Sexuálny život v zrelom veku: Ženy sú spokojné, muži menej. Ako ste na tom vy?

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Ste spokojný/á so svojím sexuálnym životom aj v zrelom veku?

Spokojnosť so sexuálnym životom v zrelom veku je u mužov a žien odlišná.

S harmóniou za dverami spálne po rokoch manželského života zápasia mnohé páry. V zrelom veku sa totiž ženy musia vyrovnať s klimaktériom, počas ktorého majú výrazne zníženú chuť na milostné radovánky. Muži zase často riešia problémy s prostatou a poruchami erekcie. Prieskumy však ukazujú, že situácia je presne opačná, ako sa verejnosť doteraz domnievala. Nežné pokolenie netají spokojnosť, zatiaľ čo silnejšiemu pohlaviu sa večer pod perinou do akcie príliš nechce.


Prekvapivé percentá

Zaznamenali ste v poslednom čase, že váš sexuálny život s partnerom už nie je taký ako kedysi? Podobne je na tom zhruba tisícka britských dvojíc, ktorá sa zapojila do nedávnej štúdie asociácie BASE. Až tri štvrtiny zo zainteresovaných párov žili v manželskom zväzku, pričom vek jednotlivých respondentov sa pohyboval v rozmedzí 50 až 79 rokov. Výsledky dopadli pomerne prekvapujúco. 75% žien totiž prehlásilo, že so svojím milostným životom je spokojných, a to aj napriek tomu, že výkonnosť ich partnerov klesá. Oproti tomu bola spokojnosti v otázkach sexu naklonená sotva polovica opýtaných mužov.


Mohlo by vás zaujímať: Najčastejšie sexuálne problémy žien po päťdesiatke: Takto ich môžete vyriešiť!


Druhá strana mince

Vo vekovej kategórii 50-59 rokov sa našlo 16% pánov, ktorí boli s posteľovými hrátkami vyslovene veľmi nespokojní. Rovnaký postoj zaujalo len 10% päťdesiatničiek, pričom čísla sa s pribúdajúcimi rokmi zaujímavo menia. Medzi sedemdesiatnikmi je totiž nespokojná až štvrtina, zatiaľ čo medzi ich polovičkami nespokojnosť klesá na v podstate zanedbateľných 7%. Zaujímavé je, že na uvedených výsledkoch sa údajne neodzrkadľovala frekvencia milostných aktov. To, čo dámam prekáža najviac je nedostatok sexuálneho náboja a slabá erekcia – k týmto nedostatkom u partnerov sa priznali dve tretiny opýtaných žien.

Ako často sa zrelé páry venujú jeden druhému?

Päťdesiatnici v dlhodobých vzťahoch a zväzkoch si vychutnávajú intímne chvíle rôznou intenzitou. Približne 18% z nich si telesnú blízkosť dopraje každý deň a rovnaký počet párov sa miluje len raz do týždňa. Ďalších 21% má sex raz za niekoľko týždňov, zatiaľ čo až 27% dvojíc sa intímne zbližuje naozaj zriedka.


Mohlo by vás zaujímať: Sex po šesťdesiatke: Je plný nehy, pozornosti a experimentov


Čo radia odborníci? 

Experti varujú ženy, aby partnerov znížený záujem o spoločné sexuálne chvíle nebrali na ľahkú váhu. Nemusí ísť totiž len o akési spomalenie, ale tiež symptóm zdravotného problému. Nedostatok sexuálnej vášne a slabá erekcia totiž môžu byť kľúčovými príznakmi syndrómu nedostatku testosterónu. Táto diagnóza zvyčajne postihuje viac než dve percentá mužov vo veku od 40 do 79 rokov. Častokrát priamo súvisí s cukrovkou či srdcovými chorobami. Sprievodnými signálmi môžu byť depresie alebo prírastok na hmotnosti.

Čo všetko možno zo štúdie vyčítať?

K záverom spomínaného prieskumu svojím názorom prispela aj sexuologička Mary Clegg: „Tento výskum poukazuje na množstvo zaujímavých zistení. Po prvé, úroveň sexuálneho uspokojenia má podľa všetkého súvis s očakávaniami a zdá sa, že britské ženy sú v neskoršom veku ľahko potešiteľné, alebo sa aspoň stávajú ľahšie potešiteľnými ako ich manželia. Za druhé, väčšina žien po päťdesiatke nevidí dôvod, aby diskutovala o trápnej záležitosti - znížené nároky podľa nich zapadajú do normy. Je to pre ne lepšie, než by mali konfrontovať manželov.“


Ako ste na tom so svojím partnerom vy? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii.

Zdielať na Facebooku
 • Autor: Emma
 • Foto: profimedia.sk

Diskusia (19)

 • jozef 31.01.2019, 17:32

  mne uz so slabnucou erekciou pomohol penimax - *****/cobeco-pharma-lavetra-penimax-penis-fit-tabs-60tbl

 • šedámyšvdave 14.12.2018, 21:42

  Nikdy v živote sa mi nepodarila rýchlejšia "rýchlovka" než za 45 minút. Keď som si sťažoval u urológov tak mi buď povedali, že si vymýšľam, že zoderiem partnerku, či že mi závidia. Každopádne sa mi žiaden nepokúsil ani náznakom pomôcť. Sexu za 5 minút pre zmenu neverím ja (lebo som ešte s mužom nesúložil a a ni po tom netúžim, lebo sú (sme) hnusní). Ako to ale vyzerá z môjho pohľadu (keďže som síce bol striedmy, ale predsa len zo dvadsať partneriek som za život vyskúšal) ? Ženy medzi 13 a 30 sa pri sexe zaujímajú hlavne o to, či s nimi partner pôjde na svatbu ich kamarátky. Ženy po pôrode, medzi 30 až 50 si to už dokážu vychutnať a doviesť takú 40-ku "na hranu" - a k sérii orgazmov, je asi to najkrajšie (okrem akrobatického lietnia), čo sa dá v živote zažiť. Po 50-ke záujem báb o sex proste končí :( A to je problém, lebo u muža v skutočnosti naozjastný hlad (samozrejme tajný, lebo dekor) po sexe začína v 60-ke :( Ale možno to je len nejaká choroba, lebo ak nie, tak 70-ka bude fakt divoká ... Na druhej stane musím uznať, že nechať do seba strkať pochybný úd nevábnej hygienickej kvality asi nie je zrovna terno. Takže kým tam nie je nejaký reálny cieľ, ako peniaze, tromfnutie najlepšej priatelky žiaducejším úlovkom, či oplodnenie - tak je to zrejme pre pežnú babu otrava, lebo jediným výsledkom je, že na druhý deň si musí v električke sadnúť, keďže má presilené stehenné svaly a nedokáže bez trasenia udržať nohy pokope (navyše na vysokých štekloch, kde sa - bez vytknutia kotníka - nedajú udržať ani normálne). Proste yet another dôkaz, že príroda predsa len nie je taká dokonalá, ako sa mnoho naivných vedcov (a ostatných teológov) domnieva. Lebo u muža toto trápenie začína už krátko po prvom deceniu a zrejme trvá až do obdobia, keď sa CV mení na nekrológ (?) Každopádne ja som svoje prvé vyvrcholenie zažil, keď som mal 6 rokov, hoci mi každý lekár tvrdil že to proste nie je biologicky možné (ale iste súhlasíte s názorom, že lekári prd vedia a jediné v čom sa skutočne vyznajú je management, účtovníctvo a odrbávanie poisťovne ;) Oni mi totiž tvrdili aj to, že diastolický tlak 160 je nezlúčiteľný so životom, takže im beztak neverím ;)

 • Jaakub 07.12.2018, 14:50

  Neviem čo je erektan, u nás je pomerne silný prostriedok originálna Viagra. Všakovaké iné modré či žlté tabletky sú dosť čudné a majú veľa nepriaznivých vedľajších aj priamych účinkov. Doslova aj zlých.

 • Karol 07.12.2018, 14:46

  A o čo komu ide s tým, že koľkokrát sa miluje niekto v týždni? Prečo sa má niekto hanbiť alebo podceňovať za niekoľkomesačné pauzy? Sú ženy, ktoré sú hladné stále. Tam môžete robiť čo chcete... aj sa zodrať! U mužov hrá dosť psychika, minulosť, či inými slovami jeho sebavedomie. Ak nemal od mladosti stálu intímnu partnerku, je nesmelý, býval veľmi hanblivý, tam príroda čosi nedoriešila... Ak je po 22-hej večer, už má toho za celý deň, či týždeň každý plné brýle. Čo tam po sexe, keď si potom necítite bolesťou kĺby... A čo viem, žiadna že na nerieši chlapove mindráky, starosti, slabú erekciu. Proste na to každý z vysoka kašle! No žiaľ na škodu mužovi.

 • evelina 13.11.2018, 18:05

  Príspevok 02.11.2018, 15:36 napísal pod mojím menom Adamko.... tvoja posadnutosť sexom začína byť pre teba nebezpečná! Strácaš identitu aj pamäť a navyše takúto primitívnosť o vemene 100 ročného vola, si tu už napísal. Mal by si navštíviť odborníka.... inak ti žena utečie :)))

 • Milan 13.11.2018, 07:34

  v sedemnástich aktívna a potom do smrti výhovorka na rozbolenú hlavu

 • evelina 02.11.2018, 15:36

  Tento článok sa dá chápať ako reklama na clavin erectan a lubrikačný gél. A samozrejme je plný údajov vycucaných z vemena 100 rokov starého vola.

 • adamko 01.11.2018, 16:14

  Same *****iny tu píšete.

 • Martina 26.10.2017, 08:58

  Tiež sme skúsili kombináciu modrého erectanu a ich intim gélu ... Musím povedať, že naše hrátky nabrali úplne iný smer. Zase si v posteli perfektne užívame!

 • Suzie 18.09.2017, 23:24

  erectan pomoze vzdy ;) manzel berie obcas v stave nudze modry erectan je bez predpisu a pocas nasho harasenia pouzivame lubrikant intim exclusiv gel ktory zvysi prekrvenie intimnych partii u oboch a sex je opat dravyy

1 2 >

Pridať komentár