4 mýty o menopauze, o ktorých by ste mali vedieť pravdu

menopauza

Pixabay.com

Ocitli ste sa vo veku, kedy by mohli u vás nastať príznaky prechodu? Rozprávate sa s kamarátkami, každá z nich hovorí o menopauze niečo iné. Niektoré sú v pohode, iné vám dokážu porozprávať hrôzostrašné scenáre o tom, aké je to neznesiteľné. Potom si ešte niečo prečítate na internete a ste zmätená. Čo je pravda a čo sú to naopak mýty?

Mýtus číslo 1: Priberiete a budete tučná

To, že v sa v menopauze spomaľuje metabolizmus, automaticky neznamená, že sa to odrazí aj na vašej váhe. Ak budete dbať na správnu životosprávu a budete mať dostatok pohybu, priberanie na váhe sa vás nebude týkať. Z pohybových aktivít sa odporúča najmä plávanie alebo prechádzky.

Prechádzky vám pomôžu cítiť sa dobre aj počas menopauzy
Prechádzky vám pomôžu cítiť sa dobre aj počas menopauzy
 

Mýtus číslo 2: Budete mať návaly tepla a potiť sa

Každá žena je iná a každá má aj iné prejavy menopauzy. V prípade, že ste už postrehli tieto príznaky, siahnite po prírodných produktoch. Takýmto výživovým doplnkom sú napríklad tabletky na menopauzu, ktoré dokážu potlačiť nepríjemné a obmedzujúce príznaky menopauzy.

Mýtus číslo 3: Budete stále nervózna a náladová

Tento stav viac-menej spôsobujú telesné zmeny počas prechodu. Sú ženy, ktoré sa počas menopauzy o seba starajú vo zvýšenej miere, zdravšie sa stravujú, venujú sa nenáročnému športu a sú neustále v činnosti. V tomto prípade ani nemajú čas zaoberať sa nervozitou alebo zmenami nálad. Cítia sa super, pretože pohyb uvoľňuje endorfíny – hormóny šťastia.

Mýtus číslo 4: Nebudete mať chuť na sex

Je možné, že ženy v prechode prestávajú mať chuť na sex. Ale týka sa to len tých, ktoré ponechajú svoje telo bez dostatku estrogénu. Informácie o tom ako sa na to pripraviť, si môžete prečítať na internete. Ak už máte nepríjemné pocity počas sexu, dočasne si môžete pomôcť lubrikantmi.

Ak sa zaujímate o zmiernenie príznakov menopauzy a riešite ich, tak sa nemusíte obávať. Nenechajte sa zaskočiť a buďte pripravená. Iste budete hľadať viac informácií. V tom prípade si môžete pozrieť články na blogu Feminox.sk, na ktorom nájdete užitočné odpovede na otázky, ktoré sa týkajú príznakov prechodu.

 
Zdroj: Pixabay.com, Pixabay, Pexels, PR článok
Odporúčame