Ako si pripraviť luxusnú šálku kávy doma? Pozrite si naše rady, aký kávovar využiť

De'Longhi.

Zdroj: De'Longhi.

Mnoho ľudí si kvalitný kávový zážitok spája výhradne s kaviarňami. Kedysi si naozaj kvalitné vybavenie na prípravu kávy mohli dovoliť len profesionáli. Dnes však na trhu nájdete skvelé kávovary, ktoré vám pomôžu stať sa skvelými domácimi baristmi. A nezáleží na tom, či ste praktický typ, pôžitkár alebo experimentátor. 

Tri typy „kávomilcov“ sme v úvode nespomenuli len tak pre nič, za nič. Práve podľa toho, čo od kávy a jej prípravy očakávate, by ste si mali vyberať kávovar do domácnosti. Niekto chce viac efektu, niekto viac efektívnosti. Niekto chce príprave kávy venovať viac času, iný chce mať šálku s voňavou kávou pripravenú čo najrýchlejšie. Čo sa teda hodí pre koho? 

1. Praktický typ – dôraz na rýchlu prípravu, ale zároveň aj kvalitu

Chcete kvalitnú kávu čo najrýchlejšie a najjednoduchšie, najmä espresso. Požadujete, aby príprava kávy príliš nezdržala vašu rannú rutinu. V tomto prípade by ste sa mali zamerať na základné typy kávovarov. Siahnite napríklad po jednom prístroji zo série Magnifica od značky De’Longhi. Keďže chcete rýchlosť, potrebujete automatický kávovar. Vy však nechcete kompromis. Napriek rýchlosti si želáte luxusnú šálku kávy ako od baristu.

Potom vás určite poteší, že si vopred môžete navoliť hrúbku mletia, intenzitu arómy a chuti. Ak raňajkujete vo dvojici, kávu vám Magnifica pripraví obom naraz. Keď si radšej ako espresso doprajete cappuccino, Magnifica si poradí aj s touto úlohou. Pri novom modeli Evo máte navyše k dispozícii aj obľúbený systém LatteCrema na napeňovanie mlieka. A to za stále rovnakú cenu základného modelu. 

De'Longhi.
Zdroj: De’Longhi.

2. Pôžitkár – vyberte si z ponuky až 18 nápojov

Rýchle ranné espresso nie je úplne váš štýl a doprajete si ho, len keď nestíhate. Vy si radšej trochu privstanete, aby ste si na terase v župane vychutnali krásnu kávovú arómu a chuť. Víkendové popoludnie si zas neviete predstaviť bez posedenia v kresle so šálkou cappuccina alebo lattečka. A hostí radi ohúrite kávovým špeciálom Cortado. Káva pre vás nie je len dobíjaním bateriek, ale každodenným pôžitkom. Odporúčame, aby ste si domov zaobstarali kávovar z radu PrimaDonna – ideálne model Soul. Výber kávových zŕn a praženie ovplyvniť nemôžete, musíte sa spoľahnúť na kumšt farmárov a pražiarov, mletie je však už vo vašich rukách. A ako vám potvrdí každý barista, je to jedna z najdôležitejších vecí, ktoré ovplyvňujú výslednú chuť kávy.

Iste vás poteší, že PrimaDonna Soul vyberie mletie podľa druhu kávových zŕn. Potom prichádza na rad smart stránka kávovaru. V ponuke má totiž až 18 nápojov, čo je sen každého kávičkára. Od lahodného espressa cez voňavé cappucino, parádne napenené latte až po kávový špeciál Cortado – všetko navolíte jediným dotykom na displeji. Kávovar viete navyše používať aj pomocou aplikácie Coffe Link. Z cenovo dostupnejších kávovarov stredného radu odporúčame aj model Dinamica. Ponúka taktiež až 18 nápojov, systém LatteCrema pre dlhotrvajúcu penu s ideálnou teplotou, ale umožňuje aj vytvárať vlastné kávové recepty a pripraviť si kávu presne podľa svojho gusta. 

De'Longhi.
Zdroj: De’Longhi

3. Experimentátor – kávovar s pákou musí byť

Vaším krédom je veta – aj cesta je už cieľ. Kým praktický typ oceňuje rýchlosť, vy ste vyznávačmi hnutia sústrednej prípravy. Zatiaľ čo pôžitkár sa zameriava na výsledok, vás fascinuje aj spôsob, akým sa k luxusnej šálke kávy dopracujete. Viete, čo znamená výraz speciality coffee, a kávovar chcete len s pákou. Práve tú používajú odborníci a vy sa môžete cítiť ako praví baristi.

Práve pre vás je ideálny rad De’Longhi La Specialista. Modely Prestigio aj Maestro by totiž našli uplatnenie aj v profi kaviarňach. Elegantný pákový kávovar Maestro ponúka citlivý senzor mletia, pre vždy konzistentnú dávku namletej kávy či technológiu aktívnej kontroly teploty, čo opäť zamedzuje výkyvom. Keď máte z technickej stránky zaručenú stálosť, všetko ostatné už je len na vašej baristickej kreativite. Príprava nápoja zaberie iba pár minút vďaka šiestim prednastaveným receptom – espresso, americano, káva, cappuccino, flat white a latte macchiato.

De'Longhi.
Zdroj: De’Longhi

Vyberte si kávovar presne pre seba

Príprava kvalitnej šálky kávy môže byť hotové umenie, ale zároveň spojené s nezameniteľným pôžitkom. Nech už ste akýkoľvek typ kávičkára, z ponuky kávovarov značky De’Longhi si môžete vybrať z najrôznejších modelov. Preferujete rýchlu prípravu, bohatší výber viacerých nápojov alebo si trúfate vyskúšať doma prácu baristu? Rozhodnutie je iba na vás.

CHCEM VIDIEŤ PONUKU KÁVOVAROV

Kávovar Delonghi
(Zdroj: Facebook/De’Longhi Slovenská republika)

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou De’Longhi.

Zdroj: Plnielanu.sk/Advertoriál
Odporúčame