3 tipy, ako vám môže svetelná terapia pomôcť v jesennom období

pár

PR

Kolorterapia a fototerapia zažíva v súčasnosti nevídaný boom. S masovým nárastom psychických chorôb, úzkostí a depresií, predstavuje svetelná terapia oázu pokoja, ktorú si môžete kedykoľvek naordinovať doma. Jednotlivé farby biolampy vám pomôžu vyladiť nielen vašu náladu, psychickú pohodu, ale aj zmierniť bolesti chronického charakteru. Svetelná terapia je vhodná aj v prípade nachladnutia a chrípok, ktoré nás trápia hlavne v jesennom období. A v neposlednom rade si prostredníctvom nej môžete denne doplňovať potrebnú dávku vitamínu D, ktorého majú najmä starší ľudia akútny nedostatok.

 

Svetelná terapia pomáha udržovať dobrú imunitu

Fototerapia polarizovaným svetlom je biologická metóda, ktorá prirodzeným spôsobom stimuluje bunky v našom organizme. Pri dopade svetla na naše tkanivo sa síce malá časť svetelných lúčov odrazí, ale zvyšok sa rozptýli a následne absorbuje v hĺbke 4-6 cm pod kožou. Vplyvom tohto procesu vzniká fotochemická reakcia, pri ktorej sa naštartujú určité chemické zmeny v našom tele. 

Svetelná energia pôsobí špecificky na naše bunkové membrány a posilňuje ich metabolizmus, čím urýchľuje regeneračné a hojivé procesy v ľudskom organizme. Svetelná terapia má intenzívny biostimulačný efekt, t.j. aktivizuje samoliečebný potenciál nášho tela. Svetlo pôsobí analgeticky (pomáha tlmiť bolesť) a protizápalovo.

Biolampa v službách medicíny

Lampové prístroje s polarizovaným svetlom sú po celom svete čoraz rozšírenejšie. Využíva ich množstvo nemocníc, zdravotnických, rehabilitačných zariadení a medicínskych doktorov. Ako vo svojej knihe Liečba svetlom a farebnou terapiou uvádza Dr. Deák Sándor, ktorý polarizačnú lampu spolu s farebnou terapiou používa vo svojej praxi viac než osem rokov: „Ako interný lekár som získal svoje skúsenosti predovšetkým v oblasti interných ochorení, ale prístroj som používal aj v prípade traumatologických, chirurgických, dermatologických, oftalmologických, ušno-nosno-krčných, neurologických ochorení, ako aj pri ochoreniach iného charakteru. S radosťou môžem vyhlásiť, že moje skúsenosti sú dnes veľmi priaznivé.“

Biolampy s polarizovaným svetlom sa úspešne aplikujú ako doplnková terapia pri liečbe rôznych ochorení a pri rehabilitáciách spojených s poraneniami pohybového aparátu. Na každú zdravotnú ťažkosť má svetelná terapia vyhradenú príslušnú farbu. Kolorterapiu oceníte najmä v chladnejších mesiacoch. Ako vám môže konkrétne pomôcť?

1. Pôsobí ako doplnková terapia pri liečení chrípky, prechladnutia a nádchy  

Je všeobecne známe, že slnečné lúče majú dlhodobý a pozitívny vplyv na náš organizmus. Na obdobnom princípe funguje polarizované svetlo biolampy. Zmierňuje symptómy vírusových, bakteriálnych infekcií a urýchľuje dobu liečenia pri opakovaných infektoch, kašli, alebo chrípke. Svetelnou terapiou, ktorú aplikujete na nosné a čelné dutiny uvoľníte nielen zahlienenie, ale upokojíte a zároveň regenerujete podráždenú nosnú sliznicu.

2. Pomôže vám získať dennú dávku “slnečného” vitamínu D

Na základe posledných výskumov je stav ohrozenia nedostatkom vitamínu D alarmujúci. Len v Európe a v USA deficitom “slnečného” vitamínu trpí až 50% populácie. Medzi najohrozenejšie patria deti a starší ľudia. Hlavným zdrojom vitamínu D je ultrafialové žiarenie, ktoré získavame prirodzene zo slnečných lúčov.

Dôchodcovia, starší ľudia či pacienti s obmedzenou pohyblivosťou sa zdržiavajú na priamom slnku oveľa menej – počas leta ich sužujú nepríjemné horúčavy a v zime sa boja klzkých chodníkov. Nemajú preto toľko príležitostí “nachytať” vitamín D, ktorého pravidelný prísun je dôležitý pri chorobách spojených s rednutím kostí, alebo cukrovkou. Svetelná terapia predstavuje pohodlné a rýchle riešenie, ako si denne dopriať svoj “slnečný” vitamín.

3. Pomôže vám bojovať proti jesenným depresiám a únave

Svetelná terapia má k dispozícii farebné spektrum, ktorým podľa potreby dokážete stimulovať svoju mentálnu i psychickú pohodu. V prípade, že trpíte nedostatkom energie a únavou, zaručene vás pozitívne naštartuje červené alebo žlté svetlo. Ak túžite po pokoji a relaxácii, naordinujte si zelenú svetelnú terapiu, ktorá vám pomôže utíšiť stres a znížiť nervové napätie.

Kvalitná biolampa je spoľahlivým pomocníkom celej rodiny, ktorý vám vydrží celé generácie. Je to investícia do vášho zdravia. Jej blahodarné svetlo môže využívať každý člen rodiny bez obmedzenia veku. Nemá žiadne vedľajšie účinky, ani nevyžaruje škodlivé UV svetlo. Použitie lampy je maximálne bezpečné a bezbolestné. Obsluha biolampy je jednoduchá a nevyžaduje žiadne odborné znalosti.

Ak by ste radi zistili, aké môže mať biolampa pozitívne účinky na vaše zdravie, navštívte centrum Prvý dom zdravia v Bratislave na Poštovej ul. 1, kde môžete absolvovať svetelnú terapiu spojenú s individuálnou konzultáciou.

Informujte sa priamo na telefónnom čísle 0902 056 850, alebo emailom na bratislava@domzdravia.sk.

Zdroj: PR, PR článok
Odporúčame