10 chýb žien v strednom veku: Vyhnite sa im a žite spokojnejší život!

Žena

thinkstockphotos.com

Ženy môžu byť krásne a spokojné v každom období svojho života. Niekedy im však v tom bránia chyby, ktorých sa vedome, či nevedome dopúšťajú.

Je pravda, že omyly sú súčasťou ľudského života. Tiež máme právo na to, aby sme prežili život, v ktorom budeme spokojné aj samy so sebou. Niekedy stačia maličkosti. Akých chýb sa ženy v zrelom veku dopúšťajú?  

1. Nepúšťajú do svojho života zmenu

Dámy v strednom veku robia veci často spôsobom, akým ich robili pred rokmi. Používajú rovnaký mejkap, nosia oblečenie, ktoré im už nesedí alebo dookola varia tie isté jedlá v domnienke, že práve tak je to najlepšie. Túto chybu si zväčša neuvedomujú. Preto je dobré zamyslieť sa nad tým, ako robiť veci inak a lepšie.

2. Kašlú na štýl obliekania

Pred rokmi to bolo jednoduché. Mladosť a štíhla postava umožňovali, aby ste si vzali na seba čokoľvek a vyzerali úžasne. S pribúdajúcimi rokmi je potrebné venovať viac úsilia výberu oblečenia, topánok a doplnkov. Voľbu treba prispôsobiť nielen veku, ale aj typu postavy. Pre väčšinu dám je dôležité aj to, aby bolo oblečenie pohodlné. Dobré je staviť na jednoduchosť a v šatníku mať niekoľko nadčasových kúskov, ktoré sa dajú skvelo kombinovať, ako napríklad tmavé džínsy, bielu blúzku, puzdrovú sukňu, „malé čierne“ či elegantnú koženú bundičku.


Mohlo by vás zaujať: Zostaňte v dobrej forme čo najdlhšie: Aké zvyky treba s pribúdajúcimi rokmi zmeniť?


3. Pohyb nepovažujú za dôležitý

Cvičenie je dôležité v každom veku. Pomáha udržiavať fyzickú i psychickú pohodu. V strednom veku je navyše prevenciou osteoporózy a kardiovaskulárnych ochorení. Ak sa vám nechce chodiť do fitcentra, venujte sa rýchlej chôdzi, behu alebo aspoň práci na záhradke. Aktívne hýbať by ste sa mali minimálne 30 minút denne.

4. Neprikladajú dôležitosť dostatočne dlhému a kvalitnému spánku

Časy, keď ste sa celú noc zabávali a ráno šli do práce, sú dávno preč. Dostatočný a kvalitný spánok sú pre vás v strednom veku nevyhnutnosťou. Ak túto oblasť podceňujete, zrejme trpíte nedostatkom energie a únava sa odzrkadlí aj na stave vašej pleti.

5. Zabúdajú sa usmievať

S úsmevom ide všetko ľahšie. A ak je chrup v dobrom stave, je to o to príjemnejšie. Nepodceňujte prehliadky u zubného lekára. Pravidelne navštívte dentálnu hygienu a okrem zubov myslite aj na zdravie svojich ďasien.


Mohlo by vás zaujať: Kríza stredného veku: Ak robíte tieto veci, dostala aj vás!


6. S príchodom určitého veku si skracujú vlasy

Nadelila vám príroda do vienka krásne dlhé vlasy, tak sa nimi pýšte aj po päťdesiatke? Bohužiaľ, mnohé ženy sú stále presvedčené, že s príchodom určitého veku si musia vlasy skrátiť. V skutočnosti žiadne pravidlá neexistujú a najdôležitejšie je, aby sa každá žena cítila príjemne.

7. Používajú rovnaký odtieň a značku mejkapu

S pribúdajúcim vekom sa na tvári objavujú vrásky, kruhy pod očami alebo starecké škvrny. Tie sa len ťažko dajú zakryť mejkapom, ktorý ste používali pred rokmi. Naopak, nevhodne zvolený mejkap a jeho odtieň môžu chybičky na pokožke ešte zvýrazniť.

8. Nosia nesprávnu podprsenku

Prsia strácajú vekom svoju pevnosť a pružnosť. Tomu treba prispôsobiť aj voľbu podprsenky. V tomto smere sa oplatí investovať do kvalitnej spodnej bielizne. Pre dámy v zrelom veku sú vhodné podprsenky s vyšším stupňom opory a hrubšími ramienkami.


Mohlo by vás zaujať: Kríza stredného veku zasahuje čoraz mladších: 40 znakov odhalí, či ste v ohrození


9. Nudný sexuálny život vnímajú ako normálnu záležitosť

Ak sa páry nesnažia, do sexuálneho života sa postupne vkradne rutina. Ženy v strednom veku si často myslia, že to je normálne a vnímajú to ako nemenný fakt. V skutočnosti môže byť sex po päťdesiatke skvelým zážitkom.

10. Žijú v spomienkach na svoju mladosť a krásu

Z času na čas nie je na škodu zaspomínať si na bezstarostné časy mladosti. Ak však človek uviazne v minulosti, je to chyba. Treba si uvedomiť, že každý vek má svoje pozitíva a že v každom období života môže byť žena spokojná, krásna i štíhla.


Nepustite nudu do vášho sexuálneho života! Čítajte erotické poviedky na portáli Feminity.sk


Ktoré zo spomínaných chýb pozorujete na sebe vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Mirka
Odporúčame