Pravdivý príbeh: Partnerku som spoznal cez internet, mama ju za to nenávidí

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

V porovnaní s inými som bol vždy celkom vyťažený. Práca, koníčky, starostlivosť o rodičov. To všetko mi zabralo prevažnú časť dňa. Keď som sa vracal večer domov, čoraz viac som si uvedomoval, že ma tam nikto nečaká a cítim sa osamelo. Možností na zoznámenie som aj mal, len nikdy nebol čas to nejako dotiahnuť do úspešného konca a s dotyčnou sa opäť stretnúť. Kamaráti mi svoje nezadané známe dohadzovali jedna radosť. Ja som však dosť váhavý, veľa vecí zvyknem analyzovať a potrebujem čas, kým sa k niečomu vyjadrím. Ktorú by to bavilo, donekonečna len čakať?


Kde som sa cítil oveľa pohodlnejšie v komunikácii aj vo flirtovaní, bol internet a internetové zoznamky. Vedel som, že ak si niekoho niekedy nájdem, bude to práve touto cestou. Kamaráti ma upozorňovali, že takto nájde svoju spriaznenú dušu len pár šťastlivcov. A aj to po niekoľkých trapasoch a popáleniach. Mne tento spôsob úplne vyhovoval. Na svoj profil som si išiel kedy som chcel, bavil som sa s kým som chcel a ako dlho mi to vyhovovalo.

Aj keď moje prvé rande dopadlo katastrofálne, bral som to ako vstupné, ktoré musí zaplatiť každý, kto randí on-line. Čakal som totiž niekoho, kto sa opisoval ako “dobrého veľa nie je.” V skutočnosti toho naozaj nebolo veľa, čo by mi mohla táto dáma ponúknuť. Navyše jej fotky a reálny zjav boli od seba veľmi vzdialené premenné.

Na druhú skúsenosť by som najradšej čo najskôr zabudol. Aj napriek tomu, že dotyčná bola taká, akou sa prezentovala na zoznamke, chcela si len užiť. Zanechala mi nepeknú spomienku, ktorú museli doriešiť predpísané lieky od môjho lekára. Vtedy som si naozaj povedal, že moje okolie malo pravdu a na internete sú len podivíni a úchyláci, či už muži či ženy.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Syn si našiel lásku cez internet, dopadlo to katastrofálne


Potom som jeden večer naďabil na Katku. Kočka s milým úsmevom a vyšportovanou postavou. Obaja sme mali radi beh, slivkové gule a Rockyho. Písali sme si každý deň, stále bolo o čom. Oddaľoval som stretnutie ako sa dalo. Obával som sa, že je to príliš pekné, aby to bola pravda.

Napokon som si dal s Katkou prvé rande v kine a už ako som ju videl, ľutoval som, že som ju nepozval skôr. Bola krásna, výzorom aj povahou. Stretávali sme sa asi pol roka, keď ma Katka zavolala k jej rodičom na obed. Bral som to ako záväzok, že nasledujúca návšteva bude u našich.

Ešte predtým som mame povedal, že sa s niekým stretávam a na jej radosť to vyzerá, že sa konečne usadím. Samozrejme, mama chcela vedieť o Katke všetko. Moja priateľka nefajčila, nepila, mala skvelú robotu, vlastný byt a pochádzala zo slušnej rodiny. Všetko, na čom mojej mame záležalo, bolo  ako si predstavovala. Otázke, ako sme sa zoznámili som sa však zámerne vyhýbal. Mama nebola veľkým fanúšikom internetu a vedel som, že s tým bude mať problém.

Keď sa Katka a moji rodičia konečne stretli, otcovi sa hneď zapáčila. Mama bola rezervovaná, ako pri všetkých ľuďoch, ktorých nepozná, ale bola milá a vyzeralo to, že jej je Katka sympatická. Žiaľ, len dovtedy, kým Katka medzi rečou nespomenula, ako sme sa spoznali.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Zvyšok návštevy prebiehal neutrálne, ale už na druhý deň mi mama volala, či to s Katkou myslím vážne. Normálne dievčatá si totiž nehľadajú partnerov na internete. Vypočul som si zopár príbehov, ako susedovi zo štvrtého ušla žena s niekým, koho spoznala cez počítač. Tiež ako sa rozvádza kolegyňa sesternici, pretože našla manželovi v počítači viaceré pikantné konverzácie s rôznymi ženami. Skrátka, podľa mojej mamy, slušné dievčatá sa cez internet nezoznamujú. Sú tam len také, čo si chcú užiť alebo zahýbať.

Dúfal som, že mamu po čase jej zaujatosť voči Katke prejde. Aj keď sme spolu už nejaký ten piatok a hodnú chvíľu aj spolu bývame, nestalo sa tak. Už som bol z toho párkrát zúfalý. Neveril som, že mama nemá Katku rada len kvôli tomu, ako sme sa zoznámili. Snažil som sa od nej vypáčiť, že je za tým určite niečo iné.

Mama síce pripustila, že Katka je fajn dievča, ale ona si pri mne predstavovala niekoho iného. Bojí sa, aby som neostal sklamaný. Kde mám vraj istotu, že si Katka nepíše stále aj s inými? Ani argument, že aj môj otec mohol vypisovať listy z vojenčiny nielen mojej mame, ale ďalším dvadsiatim ženám, a môže to robiť doteraz, neobstál. Pretože to je podľa mamy iné.

Už to preto ďalej neriešim. Ja zoznamke cez internet vďačím za skvelú partnerku, ktorú by som inak nespoznal. Je mi jedno, s koľkými si písala predo mnou. Dôležité je, čo je teraz. To sme my dvaja a mama sa s tým musí zmieriť.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (6)

 • juribald 14.09.2017, 21:58

  tá spomínaná "mama" je asi strašná sebecká bosorka, len aby bola ona šťastná, že má synáčika pri sebe - ostatné ju nezaujíma, ani šťastie toho jej synáčika. Poznal som taký prípad, chlap mal po 40-ke, ale mamička o nejakej neveste ani počuť. Keď si uvedomil, že má poslednú šancu, tak si našiel podobnú osôbku, ale tzv. "mama" neprišla na svadbu, na narodenie vnúčat, ani do novopostaveného domu. Sama urazená zosobnená ješitnosť nakoniec pošla na návaly nenávisti a hádam je zaslúžene v pekle, kam určite patrila.

 • evelina 14.09.2017, 17:55

  Zlatúšik, tvoju mamu zaujatosť voči Katke asi neprejde. Katka je asi fajn dievča, keď na nej nenašla žiadnu inú chybu ako to, že ste sa zoznámili cez internet. Práca, koníčky, starostlivosť o rodičov to bola predtým tvoja hlavná náplň života a príchodom Katky sa to podstatne zmenilo. Mamička sa nevie s tým zmieriť, tak vymýšľa, ako vás rozdeliť a mať ťa zase len pre seba. Mama je mama, ale nedaj si vziať svoj život! Bude to ťažké, ale budete na to dvaja s Katkou a vašou láskou... :)

 • Laura 14.09.2017, 13:17

  Súhlasím so Stanom a môžem potvrdiť, že to platí aj opačne. Som sa zoznámila cez internet s jedným mužom o ktorom som si mzslela, že to bude ten pravý chlap po mojom rozvode. Na začiatku to bolo krásne až úžasné hoci dotyčný "špízoval-sledoval" naďalej čo sa deje na zoznamke a aby zhodil vinu na mňa keď som ho tam vzmákla pod 15 nickmi, tak tvrdil, že tých "špionov" mal kvôli môjho sledovania či tam chodím. Nechodila som na internet ale jedného dňa mi kamarátka ukázala fotku, že si tam píše s úžasným chlapom a majú sa stretnúť a bol to môj už priateľ, tak som sa zaregistrovala a objavila som ho pod tými 15 nickmi. Dokonca som ho vzlákala na stretko do Eurovea...prišiel ale ja som sa s ním nestretla. Potom ma začal sledovať aj v realite keď to prepuklo čo robí. Nakoniec sme sa rozišli kvôli jeho virtuálnej nevere a chorobnej žiarlivosti a o 3 dní už držal inú za ruku pri Eurovea. Odvtedy neverím žiadnemu chlapovi zo zoznamky všetko treba brať s rezervou. Dotyčný sa volal Štefan ak sa spozná podľa príbehu budem len rada, nech vie každá žena, že ak natrafí na takého muža treba dôverovať ale aj preverovať.

 • Stano 14.09.2017, 10:16

  Veru, staré zlaté balenie niekde na didžine ako kedysi. Dnes sú ľudia posratí niekoho vôbec osloviť bez napísania. Mama len žiarli, lebo za jej éry takéto vymoženosti neboli. A nie je zvyknutá sa o synáčika s niekým deliť.

 • ľuboš 14.09.2017, 09:00

  ach ten internet !!!!:) držím im palce a mater nech ide do psej ri ti.

 • Stano 14.09.2017, 06:49

  To je teda šťastný človek, že našiel cez internet takúto ženu, lebo ľuďom na internete by som neveril ani nos medzi očami. Profily ako primadony a realita na zaplakanie. Úprimných je naozaj málo. Kto by sa na nete chválil tým že je škaredý a sprostý? Veru normálni ľudia sa stretnú spontánne a osobne. Asi to má byť osud. Cez internet sa treba zopár krát opáliť. Môj brat mayl zopár takýchto onlajn stretnutí ale nič nevydržalo. Veru kandidátov býva asi viac a potom je výberové konanie. Ja vďačím že moju ženu som stretol osobne a sympatie preskočili hneď, žiadna onlajn predpríprava. Rada pre pána autora. Keď už sa ti pošťastilo nájsť normálnu babu, tak toľko nepracuj a nájdi si viac času, lebo ako rýchlo si ju našiel, tak ju aj rýchlo môžeš stratiť. Problémom dnešných ľudí je ten, že veľa pracujú a neužívajú si top pekné, čo život môže dať. V opačnom prípade rátaj s tým, že Katka pôjde na internet hľadať niekoho, kto na ňu bude mať viac času.

1

Pridať komentár