Chudnutie začína v kuchyni: 5 skvelých potravín, ktoré pomôžu zhodiť kilá navyše

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Snažíte sa aktuálne schudnúť?

Pre zhodenie nejakého kilečka je nevyhnutná vyvážená a zdravá strava

Diéta, šport či posilňovňa nie sú všetkým. Zhodiť nejaké to kilo pomôže aj vyvážená strava. Týchto 5 potravín dokazuje, že je skutočne dôležité, čo máte na tanieri. Každá z nich pritom pomáha organizmu rozličným spôsobom..


Fazuľa, pretože obsahuje mnoho vlákniny

Fazuľa kraľuje diétnemu rebríčku. Obsahuje toľko vlákniny, ako žiadna iná potravina. Je to práve vláknina, ktorá je pri chudnutí kľúčom k úspechu. V jednej šálke fazule jej nájdete približne 15 gramov. Dokáže udržať telo sýte, zabraňuje vlčiemu hladu a chuti na sladké, prečisťuje črevá a dokonca zabraňuje cukrovke druhého typu. Navyše na seba viaže cholesterol. Takisto obsahuje mnoho bielkovín a antioxidantov, ktoré spomaľujú starnutie a vyplavujú z tela voľné radikály.

Zaujímavosť: Fazuľu preferujú aj ľudia z Ázie, ktorí sa dožívajú vysokého veku.


Mohlo by vás zaujímať: Zbavte sa posledných kíl navyše: Vylúčte z jedálnička tieto 4 potraviny


Škorica, pretože znižuje hladinu cukru

Škoricu odporúčajú mnohí odborníci na zdravé stravovanie. Dokáže naštartovať metabolizmus tak, ako žiadna iná potravina a navyše znižuje hladinu cukru v krvi. Ak vás teda napríklad chytila obrovská chuť na niečo sladké, skúste si posypať škoricou vločky alebo si s ňou pripravte jednoduchý nápoj, ktorý chuť zaženie:

Potrebujete:

 • lyžičku škorice
 • lyžičku medu
 • 0,5 l vody

Postup: Kombinácia medu a škorice pomáha efektívne pri chudnutí. Stačí, ak lyžičku škorice zalejete vriacou vodou, prikryjete tanierom a med pridáte až vtedy, keď je voda vlažná. Horúca voda zabíja v mede aktívne látky a preto ho nikdy nepridávajte do vriacej vody ani čaju.

Špenát, pretože obsahuje minimum kalórií

Špenát má nespočetné množstvo výhod. Jedna šálka obsahuje odporúčanú dennú dávku vitamínu A a K, ale i mnoho mangánu, horčíku a kyseliny listovej. Najviac sa odporúča jeho konzumácia pri diéte, pretože patrí k najvýživnejším potravinám na svete a napriek tomu obsahuje minimum kalórií. Navyše, zlepšuje zrak, znižuje cholesterol a čistí tráviaci trakt. A jedine vtedy, keď je tráviaci trakt čistý, môžete chudnúť.

Zaujímavosť: Mrazený špenát má o niečo menej cenných vitamínov, ako ten čerstvý.


Mohlo by vás zaujímať: Stravovacie návyky, ktoré vás spravia silným, svalnatým a namakaným!


Ananás, pretože z 90 % obsahuje vodu

Ovocie obsahuje veľa cukru, no má nízku energetickú hustotu a je tak vhodné pri chudnutí. Množstvo vlákniny navyše zabraňuje tomu, aby sa cukor uvoľnil do krvného obehu príliš rýchlo. Najlepšie je jesť ovocie do druhej hodiny poobede.

Ananás obsahuje z 90%  vodu a vo zvyšných desiatich percentách mnoho cenných vitamínov a minerálov. Vďaka tomu ho odporúčajú jesť aj poprední fitness tréneri. Pozor však na ananásový kompót v konzerve, ktorý je plný cukru a nie je tak zdravý, ako ten čerstvý.

Zaujímavosť: Ananás vylučuje z tela nadbytočné tuky a zlepšuje trávenie.

Ryby, pretože obsahujú jód

O rybách je známe nielen to, že spomaľujú starnutie, ale aj to, že pomáhajú s chudnutím. Tuniak, losos, pstruh či sardinky sú nutrične hodnotným jedlom, ktoré by malo byť na vašom tanieri aspoň dvakrát do týždňa.

Najväčšou výhodou rýb je to, že obsahujú ľahko stráviteľné bielkoviny, nenasýtené mastné kyseliny, vlákninu a jód. Práve nedostatok jódu spôsobuje problémy so štítnou žľazou, ktorá je zodpovedná za optimálne fungovanie metabolizmu. Pri jeho nedostatku vaša váha kolíše alebo dokonca rastie.

Zaujímavosť: Nebojte sa pri diéte rýb, či už tých čerstvých alebo tých z konzervy. Sú veľmi zdravé a obsahujú minimum kalórií.


Ktoré potraviny pomáhajú pri chudnutí vám? Napíšte ostatným čitateľom svoje tipy v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (9)

 • MR BEN 25.04.2018, 05:03

  Ofrecemos Préstamos Privados, Comerciales y Personales con tasas de interés anuales mínimas tan bajas como el 3%. Otorgamos préstamos dentro del rango de $ 1,000.00 a $ 500,000.00. Si está interesado, respondame ahora. Contáctenos en whatsapp +1(214)305-8945, correo electrónico: willianloanfirm6@gmail.com

 • Danny 19.04.2018, 06:02

  2% belgickej ponuky úveru odpoveď teraz: dannynino20000@outlook.com

 • MR WILLIAMS 25.03.2018, 01:18

  Ofrecemos variedad de finanzas que incluyen: préstamos personales, préstamos hipotecarios, préstamos para la consolidación de la deuda, préstamos para automóviles, préstamos agrícolas, préstamos comerciales y préstamos para empresas con una tasa de interés del 3% anual y es fija. Correo electrónico: willianloanfirm6@gmail.com, whatsapp +1(214)305-8945

 • mária 06.02.2018, 13:14

  Volám sa Majka, práve som doletela z Gurunu , takže prosím všetkých diskutujúcich, aby mi vysvetlili, čo má spoločné úver od fy JL and Co s potravinami na chudnutie!?! Ďakujem za vysvetlenie potencionálnemu ochotníkovi, ktorého bude po zvyšok života hriať vedomie, že UFO-ica neodletí z tejto planéty úplne blbá. Pipippíííííííííííííííííí

 • mno 06.02.2018, 12:19

  nikdy som nechcel mať nič spoločné s úverovými spoločnosťami ani na internete, ani od úverovej spoločnosti jose luis, "vďaka"

 • adamko 06.02.2018, 11:27

  Toto je všetko pekné, ale šťavnatej trtkačke s to zďaleka nevyrovná. Najmä čo sa týka účinkom na zdravie.

 • MGR.IVANA TRUNKOVá 06.02.2018, 06:29

  tí čo takto klamali budú potrestaní aj bez súdu,len vy sa to nedozviete oni sa nepochvália tak to chodí na tomto svete Ivana

 • m 06.02.2018, 02:15

  Dobrý deň, ľudia na Slovensku Moja skúsenosť o tom, ako som dostal úver na kúpu domu od skutočného a skutočného úveru spoločnosť zavolala JOSE LUIS úver SPOLOČNOSŤ, som veľmi šťastný dnes a GOD BLESS JOSE LUIS SPOLOČNOSTI COMPANY.webite, https: //www.joseluisloans.com alebo (joseluisloans@gmail.com) Volám sa maria lee Som z mesta Bratislavy na Slovensku hľadám skutočnú úverovú spoločnosť za posledných 5 mesiacov, kúpiť si dom všetko, čo som dostal, bolo veľa podvodov, ktoré ma donútili dôverovať im a nakoniec dňa, vzali moje peniaze bez toho, aby im na oplátku dali všetko moja nádej bola stratená, mám zmätený a frustrovaný, nikdy som nechcel mať nič spoločné s úverovými spoločnosťami na internete, a tak som šiel požičať si nejaké peniaze priateľovi, povedala som jej všetko, čo sa stalo a povedala, že mi môže pomôcť ona pozná úverovú spoločnosť, ktorá mi môže pomôcť s akoukoľvek sumou úveru potrebná mi s veľmi nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%, ktorú práve dostala úver od nich, ona riadila ma na tom, ako požiadať o pôžičku, urobil som rovnako ako mi to povedala, aplikoval som s nimi na e-mail: webovú stránku (https://www.joseluisloans.com) alebo pošlite nám e-mail (joseluisloans@gmail.com) Nikdy som neveril, ale snažil som sa a na moje najväčšie prekvapenie som dostal úver do 24 hodín, nemohol som uveriť, Som šťastný a bohatý znova a ďakujem Bohu, že takýto úver spoločnosti, ako je táto, stále existujú na základe týchto podvodov na všetkých miestach, prosím, radím všetkým, ktorí tam potrebujú pôžičku, navštívte ich webové stránky (https://www.joseluisloans.com), nikdy vás nezbavia a váš život sa zmení ako moja.Výkonne kontaktujte (https://www.joseluisloans.com) dnes a získajte svoj úver od nich, Boh žehnaj podnik Jose luis pôžičku za ich skutočnú pôžičku.  Uistite sa, že kontaktujte úver JOSE LUIS za vašu pôžičku, pretože som dostal môj úver úspešne od tejto spoločnosti bez stresu.   https://www.joseluisloans.com (joseluisloans@gmail.com),,,

 • m 06.02.2018, 02:15

  Dobrý deň, ľudia na Slovensku Moja skúsenosť o tom, ako som dostal úver na kúpu domu od skutočného a skutočného úveru spoločnosť zavolala JOSE LUIS úver SPOLOČNOSŤ, som veľmi šťastný dnes a GOD BLESS JOSE LUIS SPOLOČNOSTI COMPANY.webite, https: //www.joseluisloans.com alebo (joseluisloans@gmail.com) Volám sa maria lee Som z mesta Bratislavy na Slovensku hľadám skutočnú úverovú spoločnosť za posledných 5 mesiacov, kúpiť si dom všetko, čo som dostal, bolo veľa podvodov, ktoré ma donútili dôverovať im a nakoniec dňa, vzali moje peniaze bez toho, aby im na oplátku dali všetko moja nádej bola stratená, mám zmätený a frustrovaný, nikdy som nechcel mať nič spoločné s úverovými spoločnosťami na internete, a tak som šiel požičať si nejaké peniaze priateľovi, povedala som jej všetko, čo sa stalo a povedala, že mi môže pomôcť ona pozná úverovú spoločnosť, ktorá mi môže pomôcť s akoukoľvek sumou úveru potrebná mi s veľmi nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%, ktorú práve dostala úver od nich, ona riadila ma na tom, ako požiadať o pôžičku, urobil som rovnako ako mi to povedala, aplikoval som s nimi na e-mail: webovú stránku (https://www.joseluisloans.com) alebo pošlite nám e-mail (joseluisloans@gmail.com) Nikdy som neveril, ale snažil som sa a na moje najväčšie prekvapenie som dostal úver do 24 hodín, nemohol som uveriť, Som šťastný a bohatý znova a ďakujem Bohu, že takýto úver spoločnosti, ako je táto, stále existujú na základe týchto podvodov na všetkých miestach, prosím, radím všetkým, ktorí tam potrebujú pôžičku, navštívte ich webové stránky (https://www.joseluisloans.com), nikdy vás nezbavia a váš život sa zmení ako moja.Výkonne kontaktujte (https://www.joseluisloans.com) dnes a získajte svoj úver od nich, Boh žehnaj podnik Jose luis pôžičku za ich skutočnú pôžičku.  Uistite sa, že kontaktujte úver JOSE LUIS za vašu pôžičku, pretože som dostal môj úver úspešne od tejto spoločnosti bez stresu.   https://www.joseluisloans.com (joseluisloans@gmail.com)

1

Pridať komentár