Bohdalová a Brzobohatý: Po rokoch ako partneri v novom českom filme

Radoslav Brzobohatý

Youtube

Herecké legendy Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý vzkriesili po 40 rokoch svoje herecké partnerstvo v novom českom filme Vrásky z lásky, ktorý mal v českých kinách premiéru 12. apríla.

Bývalých manželov spojil pred kamerou režisér Jiří Strach, ktorý s oboma hercami spolupracoval predtým separátne. Keď sa mu ich podarilo prehovoriť, aby prijali úlohy dvoch spurných seniorov, ktorí obhajujú svoje právo na dôverný vzťah, požiadal Marka Epsteina, aby im napísal scenár na telo.

Radek Brzobohatý, ktorý hrá vo filme bývalého učiteľa, v rozhovore pre dnešnú Mladú frontu Dnes priznal, že ho Jiřina prekvapila, keď preliezla sama vysokú železnú bránu ako jej predpisoval scenár. „Mala ju zastúpiť kaskadérka, ale zvládla to sama“, povedal s obdivom.

Jiřina Bohdalová o filme povedala, že vykresľuje vôľu dvoch seniorov nevzdávať až do poslednej chvíle najväčší dar, aký sme dostali, teda samotný život.


Tiež by vás mohlo zaujať: Desatoro pre milovníkov kinematografie: Tieto filmy musíte vidieť!


„Život je taký krásny a tak rýchlo ujde, že je škoda občas sa nezastaviť a neužiť si ho naplno i v pokročilom veku“, citovala Radka Brzobohatého MF Dnes.

Podľa režiséra Stracha je to film o nádeji. „O tom, že v každom veku je možné nájsť niečo či niekoho, pre čo má zmysel žiť.. A že vrásky nemusia byť iba dôsledok veku, ale aj úsmevu“.

Jiřina Bohdalová oslávila 80. narodeniny vlani v máji, Radek Brzobohatý ich bude mať tento rok v septembri. (narodil sa 13. septembra 1932).

Zdroj: Youtube, youtube, youtube.com, TASR
Odporúčame