 • Adri 17.03.2017, 14:46

  Ja sa nemal zenit mal ostat panic mat nasetrene korunky pre seba a bodka.Naco si bral zenu na ktoru nadava,ved vedel na zaciatku vztahu aka je.On bude zakomplexovany slaby chlap, uz len tym ze nevedel ako na nu ze mu nedala sex az po svadbe, ved to je smiesne je to slaboch a nie chlap.Chlap predsa musi vediet zenu dobijat

 • evelina 17.03.2017, 14:10

  Ja - máš asi šťastie, že tvoja manželka nečíta tieto príspevky. ak by, asi by od teba ušla na kraj sveta ! Buď si vymýšľaš a táraš, alebo nutne potrebuješ psychológa. Ešte si mal pravdivo napísať, prečo si bol panicom tak dlho, či z donútenia ( matěji, proč tě holky nechtějí) alebo si dodržoval prikázanie alebo si nevedel ako na to :) Prečo si sa s ňou oženil, keď si poznal jej minulosť ? Asi je to nevšedná žena, čo jej bývalí nevedeli ani oceniť ani zniesť. Ty nie si chlap, ty si zakomplexovaný žiarlivý chumaj, ktorý nevie, čo chce a čo má doma. I´m sorry ....

 • zenskka 17.03.2017, 12:45

  Môj terajší muž bol môj prvý, ja jeho prvá. Sme spolu od svojich 20 rokov, teraz už 24 rokov, z toho 19 rokov manželia. A čo? Mám sa za to hanbiť? Nie, NEĽUTUJEM! A pre "ja": mal si si nájsť inú, určite by bola aj taká, podľa tvojich predstáv. Píšeš, že v 30ke mala za sebou 10-ročný vzťah s debilom, plus dalsie vztahy... To akože kedy začínala? V 16-tich? Normálna žena by sa nenechala 10 rokov psychicky zneuzivat. Ale čo si si zobral, to máš, tak sa nesťažuj!

 • Eva 17.03.2017, 11:12

  Ja...súhlasím s TITANOM...už bud radšej ticho lebo sa mi z tvojich slov obracia žalúdok, navštív toho psychiatrovi. Byť môj muž pichni si niekam tie svoje peniaze čo si si našetril a nie že ty sa ma nechceš dotknúť..ušla by som od teba na kraj sveta..si chorý už len tým že si niečo také napísal..neverím že takto žiješ..ak ano tak lieky..šup na to.

 • Ja 17.03.2017, 10:44

  To čo som napísal je z reálneho života na rozdiel od fikcie z článku, ale hádať sa s Tebou nebudem. Pekný deň.

 • TITAN444 17.03.2017, 10:21

  Ja-myslel som všeobecne. Nechaj tak. Som si takmer istý, že všetko čo si napísal je vymyslené. Toť vsio.

 • Ja 17.03.2017, 09:57

  TITAN444 - pri malom dieťati je namieste v domácnosti pomáhať tak ako sa len dá, nevidím na tom nič nenormálne. Dobra sa zmenila, nežijeme v roku 1970, ako poniektorý tu.

 • TITAN444 17.03.2017, 07:56

  Ja-prestaň už tárať, natáral si sa dosť. Robíš len hanbu každému poriadnemu chlapovi. Moja rada-chod k psychiatrovi.

1 2 3 4 5 >

Pridať komentár