Pružnejšia pleť a zbohom vačky pod očami: Objavte zázrak, ktorý by mala poznať každá žena!

Ako používať masážny valček na tvár?

Ako používať masážny valček na tvár? (Zdroj: GettyImages)

Existuje pomôcka, vďaka ktorej môžete zvýšiť účinnosť pleťových prípravkov a mať pleť na pohľad krajšiu a mladistvejšiu? Masážny valček, známy aj ako face roller, zaznamenal za posledné obdobie veľké znovuzrodenie. Skadiaľ pochádza? Aké výsledky od jeho používania očakávať?

Zoznámte sa

Masážne valčeky na tvár nie sú žiadnou novinkou. Prišli k nám z Číny, kde sa s veľkou obľubou používajú už približne od 17. storočia. Práve tu si ženy zakladajú na udržaní mladistvého vzhľadu a dokonale vypnutých kontúr. Ich cieľom je vytvoriť oblé líčka a bradu do tvaru “V”. Masážny valček je skvelou a cenovo dostupnou pomôckou, ako si dopriať masáž tváre v pohodlí domova a vylepšiť svoju dennú rutinu v starostlivosti o pleť.

Z čoho je masážny valček na tvár zložený?

Základ valčeka tvoria najčastejšie kamene, väčšinou z ruženínu, nefritu, jadeitu, čistého kremeňa, ale aj módne zafarbeného kryštálu. Na jednej strane útlej rukoväte je osadený väčší valček, určený na masírovanie tváre, krku a dekoltu. Na opačnej strane je menší valček, ktorý sa používa na masáž citlivého okolia očí. Natrafíte síce aj na valčeky z plastu aj kovu, no perfektne opracované valčeky z kameňa sa považujú za tradičné riešenie, ktoré môžete podľa potreby masáže ľahko zachladiť aj zohriať.

Hladký povrch sa jednoducho čistí a nepodlieha zanášaniu od kozmetických prípravkov. Nehovoriac o tom, že krásne masážne valčeky z polodrahokamov sú na pohľad estetickým skvostom, s ktorým budete chcieť stráviť každý deň aspoň pár minút.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa PropShop24 – Curators of Cool (@propshop24)


Mohlo by vás zaujať: Potešenie z masáže doma či v práci: S týmito prístrojmi žiadny problém


Masážny valček, jeho benefity a možné výsledky

Pravidelné používanie masážneho valčeka na tvár prináša viacero lákavých výhod:

  • Masírovanie valčekom podporuje prekrvenie pokožky. Pokožka je viac zásobovaná krvou, a teda aj kyslíkom a potrebnými živinami. Má na pohľad zdravší odtieň, vyššiu pevnosť aj posilnenú odolnosť.
  • Zmierňuje opuchy. Jemné masírovanie stimuluje prúdenie lymfy a obmedzuje hromadenie tekutín v podkoží. S pribúdajúcim vekom sú opuchy čoraz častejšie. Ak máte problémy s opakujúcimi sa vačkami pod očami, masírovanie vychladeným valčekom v okolí očí si obľúbite. Pravidelným používaním získate krajšie kontúry.
  • Podporuje lepšie vstrebávanie kozmetických prípravkov do pleti. Masážny valček je vhodný na precíznu aplikáciu pleťového krému, oleja alebo séra. Dokonca môžete valčekom prechádzať priamo po textilnej maske a zvýšiť prenikanie účinných látok hlbšie do pokožky. To všetko bez toho, aby ste sa pokožky dotýkali prstami.
  • Postará sa o príjemné ochladenie a vzpruhu pre unavenú pleť. Odlíčte si večer pleť a doprajte si uvoľňujúcu a relaxačnú masáž studeným valčekom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Francesca (@ilbeautydikikka_)

Poďte si užiť masáž

Od stredu smerom von a hore. Tak by znela základná rada pri masírovaní tváre masážnym valčekom.

  • Pleť pred masírovaním zbavíme make-upu a nečistôt.
  • Valček sa dá používať nasucho, no ešte lepší efekt získate v kombinácii s vhodnou pleťovou kozmetikou.
  • Pri masírovaní začíname opticky od stredu tváre, smerom k okrajom tak, aby valček smeroval mierne nahor.
  • Najlepšie výsledky získame pri masírovaní línie čeľustí, lícnych kostí a čela. Volíme takú intenzitu tlačenia, aby sme valček cítili, no zároveň nespôsoboval bolesť.
  • Tvár masírujeme krátko, približne do 5 minút, no rovnako tak si môžeme dopriať aj 20-minútovú relaxačno-omladzujúcu chvíľku.

Objavte ešte viac zaujímavých článkov, receptov a videí!

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame