5 kníh, ktoré dokážu zmeniť život od základov: Posledná z nich vás dostane najviac

Foto: Gettyimages

Foto: Gettyimages

Máte pocit, že prešľapujete na jednom mieste a neviete, ako sa pohnúť ďalej? Občas sa človek ocitne na križovatke a musí zvoliť cestu. Nový rok je pre mnohých z nás míľnikom, príležitosťou na zmenu. Nakopnúť vás môžu priatelia, rodina, psychológ, ale aj tá správna kniha. A ideálne sú takzvané motivačné knihy, ktorú slúžia na osobnostný a duchovný rozvoj človeka. Ak vám chýba nadhľad, energia a motivácia, práve táto literatúra bude to pravé orechové. Tajomstvo spočíva hlavne v tom, že dokáže pozitívne ovplyvniť myslenie človeka.

1. Richard Carlson – Netrápte sa pre maličkosti

Niekedy sa nám môže zdať, že starosti a trápenia nás doslova prevalcovali, že v našom živote nie je takmer nič pozitívne. Táto kniha nás jemným a povzbudivým spôsobom naučí rozlišovať nepodstatné záležitosti všedného dňa od dôležitých vecí a nezveličovať každodenné problémy. Vďaka múdrym radám zistíme, že aj drobnými zmenami v živote sa dá dosiahnuť pocit šťastia. Ak teda hľadáte jednoduchý návod, ako sa nenechať ovládnuť nepodstatnými vecami, ale vychutnať si každý okamih, určite sa do nej pustite.


Mohlo by vás zaujať: Pozitívne myslenie môže byť polovica úspechu: Pomôžte si ním aj vy


2. Norman Vincent Peale – Sila pozitívneho myslenia

Tajomstvo úspešného života je v tom, že sa zbavíme starých myšlienok a nahradíme ich novými, vitálnymi myšlienkami plnými viery. Aby to naozaj fungovalo, je potrebné dosiahnuť pokoj v duši. Autor odhaľuje modernému človeku, ktorý hľadá svoje miesto v súčasnom svete, tajomstvá fungovania ľudskej mysle. Vychádza z vlastnej skúsenosti a skutočných životných príbehov. V knihe nájdete veľké množstvo duchovných techník, ktoré vás môžu doviesť ku šťastiu, láske, dobrým partnerským vzťahom, pracovným úspechom aj blahobytu.

3. Pavel Hirax Baričák – Šlabikár šťastia

Úspešná kniha slovenského hudobníka, blogera a filozofa má už päť častí a Baričák v nej okrem iného vysvetľuje princípy sebaprijatia, odpustenia, pozitívneho myslenia, pochopenia choroby, rozpustenia bolesti, zanechania boja, počúvania srdca či vnímania symbolov života. Približuje zákony zrkadlenia, príťažlivosti a rezonancie, škodlivosti sľubovania alebo dôležitosti poďakovania. Vďaka jeho knihám sa naučíte sebapozorovaniu ako spôsobu spoznania a očistenia sa. Zistíte, ako viesť vnútorný dialóg, akou formou dať potomkom to najlepšie, ako dôverovať svojmu srdcu a rozumu a nájsť v sebe odpovede na všetky otázky, aj ako sa naučiť rozhodovať a konať tak, aby sme si na smrteľnej posteli nič nevyčítali.


Mohlo by vás zaujať: Skvelé knihy, ktoré vám doslova zmenia život: Ktorá z nich bude vaša obľúbená?


4. Dušan Kadlec – Zo dna ku hviezdam

Táto kniha ukazuje, ako prekonať zdanlivo neprekonateľné. Je o tom, ako si svoj život zamilovať aj napriek tomu, že je ťažký, ako vyletieť ku hviezdam, aj keď sa nás problémy snažia stiahnuť na dno. Kniha pomôže dostať sa z toho najhoršieho obdobia a ukáže, ako sa opäť postaviť na nohy. Možno vďaka nej zistíme, že aj ťažké časy majú v našom živote nejaký zmysel.

5. Gary John Bishop – Vyser sa na to

Máte pocit, že všetko vo vašom živote sa pokašľalo? Potom je celkom pravdepodobné, že problém nebude v iných, ale vo vás. Aspoň tak to tvrdí známy kouč Gary John Bishop. Vo svojej osviežujúcej knihe okorenenej škótskym humorom nám najskôr bez servítky naservíruje pravdu. Potom empaticky vysvetlí, ako sa môžeme vymaniť zo začarovaného kruhu a získať potrebný nadhľad. Ak vás štvú všetky tie reči o pozitívnom myslení, potom si prečítajte práve túto knihu. Zaručene sa prestanete sťažovať na smolu, nešťastné okolnosti alebo nesprávnych ľudí a konečne začnete žiť naplno.


Ktoré ďalšie zaujímavé motivačné knihy ste čítali vy? Napíšte ostatným čitateľom tipy v diskusii pod článkom.

Zdroj: Mirka
Odporúčame