Najkrajšie botanické záhrady na Slovensku: Úžasný tip na výlet pre všetkých, ktorí milujú rastlinky aj motýle

Botanická záhrada tipy na výlet

Výlet do botanickej záhrady bude nevšedným zážitkom (Zdroj: GettyImages)

Krása, ktorá nikdy neomrzí a nepotrebuje vylepšenia je jednoznačne tá prírodná. Ak aj vás zaujíma flóra v podobe jedinečných stromov, bylín a rastlín, vyberte sa do jednej z botanických záhrad. Nižšie ponúkame prehľad piatich najkrajších na Slovensku, stačí si len vybrať.

Úchvatná botanická záhrada Univerzity Komenského

Azda najznámejšou, a podľa mnohých aj najpôsobivejšou, je Botanická záhrada Univerzity Komenského, ktorá funguje už od roku 1942. Nájdete tu cez 3 000 najrôznejších domácich i cudzokrajných rastlín, okolo ktorých sa môžete prejsť. Samozrejmosťou je aj niekoľko veľkých skleníkov, pričom vás rozhodne uchvátia rôznorodé palmy či kaktusy. Navštíviť ju môžete až do 31. októbra a to denne v čase od 9.00 do 18.00 hod.iny Vstupné pre dospelú osobu je 4,50 €. Ak ste dôchodcom, tak vás vstupné vyjde naozaj iba symbolickú čiastku a to 1,50 €.

Arborétum Mlyňany ako vedecké pracovisko SAV

V obci Tesárske Mlyňany sa na ploche 67 ha nachádza chránený areál. Náučné chodníky vás prevedú expozíciami tých najzaujímavejších drevín. Ak sa vám nejaká rastlina zapáči, viete si jej sadbový materiál zakúpiť priamo v areáli. Arborétum Mlyňany je otvorené celoročne. Dospelá osoba zaplatí za vstup 3,50 € a dôchodcovia o euro menej.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Olga Spirina (@olga_spirinaa)

Botanická záhrada Nitra a jej workshopy

V Botanickej záhrade, ktorá patrí SPU v Nitre, nájdete široké zastúpenie rastlín z tropických a subtropických druhov, avšak nechýba ani stará dobrá klasika  v podobe domácej flóry, okresnej zelene alebo rastlín mierneho pásma. Veľkým bonusom je i fakt, že sa tam organizujú praktické workshopy, ktoré sú zamerané na aranžovanie kytíc alebo rozmnožovanie rastlín. Cena za vstup je pre dospelú osobu stanovená na 2€.

Botanická záhrada Košice je najväčšou u nás

Rozlohou najväčšia botanická záhrada na Slovensku sa nachádza v Košiciach. Podľa portálu visitkosice.org, sa tu nachádza takmer 4 000 rastlinných druhov. Vďaka tomu sa radí medzi najvýznamnejšie botanické záhrady v strednej Európe. Nájsť tu možno 1 200 kaktusov a sukulentov, vzácnu zbierku orchideí alebo hmyzožravých rastlín. Vstupné pre dospelú osobu je 4 €, dôchodcovia a študenti zaplatia 3 €. Na návštevu Košickej botanickej záhrady si vyčleňte aspoň 2 hodiny.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Róbert Tököly (@roberttokoly)

Anglický park pri kaštieli Andrássyovcov

Trochu iným súdkom je aj park, ktorý sa nachádza pri Kaštieli Betliar. Jeho iným názvom je aj Anglický park pri kaštieli Andrássyovcov. O tom, že ide o hodnotné a krásne miesto svedčí aj fakt, že je zapísaný do Zoznamu umelecky a kultúrne hodnotných parkov sveta. Nájdete tu rybník, vzácne druhy stromov, čínsky pavilón, Hermesovu studňu a mnoho ďalších pekných miest. Jeho veľkou výhodou je, že sa dá skombinovať s prehliadkou samotného kaštieľa. Za vstupné si v porovnaní s inými botanickými záhradami trochu priplatíte. Dospelá osoba zaplatí 8 €, študenti a dôchodcovia zaplatia 7 €.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kaštieľ Betliar (@kastielbetliar)Odporúčame