Buďte spokojní a šťastní: Pritiahnite pozitívnu energiu do svojho života!

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Vnímate svoj život pozitívne?

Pozitívnu energiu môžete do svojho života pritiahnuť aj vy

Zameriavať sa na dobré veci a hľadať v každej životnej situácií pozitíva je niekedy veľmi ťažké. No každá minca má dve strany a keď sa pokúsite vo všetkom nájsť to dobré, váš život sa obráti o stoosemdesiat stupňov. Zaplaví vás dobrá energia, nálada a chuť opäť naplno žiť.


Venujte sa sami sebe

Nechuť a apatia v živote často súvisia s tým, že sa zanedbávate. Myslíte na všetkých, len nie na seba. Staráte sa o svoju rodinu a dôležité pre vás je len to, či nikomu nič nechýba. Týmto dňom dajte zbohom. Sústreďte sa na seba a svoj život.

Opýtajte sa seba, aké sú vaše sny? Čo by ste chceli ešte stihnúť urobiť a dokázať? Stanovte si ciele a choďte si za nimi. Našetrite si na dovolenku, akú ste doteraz nikdy nezažili. Navštívte miesta, ktoré vás lákajú. Začnite športovať, meditujte, čítajte knihy... Jednoducho, doprajte si všetko, čo ste doteraz nemali.

Naučte sa odpúšťať

Odpustiť je niekedy ťažšie, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Aj keď máte pocit, že ste prepáčili, ostal vo vás pocit nedôvery a vaše vzťahy sa naštrbili. Negatívnymi emóciami však zbytočne ubližujete sami sebe.

Naučte sa hovoriť slovo prepáč a takisto prijať, keď sa niekto ospravedlní vám. Mýliť sa je ľudské a je dôležité akceptovať, že každý robí chyby. Odpustite a neprechovávajte v sebe nedôveru voči iným. Zabudnite na staré konflikty a pozerajte do budúcnosti.


Mohlo by vás zaujímať: 11 maličkostí, ktoré urobia deň krajším: Skúste ich účinok aj vy!


Počítajte do desať

Niekto vás cez deň nahneval? S pokojom počítajte do desať. Vyhnete sa tak tomu, že by ste povedali niečo, čo by ste neskôr veľmi ľutovali. Obmedzte konflikty vo svojom živote na minimum.

Nemrhajte energiou kvôli ľuďom, ktorí za to nestoja. Hádky a rôzne nezhody z vás vysávajú dobrú náladu a energiu. Dokážu vám skaziť celý deň, pretože nad nimi dookola rozmýšľate a neviete sa potom sústrediť na nič iné.

Upracte si

Nejde len o upratanie neporiadku na stole, ale najmä vo vašom živote. Uvedomte si, ktorí ľudia stoja naozaj za to, aby ste im pomáhali aj naďalej. Kto z nich tu bol, keď ste ich naozaj potrebovali? Dajte zbohom falošným priateľom, ktorí sú negatívni a vo všetkom vidia len to zlé. Neustále vás kritizujú a vedia, ako urobiť všetko lepšie ako vy. Takýchto ľudí v živote určite nepotrebujete.

Vytvorte si pomyselný rebríček hodnôt a priorít. Na prvé miesto dajte na seba, na druhé svoju rodinu a potom skutočných priateľov. Sústreďte sa aj na svoje zdravie a kondíciu. Nezanedbávajte sa a nemrhajte vaším drahocenným časom. Robte produktívne veci, ktoré vás budú napĺňať.


Mohlo by vás zaujímať: Túžite si konečne splniť svoje sny? Pomôže vám v tom pozitívna motivácia


Vychutnávajte si čas s rodinou

S rodinou vás spája puto, ktoré nikto nezničí. Mali by ste tu byť jeden pre druhého. Byť jeden druhému oporou a starať sa o seba navzájom. Robte si radosť, chystajte prekvapenia a obdarúvajte sa.

Nezanedbávajte rodinné vzťahy a stretávajte sa pri každej možnej príležitosti. Organizujte rodinné stretnutia, ktoré vás nabijú dobrou energiou. Nehnevajte sa na seba pridlho, odpúšťajte si a nezbierajte v sebe negatívne emócie voči druhým. Rodina je len jedna.

Skoncujte so zlozvykmi

Už dlho premýšľate nad tým, že by ste sa ich mali zbaviť? Trápia vás vaše závislosti, no neviete s nimi skoncovať? Teraz je ten správny čas. Cigarety sú nezdravé, ranné posúvanie budíka môže za to, že všade meškáte a ak obed do seba nahádžete za päť minút, škodíte len sami sebe.

Takisto nepozerajte neustále do telefónu. Ak vám na sebe záleží, rozlúčte sa s obhrýzaním nechtov či prekladaním nohy cez nohu, ktorým krvný obeh doslova škrtíte. Žite v prítomnosti, užívajte si všetky maličkosti a neplytvajte drahocenným časom na bezvýznamné hlúposti.


Pociťujete vo svojom živote dostatok pozitívnej energie? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku
 • Autor: Lenka
 • Foto: thinkstockphotos.com

Diskusia (6)

 • aaa 27.10.2017, 14:14

  pre Adamko - pousmiala som sa.... neviem koľko máš rokov, ale asi málo čítaš/ alebo Ťa to ešte nezaujíma/ ale keď budeš mať po 55-ke /možno aj skôr/ ten výkričník by si vo vete potom tam už nedal..... Nech Ti ten optimizmus dlho vydrží!!!

 • Schwarz 11.08.2017, 22:55

  Trader - srší z teba láska k starším ľuďom. Aj ty raz budeš patriť medzi nich, ak sa dožiješ. Len tej nenávisti sa zbav a bude ti ľahšie.. skús povedať svojej mame, alebo babke, to, čo si napísal. Nebude im do smiechu, to mi ver. Preto ži a nechaj žiť!

 • trader 11.08.2017, 18:44

  Na tej fotke je typicka vypasena slovenska dochodkyna.

 • ivuskapp 11.08.2017, 17:35

  Ja fajčím a fajčiť budem.Priateľov som pretriedila a zostali mi 2 kamarátky a segra.Mám veľku rodinu,3 deti a 4 vnučky tak sa nenudím.Nevraciam sa k ľuďom čo mi ublížili ani naozaj ,ani v mysli.Pozdravím,prehodím pár slov.....ľubim svojho muža len by som chcela aby sme spolu niekam chodili sami a viac komunikovali.Obdivujem ľudí ktorí vedia čo so životom,alebo bojuju statočne so zákernými chorobami.

 • evelina 11.08.2017, 11:13

  Adamko, ale jedného dňa či chceš alebo nie, prestaneš :)))

 • adamko 11.08.2017, 10:48

  Tak ja som skoncoval s fajčením a pitím, ale trtkať neprestanem!

1

Pridať komentár