Aj v osemdesiatke očarujúca: Legenda vizážistiek prezradila recept na krásu

Olga Knoblochová

plnielanu.sk

Olga Knoblochová, zakladateľka Únie kozmetičiek a značky Dermacol, nedávno oslávila svoje osmedesiate narodeniny. V súčasnosti sa venuje kozmetike a svojim deťom a vnúčatám. Na jej tvári žiari už 80 rokov nádherný úsmev a prekypuje neskutočnou energiou – na boj proti vráskam má totiž vlastný recept.

Neponáhľajte sa

Základnou radou Olgy Knoblochovej je neponáhľať sa. Svoj deň začína zavčas ráno, v pokoji sa naraňajkuje, učeše sa a nalíči. Byť upravená je zárukou dobrého pocitu a sebavedomia po celý deň. V neposlednom rade nezabúda ani na dobrú náladu. Tá je pre ňu dôležitá, lebo pomáha brať veci s nadhľadom a človeka potom nič nemôže vyviesť z miery. Dodržiavanie sebadisciplíny a pevná vôľa prinášajú úspech. Človek by sa nemal ľutovať, stratil by slobodu a nadhľad.

Nezabudnite na pohyb

Olga Knoblochová sa celý život riadi slovami Goetheho: „Zostarnúť nie je umenie, umenie je vyrovnať sa s tým. Sme takí mladí, na koľko sa mladými cítime, je potrebné nestratiť mladú dušu, o to predovšetkým ide.“  Olga do mladosti športovala a trénovala deti. Pravidelný pohyb je pre ňu poznaná nutnosť a vlastne aj radosť, aj keď stovku na čas už nebehá.


Mohlo by vás zaujímať: Emma Tekelyová onedlho oslávi šesťdesiatku: Odhaľte jej recept na krásu


Stavte na tvárovú gymnastiku

Dobrý partnerský vzťah, to je pre Olgu Knobolochú základ. Láska a nežnosti dokážu udržať sviežosť ducha i tela. „Životný optimizmus podporte kvalitnou kozmetikou a máte, ako sa hovorí, celoživotný ťah na bránu. Proti starnutiu pleti odporúčam používať denne kozmetické prípravky zodpovedajúce typu pleti. Významnú úlohu v starostlivosti o pleť zohráva každodenné ošetrenie pred spánkom, poctivé odlíčenie a aplikácia nočného krému. Odborná starostlivosť v kozmetickom salóne raz za 174 dní alebo za mesiac nestačia. Pri mojom povolaní kozmetičky sa mi veľmi osvedčila tvárová gymnastika, ktorá udrží pleť sviežu a pevnú. Veľa času sa v poslednom čase venuje telesnému pohybu v posilňovniach. Doplňme teda aj posilňovanie tvárových svalov doma – gymnastikou tváre, zaslúži si to rovnako ako triceps,“ radí Olga Knoblochová.


Vyskúšali ste už tvárovú gymnastiku? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: plnielanu.sk, dermacol, Zora
Odporúčame