Emma Tekelyová onedlho oslávi šesťdesiatku: Odhaľte jej recept na krásu

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Emma Tekelyová

Emma Tekelyová má veľa fanúšikov aj neprajníkov, faktom však je, že na svoj vek (58) vyzerá vynikajúco. Jej recept na krásnu tvár pritom nie je veľmi komplikovaný. Už pätnásť rokov cvičí tvárovú gymnastiku a práve jej pripisuje aj svoj mladistvý výzor.


Jednou z priekopníčok tvárovej gymnastiky je francúzska rehabilitačná sestra Camille Volaire. Tá si všimla priaznivé účinky precvičovania s pacientmi na ich aj svojej tvári. Práve jej kniha tiež inšpirovala k cvičeniu Emmu Tekelyovú.

Jej vlastná gymnastika

,,Keď som si ju v 90. rokoch kúpila, začala som študovať jednotlivé cviky a prišla som na to, že mnoho cvikov je podobných artikulačnej rozcvičke, ktorú robia herci či moderátori pred vystúpením, aby „nebrbtli“. Zistila som, že tvárová gymnastika je vlastne niečo, čo už poznám a akurát som týmto cvičeniam pridala viac expresivity,“ vysvetľuje moderátorka a spisovateľka, ktorá je dnes sama autorkou knihy a DVD o tvárovej gymnastike. ,,Raz som v talkshow Adely Banášovej spomenula, že robím tvárovú gymnastiku a dostala som neskutočne veľa mailov a ohlasov,“ objasňuje, čo ju inšpirovalo k príprave tohto cvičebného programu.


Tiež by vás mohlo zaujať: Bojujete proti vráskam a za peknú pleť? Vyhnite sa týmto mýtom!


Jazyk vyplazuje pravidelne

Tvárová gymnastika je lacná a jednoduchá metóda, ako vylepšiť svoju vizáž, vyžaduje však dávku trpezlivosti. Pár cvičení na viditeľné zlepšenie stačiť nebude. ,,Pre čo najväčšiu efektivitu treba každodenné cvičenie. Je to podobné, ako s chodením do telocvične - musíte sa vypnúť k výkonu a staviť na pravidelnosť.“

Desať minút denne

,,Vyberala som cviky, ktoré sú jednoduché, ľahko zapamätateľné a účinné. Na moju zostavu stačí desať minút denne,“ hovorí blondínka. Ak odcvičíte svojich desať minút poriadne, budete mať na druhý deň aj svalovicu. Medzi jej pravidelné cviky patrí napríklad:

 • expresívne vyplazovanie jazyka
 • obrovský silený úsmev, pri ktorom sa zapája aj sánka a časť krku
 • nafúknutie líc a našpúlenie pier - "balón"
 • výrazná artikulácia samohlások
 • špúlenie pier - "bozk"

Ďalšie cviky Emmy Tekelyovej sa naučíte z jej knihy a DVD Tajomstvo mojej tváre - Tvárová gymnastika.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (11)

 • dd 06.01.2014, 14:12

  však ona celý život nič nerobila,žiadny stres, tak môže dobre vyzerať...

 • dd 06.01.2014, 14:08

  to som nevedela, že s vyplazovania jazyka omladne človek?

 • Gabika 16.12.2013, 08:31

  hlavne má v sebe charizmu a aj ta pridava na krase...vsetkym Vam prajem pokoru v srdci...

 • Miro 01.12.2013, 13:32

  Kto je Vlastne Tekeliová . Moja mama nemala čas na neakú kozmetiku. Musela behať okolo troch detí a bola rada keď si mala ča nastiekať ne blasy lybar. Ako zbohatla na namyslená snobka , ked 85 percent ludí tu žije od výplaty do výplaty. Ktorý privatizér ju potiahol. Inak ži je si v nenormálnoch luxuse. Vela žien v jej veku a rovankým vzdelaným nemá ani na bežné auto. Lezú mi na nervy ludi aktorý tvrdia , že kolko toho robia. Ked si ale o nich zistíš viac prídeš nato , že majú za sebou meakého privatizéra a tá ich práca to je len taká hra hoby.

 • irma 11.09.2013, 12:44

  pisatelky tu chválí sebe, chtěla bych je vidět. nelze se přirovnávat vaším zjevem k některým kráskám celebritám, které se svou vizáží živí. dělají pro to maximum, aby krásně vypadaly, musejí dbát o skvělý vzhled, předvést se v nejlepším světle. nesmí vypadat zašle, unaveně, jako žena z výroby od pásu.. u takových celebrit se musí na první pohled poznat, že vypadají výborně. jsou na výsluní, jinak to nejde. my, obyč ženy, se s nimi nemůžeme srovnávat ksichtem, postavou. i když jsme nad sebou nezlomily hůl, jsme pořád ještě kočky, i chlapi se za námi otočí, ale to je tak vše. roli na scéně nám nikdo nedá ani o nás nezavadí. v článku je řeč o emmě tekelyové. neznám ji, u nás se o ní nepíše nemluví, ale ráda posuzuji. celkově hodně pěkná, půvabná žena, a je jedno kolik je jí, věk není nutné uvádět, při dnešních možnostech se omladit. např. taková veškrnka havlová, táhne též šedesátku a vypadá úžasně, každým coulem mnohem lépe, než v jejím mládí. a nikde se neuvádí důraz, jak stále dobře vypadá, každý to vidí a uzná, pochválí. kdo nezávidí.. však je jich tolik, co si udržují mladistvý vzhled, šmrnc a je jim ..sát.. a nerozebírá se, neboť se ví, že jsou třeba i udělané.. jejich věc. hlavně, že se na osobnosti dá s radostí koukat, na hezké tváře je příjemný pohled. oceňuji typ dam tekelyové atd., že se chtějí líbit a prezentují svůj vzhled.

 • Oľga 24.08.2013, 20:13

  Móda je potvora, píše pani Tekelyová a ja s výrokom plne súhlasím. Módnym sa stalo aj nevkusné kritizovanie.Takže Bubu a Olika, netrapošte a diskutujte ako dámy. Ja sa radšej vyjadrím k titulu "Dámy, koniec trapasom". Ema nám chce povedať, že na prvom mieste je naša duša a cez ňu vyjadrujeme všetko ostatné, teda aj to, ako sa obliekame. Myslím, že nám chce predsaviť módne trapasy a povedať, že akým spôsobom môžeme uraziť aj samy seba, nielen okolie. Veď, povedzme si úprimne, ktorá z nás sa toľko venuje móde?, preto radšej počúvajme rady odborníčky a vyhnerme sa trapasom. Titul odporúčam!

 • nika 25.06.2013, 11:06

  Ja som o trošku staršia ako Emma a tiež vyzerám veľmi dobre, mladistvo. Vrásky v mojom veku sú prirodzené. Keby som nežila v stresoch, s intrigujúcimi kolegyňami, mala toľko peňazí ako ona, tak vyzerám ešte lepšie....

 • Alica 04.02.2013, 14:15

  Perfektne vyzera! Posobi velmi mladistvo, ma iskru.

 • bubu 23.11.2012, 12:45

  keby som mala jej peniaze aj ja tak vyzerám...

 • olika 23.11.2012, 12:16

  Pani Tekelyová zabudla spomenúť, že okrem tvárovej gymnastiky má aj chirurgické zákroky a že je napichaná botuloxinom.

1 2 >

Pridať komentár