Zázračný šípkový olej: Pre mladistvú pleť aj proti žlčníkovým kameňom

Olej

blogspot.com

Trápia vás vrásky, psoriáza, drobné jazvy alebo ekzémy? Doprajte svojej pleti regeneračný šípkový olej, ktorý ju vyživí a okrem toho doplní dávky železa a odstráni žlčníkové kamene.

Šípkový olej pochádza z rastliny Rosa canina, ktorá rastie v oblastiach Ruska, Kaukazu i niektorých častiach Strednej Ázie. Vyrába sa zo semien technológiou lisovania za studena. V Rusku patrí k najcennejším olejom. Hojne sa využíva v kozmetickom priemysle. V šípkovom oleji sú zastúpené napríklad vitamíny A, B, C, E, K, nenasýtené mastné kyseliny, draslík, železo, vápnik a horčík.

Anti-aging vlastnosti šípkového oleja

Šípkový olej disponuje významnými regeneračnými a hydratačnými účinkami. Je bohatý na antioxidanty, vitamíny A, C a E, ktoré chránia pokožku pred škodlivými voľnými radikálmi a spomaľujú proces starnutia. Vitamín C podporuje tvorbu kolagénu, vitamín E pleť zasa hydratuje. Viaceré druhy prospešných mastných kyselín sú dôležité pre stavbu kožných buniek. Je použiteľný nie len pre pleť a telo, ale aj vlasy.


Mohlo by vás zaujímať: Jojobový olej je balzamom pre vašu pokožku: Vyskúšajte jeho účinky!


Stop kožným chorobám!

Dokonale namiešaný kokteil výživných látok v tomto oleji, najmä antioxidantov a mastných kyselín, je nápomocný pri liečbe kožných problémov. Pravidelné používanie prírodného šípkového oleja sa odporúča pri psoriáze, ekzémoch i preležaninách. Pomôže aj pri drobných jazvičkách, popáleninách, stareckých škvrnách a striách. Okrem toho šípkový olej chráni pokožku pred škodlivým slnečným žiarením.

Šípkový olej ako krém

Pokiaľ neustále skúšate omladzujúce krémy bez viditeľnejšieho úspechu, skúste každodennú starostlivosť o pleť obohatiť o šípkový olej. Tento olej je výnimočný tým, že nezanecháva pocit mastnoty, pretože patrí do kategórie tzv. suchých olejov. Vďaka tejto vlastnosti je možné olej nanášať priamo na pleť namiesto krému. Výsledkom pravidelného používania je vyhladenie existujúcich vrások a zabránenie vzniku nových.


Mohlo by vás zaujímať: Kokosový olej: Menej kalórií v kuchyni a balzam pre vašu pokožku v jednom


Maska pre vašu pleť

Šípkový olej je vhodná prísada na výrobu domácich masiek a zábalov pre problematickú pokožku. Olej jednoducho pridajte do masky či zábalu, ktoré bežne používate. Pri unavenej pokožke, vráskach alebo kožných problémoch, zmiešajte polievkovú lyžicu šípkového oleja s niekoľkými kvapkami mandľového alebo avokádového oleja. Do tejto zmesi olejov namočte vatový tampón a priložte na pleť. Nechajte pôsobiť 30 minút. Pri suchom ekzéme sa šípkový olej osvedčil v kombinácii s levanduľovým esenciálnym olejom.

Zbavte sa škvŕn na pleti raz a navždy!

Pozitívne účinky boli zaznamenané aj v oblasti liečby kožných škvŕn. Ak bojujete s týmto problémom, pridajte k polievkovej lyžici šípkového oleja po dvoch kvapkách esenciálneho oleja zo santalového dreva, pačuli a harmančeka.


Mohlo by vás zaujímať: Tekvicový olej: Má skvelú chuť, bieli starecké škvrny a pomáha hustejším vlasom


Šípkový olej na vnútorné užívanie

Okrem celého spektra pozitívnych vonkajších účinkov je možné užívať šípkový olej aj vnútorne. Osvedčil sa najmä ako pomocník pri odstraňovaní žlčníkových kameňov. Je celkovo prospešný nielen pre žlčník, ale aj obličky. Vďaka vysokému obsahu železa je bojovníkom proti anémii. Zastúpené nenasýtené mastné kyseliny prospievajú kardiovaskulárnemu systému. Šípkový olej je prostriedkom posilnenia celkovej obranyschopnosti organizmu, preto sa odporúča užívať v období stresu a psychického vypätia.

Kde ho zohnať?

Šípkový olej je dostupný v špecializovaných predajniach a e-shopoch s výživovými doplnkami. Cena za 100% prírodný olej sa však pohybuje okolo 15 eur za 200 ml.


Mohlo by vás zaujímať: Čoskoro dvojnásobná mamina Kate vsadila na šípky


Máte skúsenosti s používaním šípkového oleja? Na čo všetko ste ho už použili? Podeľte sa o svoje skúsenosti s ostatnými čitateľmi v diskusii.

Zdroj: blogspot.com, blogspot.com, Mirka
Odporúčame