Buďte ešte krajšia ako doteraz: Najlepšie tipy od žien z rôznych krajín

Krásna žena

thinkstockphotos.com

Každá žena má vo svojom arzenále triky, ktoré jej pomáhajú vyzerať čo najlepšie bez ohľadu na ročné obdobie, náladu a či prítomnosť kozmetiky. Každá národnosť sa pritom môže chváliť niečím iným. Napríklad japonské ženy sú hrdé na svoju snehobielu pokožku, Brazílčanky na okrúhle pevné zadočky a grécke ženy na svoje husté krásne vlasy. Prečo teda neprijať „národné“ techniky a triky na krásu týchto dám v záujme zachovania svojej vlastnej príťažlivosti?

Grécko: Olivové tajomstvo krásy

Pre grécke ženy neexistuje lepšia kozmetika ako olivový olej. Používa sa namiesto telového krému,  na zmäkčenie zhrubnutej kože, na hydratáciu a premastenie slnkom opálenej pokožky. Na hydratáciu suchej pokožky a vyhladzovanie mimických vrások, Grékyne tento olej nahrievajú, pridávajú do neho niekoľko kvapiek éterického oleja eukalyptu alebo čajovníka, potom používajú ako masku na tvár. Umývajú po 20 minútach od  aplikácie.

Vlasy poškodené farbením či trvalou môžu byť obnovené taktiež pomocou olivového oleja a citróna. Zmiešajte šálku oleja so šťavou z citrusových plodov. Naneste po pramienkoch od korienkov až po konce. Omotajte si okolo hlavy uterák a nechajte pôsobiť počas noci. Ráno dôkladne umyte vlasy šampónom.


Mohlo by vás zaujať: Aby vaša pleť vyzerala mladistvo a sviežo: Zistite, ako sa o ňu správne postarať


Francúzsko: Dokonalosť vo všetkom

Dekoratívna kozmetika a spoločenskosť sú synonymami pre Francúzsky. Najlepší denným mejkapom je správne ošetrená pokožka, ktorá dýcha sviežosťou a má žiarivý lesk. Práve preto starostlivosť o vlastnú tvár je u Francúzok kultom.

Na odstránenie mejkapu a nečistôt používajú napríklad vatový tampón namočený do mandľového oleja. Ten zmäkčuje hornú vrstvu pokožky a chráni ju pred ÚV žiarením. Pre zúženie pórov a vysušenie zapálených pupienkov si prikladajú na tvár masku z modrej hliny. Do kúpeného krému na tvár si mladosti chtivé Francúzsky pridávajú slamienkový éterický olej, olej z horkého pomaranča a grepfruitu, aby zabránili objaveniu sa prvých vrások.

Ak by ste mali možnosť nazrieť do kabelky Francúzsky, určite by ste tam našli sprej s termálnou vodou. Zdravá pleť je hydratovaná pleť. Preto miestne dámy si raz za hodinu touto vodou postriekajú tvár a denne vypijú 8 – 12 pohárov tekutín.

Francúzske ženy sú skutočné fanatičky kryoterapie. Mnoho z nich aspoň raz mesačne navštevuje procedúru kryomasáže tváre. Medzi návštevami kozmetičky sa umývajú potieraním kociek ľadu a každé ráno sa sprchujú  striedavo studenou a teplou vodou.


Mohlo by vás zaujať: Celulitída na stehnách nepoteší nikoho: Obmedzte ju na minimum


Japonsko: Krása je vo vode

Japonské ženy sú zbláznené do pien a olejov do kúpeľa, šumivých guličiek a sprchových gélov. Ak má obyvateľka Japonska na to priestor a čas, sprchuje sa 4 – 5 krát denne. Nemasíruje si telo hubou, ale žinkou z lufy alebo surovou ryžou zabalenou do gázy. K hydratácii pokožky tela používa krém s bambuckým maslom.

Nočnou morou miestnych dievčat je mastný lesk na tvári a čierne bodky na nose. Japonská kozmetika na tvár bez ohľadu na to, o aký typ pokožky ide, často obsahuje vaječný bielok a slimačí sliz. Tieto komponenty zmatňujú, vyťahujú upchaté mazové póry a sťahujú ich. Nahradiť japonský zázrak pomôže táto maska: bielok z jedného vajíčka zmiešajte s 1 lyžičkou jedlej sódy, trocha vyšľahajte a nanášajte na vyčistenú tvár. Keď pocítite pocit stiahnutia, umyte studenou vodou pomocou vatového tampónu.


Mohlo by vás zaujať: Krásne a hebké pery celú zimu? So správnou statrostlivosťou áno


Slovensko: Naša prirodzená krása

Slovensky sú vraj prirodzene krásne ženy, ktoré sa o svoju krásu vedia aj patrične postarať. Radi navštevujú kozmetické salóny, či wellness centrá, no niektoré pre zvýraznenie svojej prirodzenosti sledujú babské rady. Unavenú či povädnutú pleť napríklad okamžite vzpružia pomocou obyčajného jablka. V ňom obsiahnuté bioaktívne látky ju prekrvia, čím jej prinavrátia ružovkastú sviežosť. Jablko stačí dôkladne umyť, ošúpať, šupky poprikladať vnútornou stranou na vyčistenú pleť a nechať pôsobiť pol hodiny.

Na popraskané pery je zas naším najlepším pomocníkom med na zvýraznenie červenej farby pier, pre pocit plnosti a hladkosti. Ešte lepšia je kašička vymiešaná z lyžičky medu a lyžičky olivového oleja, ktorú v krémovej konzistencii nanášame na pery.

Pri ktoromkoľvek spôsobe skrášľovania pamätajte najmä na hlavné pravidlo: starostlivosť o pokožku je v pravidelnosti. Účinky žiadneho zázračného krému alebo mlieka sa nedostavia, ak ich budete používať len raz do týždňa. V opačnom prípade vám nepomôžu ani žiadne tajomstvá krásy.


Ktoré ďalšie tipy na krásu by ste čitateľkám odporučili vy? Napíšte v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Eva
Odporúčame