15 motivačných myšlienok pre lepší zajtrajšok: Nakopnite sa a konajte!

Muž

thinkstockphotos.com

Motivovať seba samého je náročné, najmä v časoch, keď čelíte zložitým výzvam. Prísť s novým nápadom, pustiť sa do ďalšej práce nie je jednoduché. Keď však nedokážete nájsť odhodlanie začať a odkladáte veci na neskôr, svoj plán možno nikdy nedosiahnete. Myšlienky sú veľmi mocnou hybnou silou. Negatívne myslenie vás môže ochromiť tak, že sa budete báť vyskúšať robiť to, čo chcete. Pozitívne myslenie, na druhej strane, vás môže nakopnúť k nečakaným výkonom a výsledkom. Ak cítite, že vám chýba motivácia, opakujte si tieto jednoduché vety, aby ste posilnili vieru v samého seba.

1. „Dokážem hocičo“

Možno sa vám táto fráza zdá byť až príliš jednoduchá, no je veľmi výstižná. Nikdy nezaškodí, keď si pripomeniete, že skutočne môžete dosiahnuť čokoľvek, na čo dostatočne intenzívne upriete svoju myseľ. Prirodzene sa sústreďte na aspoň trochu reálne plány.

2. „Zaslúžim si viac“

Neodopierajte si právo na kvalitný a spokojný život – či to pre vás znamená lepšie zdravie, viac peňazí alebo času s rodinou. Zapracujte na tom a doprajte si, po čom túžite. Samozrejme, musíte rátať s tým, že keď si v jednej oblasti doprajete viac, ďalšia môže jemne utrpieť. Je na vás, aby ste našli ideálnu rovnováhu.

3. „Nikdy nie je neskoro“

Nezáleží na tom, koľko máte rokov, alebo koľko príležitostí ste predtým premrhali. Musíte myslieť na to, že nikdy nie je príliš neskoro rozhodnúť sa pre nový začiatok, zmenu kariéry alebo nasledovanie vytúženého cieľa.


Mohlo by vás zaujať: 11 maličkostí, ktoré urobia deň krajším: Skúste ich účinok aj vy!


4. „Tá pravá chvíľa neexistuje“

Čakáte stále na ten správny moment? Zabudnite na to – nič také nejestvuje. Pravý čas, kedy vykonať dôležité rozhodnutie alebo čin je vtedy, keď vstanete a urobíte to – ideálny čas jednoducho nie je.

5. „Každý niekde začal“

Nikto sa nerodí ako úspešný človek. Nebojte sa šplhať za úspechom. Ľudia, ktorí sú na vrchole, tiež museli začínať na samom dne.

6. „Krok za krokom“

Nesnažte sa spraviť všetko naraz. Rozložte si svoj zámer na menšie méty, ku ktorým sa dopracujete postupne, krok za krokom. Keď sa budete tešiť z dosiahnutia malého cieľa, znásobí to vašu radosť, keď naplníte celkový plán.


Mohlo by vás zaujať: Túžite si konečne splniť svoje sny? Pomôže vám v tom pozitívna motivácia


7. „Môže to byť už len lepšie“

Na začiatku bývajú veci ťažké, napríklad v novej práci, alebo po presťahovaní sa do nového domu. Hoci sa vám podmienky, na ktoré nie ste zvyknutí, zdajú byť neznesiteľné, pripomínajte si, že sa to môže už len zlepšovať.

8. „Urobím to dnes“

Veľa ľudí odkladá svoje plány na neurčito a hovoria si, že niekedy sa do toho predsa pustia.  Nebuďte ako oni. Urobte z „niekedy“ dnes, všetky výhovorky dajte bokom a pustite sa do práce.

9. „Už som zažil aj horšie časy“

Občas máte pocit, že prekážky, ktoré vám stoja v ceste, sú neprekonateľné. Spomeňte si však na chvíle, kedy ste uspeli aj napriek nepriazni okolia, alebo ste prekonali závažné problémy. Myslite na to, že z každého trápenia vyjdete silnejší ako predtým.


Mohlo by vás zaujať: Tipy pre šťastnejší a plnohodnotnejší život: Vyskúšajte ich ešte dnes!


10. „Som strojcom svojho vlastného osudu“

V prvom rade si musíte uvedomiť, že o vašom živote nerozhoduje nikto iný. Ste to len a len vy, kto vás môže posunúť dopredu a kto rozhodne, kým budete a čo budete v živote robiť.

11. „Keď začnem, bude to jednoduchšie“

Najťažšie je donútiť sa začať, no akonáhle sa do toho ponoríte, uvidíte, že vám to pôjde ľahšie.

12. „Vždy môžem začať odznova“

Nebojte sa prvotného neúspechu a nenechajte sa odradiť prípadnými pádmi. Ak vám niečo nevyjde, jednoducho sa dvihnite a skúšajte to znovu.


Mohlo by vás zaujať: Šťastný život po rozvode


13. „Nevyhrám, pokiaľ to neskúsim“

Ešte nikdy nezvíťazil ten, čo nenabral odvahu zapojiť sa. Snaha je to jediné, čo vám prinesie ovocie v podobe úspechu. Neváhajte preto preskúmať nové možnosti.

14. „Neexistuje problém, ktorý by sa nedal vyriešiť“

Nezúfajte, ale hľadajte riešenia – neexistuje úloha, ktorú by ste nedokázali vyriešiť alebo obísť.

15. „Nepotrebujem povolenie od nikoho“

Bojíte sa, čo si o vás pomyslia druhí ľudia? Ich názor pre vaše konanie nie je dôležitý. Nedovoľte, aby vám zabránili splniť si vaše sny.


Ktoré ďalšie motivačné myšlienky dokážu najlepšie nakopnúť vás? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Eva S.
Odporúčame