Pravdivý príbeh: Manželka je závislá na internete, dal som jej ultimátum!

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

So Zuzanou sa poznáme už skoro tridsať rokov. Dlhé roky sme žili v harmonickom manželstve a hádali sme sa naozaj len výnimočne. Vždy sme sa však rýchlo udobrili a každá nezhoda posúvala nás vzťah dopredu. Vychovali sme dve deti, žili sme normálny a šťastný život.


Jedného dňa prišla moja Zuzka s návrhom, že by sme si mohli založiť profily na známej sociálnej sieti. Vraj je to úplne neškodné a všetky jej kolegyne si cez ňu píšu a posielajú si fotky. Keďže ona na nej nebola, cítila sa trochu odstrčená.

Mne sa tento nápad nepozdával. Pomyslel som si, že na také niečo aj tak nemám čas. Tiež som počul, že sociálne siete stoja za krachom mnohých manželstiev. Zuzane som však povedal, nech robí ako chce. Ak jej chýba ku šťastiu len to, tak nech sa páči.

Zo začiatku mi tvrdila, že ju to až tak nebaví a nechápe čo na tejto zábavke všetci vidia. Potešil som sa, že nebude tráviť celé večeri za počítačom. No neskôr som začal mať pocit, že mi to tvrdí len preto, aby som sa nehneval. Do mobilu a počítača pozerala čoraz viac a keď som jej niečo rozprával, nevnímala ma.

Časom to dospelo do takého štádia, že po práci sme sa doma nerozprávali už vôbec. Mala svoj svet a ja som netušil, ako tento problém vyriešiť. Vždy, keď som sa jej spýtal ako bolo v práci, odpovedala, že teraz niečo rieši s priateľkami, nech jej dám pokoj. Každý deň sme sa kvôli tejto údajne „neškodnej“ zábavke hádali. Už sme nevedeli ani normálne komunikovať, len sme na seba vrčali.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Rozvod s manželkou sa mi vrátil, druhá žena odo mňa škaredo ušla


Znie to neuveriteľne, ale takto to pokračovalo skoro rok. Je ťažké si predstaviť, že sme spolu žili v jednej domácnosti, no nerozprávali sme sa. Jedinou našou interakciou sa stali hádky. Sociálna sieť naše manželstvo zmenila. Už sme neboli ten takmer dokonalý pár, čo sa škriepi len sporadicky. Stali sme sa typickým príkladom toho, ako môže takáto vec narušiť dlhoročný harmonický vzťah.

Začal som premýšľať nad tým, že si založím účet aj ja. Možno tak pochopím, čo je na tom tak úžasné a budeme si môcť písať. No moja žiadosť o priateľstvo Zuzanu strašne vytočila. Myslela si, že ju chcem sledovať a kontrolovať. Ja som sa jej však chcel len priblížiť a držať s ňou krok.

Mal som pocit, že to, čo sme roky budovali, bolo dávno preč. Nijaká vášeň, nijaká láska. Nič. Len cudzí ľudia v spoločnom byte. Snažil som sa s ňou každý deň rozprávať. Pýtal som sa jej, komu píše, o čom si píšu, čo ma nové. No ona nereagovala a nezmyselne sa usmievala do telefónu. Namiesto toho, aby úsmev venovala mne. Zrejme som jej nestál už ani za to.

Keď toho bolo príliš, zahodil som všetku hrdosť a keď odišla Zuzana do kúpeľne, prečítal som si jej správy. Mohol som tušiť, že nie je žiaden anjelik a že si nevypisuje celé dni len s kamarátkami a kolegyňami. Cítil som sa ako najväčší hlupák na svete a mal som chuť zbaliť sa a odísť niekam ďaleko. Písala si s mnohými mužmi a jej správy neboli len priateľské. Boli plné flirtu a nechutností.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Keď Zuzana zistila, že už všetko viem, začala sa veľmi ospravedlňovať. Vraj ma nikdy nepodviedla a nikdy sa so žiadnym iným mužom nestretla. Konečne pochopila, ako ju celé toto šialenstvo opantalo a ako sa správala. Nechcel som ju stratiť a videl som, že ju to úprimne mrzí a chce sa zmeniť.

Prišiel som s riešením a dal som jej ultimátum. Okamžite si zmaže všetky účty, ktoré si na sociálnych sieťach vytvorila a prestane sa správať, ako keby bola v puberte. Ďalej som žiadal aj to, že sa budeme rozprávať každý deň. O tom, čo sme zažili a čo nás ešte len čaká. O všetkých problémoch ale i radostiach.

Rozhodol som sa všetky moje požiadavky spísať na papier a aj keď to možno vyznie smiešne, Zuzana tento papier podpísala. Bola to akási zmluva či dohoda o našom vzťahu. Zaprisahala sa, že už nikdy nebude taká zaslepená. Namiesto cudzím a nepodstatným ľudom sa bude venovať radšej mne. Zatiaľ sa jej to úspešne darí a ja dúfam, že naše manželstvo už nič nenaruší tak, ako tento prešľap.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (14)

 • TITAN444 14.07.2017, 10:47

  Stano, moje skutočné meno v reálnom živote je Stano. Ani sa teda nečudujem, že tvoje názory sú mi také blízke. Nechcel som už reagovať ale to čo si napísal, by som napísal znovu aj ja. FB je naozaj vymývač mozgov a aj napriek tomu že sú tam aj muži, sú tam neskutočne sprosté ženy, ktoré tam zverejňujú také veci že človeku ostane rozum stáť. Z kade to viem ked tam nie som? Z práce, tie ženy sa tým totiž vychvaľujú aj na verejnosti a tým dokazujú svoju sprostosť. Ešte som nepočul chlapa ktorý je na FB aby niečo z neho v práci rozoberal. Takže si cením tvoje názory a ako Stano ti prajem ešte pekný deň.

 • Stano 14.07.2017, 09:13

  Ámen Petra, nepovedal by som to lepšie. Je fakt že nové je lákavé, ale aj tí virtuálni priatelia majú svoje chyby, o ktorých sa ešte nevie. So súčasným partnerom má odžité aj zlé časy, ale ľudia najmä ženy rýchlo zabúdajú, kto pri nich stál, keď boli chorí, kto ich držal za ruku keď napr. rodili a celkovo koho si sami vybrali. Len idiot si zalkoží rodinu alebo sa vydá/ožení a ide si riešiť svoje komplexy inde. A takými nevinnými flirtíkmi to len začína, takmer vždy to prerastie do stretávok a ... Na sociálne siete chodia len hlupáci, ktorým už FB vymil mozgy, o to je smutnejšie ak ide o dospelého človeka s rodinou. To vôbec nie je o tom "idem si hľadať to čo mi doma chýba". Často krát partner ani nevie že dotyčnému niečo chýba, lebo viazne komunikácia, ale všetko sa dá, keď sa chce. Dokonca mám kamarátov čo sú IT a tí hovoria, že na soc. sieti by sa nikdy nezaregistrovali,lebo vedia čo všetko je za tým. Sharovať a lajkovať každú chujovinu čo tam kto zavesí, rozoberať a komentovaťže vonku prší, načo?? Radšej pôjdem so skutočným kamarátom na skutočné pivo. A končím radšej, lebo sa zase len naserem akí sú ludia j*bnutí. Výnimkám česť

 • Petra 14.07.2017, 08:48

  Aj keď možno niekto vymyslel tento príbeh, má blízko k realite. Sociálne siete jednoznačne napomáhajú k rozvodovosti.V každom manželstve vznikajú problémy.Ale najprv si to treba "upratať " doma, nakoľko riešiť svoje osobné problémy s najhorším manželom či manželkou s virtuálnymi dokonalými priateľmi či priateľkami, je tá najhoršia cesta. V takomto prípade nastáva chaos vo vnútri človeka.Doma hrozný partner/partnerka a na sociálnych sietiach dokonalý priateľka/priateľka. Tak kam uniknem? A pritom mám doma možno blízku dušu, s ktorou mám deti, prežil som niečo,ktorý mi pomohol, venoval časť života. Treba zaloviť v pamati , mať pocit zodpovednosti, nebyť sebecký a nehľadať dobrodružstvo.Vlastná skúsenosť. Treba sa vedieť stopnúť a NEPREPADNÚŤ závislosti komunikácie na sietiach. Ak to už presiahne rámec PC a pokračujú telefonické a osobné stretnutia,čo nasleduje?

 • amata 13.07.2017, 20:08

  Stano, Titan... a ja mám pod. skúsenosti, ale s mužmi. Známa sa rozišla s priateľom po 8 rokoch, pre soc. siete a jeho podivnú korešpondenciu,priateľkin muž, odkedy je na facebooku, je iný, akože nevinné priateľstvá a flirtovanie so ženami, speje to tiež k rozchodu.Asi to nebude v pohlaví, ale v osobnosti a v schopnosti odolávať pokušeniu alebo v tom, kto má jasné priority a uznáva skutočné hodnoty.

 • Assus 13.07.2017, 19:00

  Niekto nezvláda ani opisovať a opise aj gramatické chyby... večeri!!! večery, naspäť do základnej školy!

 • ja 13.07.2017, 16:57

  To nie je o sociálnych sieťach a internete. Viníte sociálne siete z toho, že vám krachovalo manželstvo, nuž zrejme v tom manželstve niečo chýbalo a takto si to ona vynahradzovala.

 • Stano 13.07.2017, 10:49

  Takým už chýba do ruky Fidget Spinner, lebo ten je teraz top hit. A začalo to kde? 8))))

 • uprimnost2 13.07.2017, 10:44

  Aspon ze ten manzel ma trocha zdraveho rozumu a dokaze tomu urobit razny koniec. Lebo dnes i zdanlivo inteligentni ludia dokazu zo seba urobit vramci celosvetoveho trendu uplnych debilov a spravaju sa horsie ako male deti. Chlapi objavia internet, socialne siete a nerobia nic ine ako lustruju stetky a mnozia pocet priatelov, kto ma viac. Robia to samozrejme aj zeny, ale ked to robi zrely clovek, ktory by mal mat zdravy rozum, tak je to do placu. Tato doba nas vsetkych znici.

 • zuzana 13.07.2017, 10:25

  Stano, Titan trocha ma zaráža, že hádžete všetky ženy do jedného vreca. Keby len jedna bola iná, tak nemáte právo to takto písať. Píšte prosím : moja žena, moja priateľka, niektoré, iné a pod. nie ženy.. Vyznieva to nespravodlivo a tak trocha plačlivo (ženy sú to ta to a "ja som chudák") Nezovšeobecňovať! Ja napr. mám len účet na FB, na ktorý ma prihlásila priateľka a v živote som tam nebola. Neviem už ani prihlasovacie údaje. A poznám kopec ľudí, ktorí to nenavštevujú. Nemajú čas, chuť, ani náladu, Pc aj net samozrejme majú.

 • kutil 13.07.2017, 09:47

  Zvláštna doba, niekedy mám dojem, že IQ ľudstva za posledné roky kleslo o 50 %. Žijeme len raz, tak nechápem, ako môže niekto tráviť väčšinu času na sociálnych sieťach alebo sledovaním odpadu na komerčných TV.

1 2 >

Pridať komentár