Prvý dom zdravia otvára svoje brány pre všetkých, ktorí chcú urobiť niečo pre svoje zdravie

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Zdravotný stav obyvateľstva v našej krajine sa z roka na rok zhoršuje. Na cukrovku celosvetovo zomiera vyše 400 miliónov ľudí ročne a množstvo pacientov s diagnózou diabetes sa neprestajne zvyšuje aj na Slovensku. Alarmujúce čísla však dosahuje Slovenská republika najmä v počte úmrtí na ochorenia srdca. Podľa svetovej organizácie OECD srdcovému infarktu podľahne až 30-tisíc Slovákov za rok.


A týmto čierne štatistiky nekončia: Slovensko je po Českej republike krajinou s druhým najvyšším výskytom rakoviny hrubého čreva v Európe. V úmrtnosti mužov na toto ochorenie, bohužiaľ, vedieme. Práve tieto neúprosné fakty viedli k založeniu Prvého domu zdravia, ktorý svoje brány otvoril v júni tohto roku v Bratislave.

Koncept zdravotníckeho zariadenia tohto typu už úspešne funguje v mnohých veľkých mestách Európy. V rámci preventívneho programu PROJEKT ZDRAVIA SLOVENSKO ponúkol pacientom Prvý dom zdravia možnosť prihlásiť sa na bezplatnú vstupnú prehliadku. Do konca roka 2017 plánuje poskytnúť starostlivosť až 40 000 pacientom.

Prvý dom zdravia vytvoril efektívnu zdravotnú platformu, ktorá kombinuje metódy klasickej a prírodnej medicíny. K dispozícii budú nasledovné služby:

Meranie a analýza zdravotného stavu pomocou najmodernejších prístrojov

Okrem iného bude možné otestovať stav svojho srdca, meranie kyslíka a hladiny cukru v krvi či cholesterolu. Pacienti sa dozvedia aj o stave svojej štítnej žľazy, zistia mieru prekyslenia organizmu, osteoporózy a muži budú mať možnosť absolvovať testing prostaty.

Využívanie zdravotníckych a wellness prístrojov na zlepšenie kvality života a celkového zdravotného stavu. V ponuke nájdete špičkové filtre na vodu, sterilizátory na potraviny alebo bio lampy, ktoré vám uľavia nielen pri fyzických, ale i psychických ťažkostiach.

Prednášky a poradenstvo od najuznávanejších slovenských odborníkov na výživu, špecialistov a lekárov. Prednášky majú podporiť prevenciu a osvetu týkajúcu sa najrozšírenejších civilizačných chorôb.

Množstvo ďalších užitočných, platených i neplatených zdravotných služieb a odborných náučných materiálov, ktorých cieľom je zlepšiť zdravie slovenského obyvateľstva.

Zdravie máme len jedno, chráňme si ho

“Základným poslaním zdravotného domu je pomôcť ľuďom starať sa o svoje zdravie a nezanedbávať pravidelné prehliadky. Prevencia bola a vždy bude na prvom mieste nášho záujmu,” hovorí riaditeľ zariadenia, Daniel Molnár.

Súčasný trend ukazuje, že ľudia začínajú pátrať po nových informáciách. Čítajú zloženie produktov a viac sa zaujímajú o svoje zdravie. Už nestačí zájsť k doktorovi a dať si predpísať liek. Pacienti sú čoraz zodpovednejší. Hľadajú iné spôsoby starostlivosti o svoj zdravotný stav, ktoré by vhodne doplnili klasickú liečbu.

Internet je však plný neoverených tipov a rád, pseudo odborníkov a “zázračných” liečiteľov. Ľudia, bohužiaľ, mnohokrát nedokážu odhaliť, ktoré informácie sú naozaj pravdivé. Prvý dom zdravia bude pomáhať aj v tejto oblasti. Pacientom poskytne potrebnú podporu a poradenstvo.

Prvý dom zdravia má slúžiť ako podporné centrum, kde pacienti nájdu doplňujúce spôsoby na zlepšenie svojho zdravotného stavu,“ objasňuje ciele zdravotníckeho zariadenia Daniel Molnár.

Bezplatné merania pre všetkých

Prvý dom zdravia v súčasnosti poskytuje bezplatný prehľad vášho zdravotného stavu. Už teraz má na prvý štvrťrok nahlásených vyše 1300 záujemcov. Aby bol zdravotný dom schopný zabezpečiť hladký priebeh testovaní a pacienti nemuseli dlho čakať na termíny, do prevádzky boli zaradené ďalšie dva prístroje.

Ak máte aj vy záujem o komplexný a aktuálny obraz o vašom zdraví, objednajte sa na BEZPLATNÉ vstupné meranie na telefónnom čísle 0902 056 850.

Prvý dom zdravia sídli v nových priestoroch v srdci hlavného mesta, na Poštovej ulici 1. Bližšie informácie o jeho službách nájdete na internetových stránkach www.domzdravia.sk a aktuálne novinky môžete sledovať aj na Facebooku

Zdielať na Facebooku
  • Autor: PR článok
  • Foto: Shutterstock
  • Kategória: Zdravie
  • Dátum: 20. 07. 2017

Diskusia (0)

Žiadne komentáre


Pridať komentár