Ako počas menopauzy upraviť svoju kozmetickú rutinu, aby ste mali pevnú a súdržnejšiu pleť

Staršia žena

thinkstockphotos.com

Menopauza so sebou prináša veľké množstvo zmien, s ktorými nie je vždy jednoduché sa vyrovnať. To platí najmä vtedy, ak sú tieto zmeny jasne viditeľné na vašej tvári. So starnutím sú spájané symptómy ako tenšia pleť, nevýrazný odtieň pleti a strata jasu. Stav svojej pleti môžete zlepšiť tým, že upravíte svoju kozmetickú rutinu. Vaša pleť tak môže byť opäť pevnejšia, vypnutá a môže pôsobiť mladšie.

Prečo počas menopauzy upraviť svoju kozmetickú rutinu?

Ženy by mali v období menopauzy prispôsobiť svoju rutinu starostlivosti o pleť, aby obnovili funkciu kožnej bariéry, ktorá zaisťuje správnu hydratáciu pokožky. nevyhnutná je rovnako ochrana pred poškodením pleti vplyvom UV žiarenia. A čo tvorí kozmetickú rutinu starostlivosti pre pleť v období menopauzy? Tu sú 4 zlaté pravidlá vašej novej rutiny:

1. Starostlivo sa odličujte

Každý večer sa vždy bezpodmienečne odlíčte! A hoci sa veľmi nelíčite, je potrebné pleť dôkladne vyčistiť, aby ste ju zbavili nánosu séba, prachu, odumretých buniek a znečistenia. Je to absolútne nevyhnutné preto, aby sa pleť v noci mohla zregenerovať. Regenerácia pleti v tomto období života je zložitejšia, a preto je dôležité problém ešte nezhoršovať upchávaním pórov toxínmi.

2. Vždy používajte SPF 

Pokiaľ svieti slnko, vždy pri pobyte vonku používajte prípravky s SPF faktorom, pretože UV žiarenie (predovšetkým však UVA) urýchľuje starnutie pleti a je príčinou vzniku pigmentových škvŕn. 

3. Pravidelne si dopriavajte peeling

Svojej pleti doprajte jeden či dvakrát týždenne jemný enzymatický peeling, ktorý pleť nebude dráždiť.  

4. Hydratovať! Hydratovať! Hydratovať!

Kedykoľvek budete mať pocit, že vaša pleť je napnutá, naneste hydratačnú a výživnú starostlivosť. Ideálna doba pre nanesenie starostlivosti je po peelingu. Vyskúšajte Neovadiol Compensating Complex od Vichy – sérum a denný krém boli vyvinuté špeciálne pre túto životnú etapu. 

Masáž s denným krémom

4 top tipy pre remodeláciu tváre a pre boj proti ochabovaniu pleti: 

1. Na tvár a krk naneste 5 až 6 bodiek krému. 

2. Roztierajte smerom nahor a postupujte od stredu tvár smerom do strán. 

3. Pri postupe nahor od nosoperovej ryhy (ryha medzi nosom a kútikom úst) k čelu na pleť vyvíjajte tlak. Nakoniec bruškami palcov masírujte spánky. Tieto pohyby majú tiež tú výhodu, že sú veľmi relaxačné a uvoľňujú napätie, pretože pôsobia na spánky a na oblasť napätia umiestnenú medzi obočím.

4. Mobilizujte hlboké tkanivá tak, že vyviniete pevný kĺzavý tlak pod krkom a lícnymi kosťami. 

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, PR článok
Odporúčame