Byť bez práce vás už nebaví? Rozbehnite vlastné podnikanie

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Možno ste sa aj vy ocitli v situácii, že ste zostali bez práce. Dnes je takáto situácia celkom bežná a častá, nakoľko je u nás pomerne vysoká nezamestnanosť. Človek začne uvažovať o viacerých možnostiach, ktoré v danej situácii môže urobiť. Pretože, účty jednoducho treba platiť, preto je pre človeka veľmi dôležité, aby mal prácu. Preto sa takmer každý snaží nájsť si rýchlo novú prácu. Rozposiela žiadosti do mnohých firiem, reaguje na rôzne pracovné ponuky, ktoré sú uverejnené na internete či v rôznych novinách a časopisoch. Veľakrát sa však stáva, že aj napriek všetkým snahám, nezoženieme prácu, ktorú tak veľmi potrebujeme.


Začneme rozmýšľať, čo v danej situácii robiť. Veľmi časté a obľúbené je dnes aj podnikanie, jednou z najčastejších možností je založenie sro. Dá sa síce podnikať aj prostredníctvom živnosti, ale založenie obchodnej spoločnosti je z viacerých pohľadov výhodnejšie, preto mnohí častejšie uvažujú o tejto možnosti. S vedením účtovníctva, personálnej a mzdovej agendy Vám pomôže účtovník, ktorý však nemusí byť priamym zamestnancom firmy, ale môže to byť externá osoba či spoločnosť, ktorú si na túto prácu objednáte. Niektorí začínajúci podnikatelia sú však odradení určitými skutočnosťami. Jednou z nich  môže byť nedostatok finančných prostriedkov. To ale nemusí byť problém, nakoľko mnohé bankové i nebankové subjekty ponúkajú množstvo zaujímavých a výhodných pôžičiek, medzi nimi aj pôžičky pre živnostníkov. Sú aj takí, ktorých odrádza to, že nemajú potrebné skúsenosti so založením spoločnosti, preto sa toho boja. V dnešnej modernej dobe však existujú viaceré možnosti, jednou z nich je zakúpenie ready made spoločnosti.

Dnes si už život bez notebooku nedokáže predstaviť asi nikto z nás, a ani podnikateľ. Ak teda hľadáte pre svoje podnikanie kvalitný notebook za rozumnú cenu odporúčame Vám výrobok od spoločnosti Lenovo Ideapad S400 so skvelým dizajnom.

Ak vás však ani jedna zo spomínaných spoločností nezaujala, ponúkame vám ďalšiu. Môžete navštíviť úrad práce, kde vám takisto môžu pomôcť. Okrem evidencie nezamestnaných, ako aj voľných pracovných miest, ponúkajú aj ďalšie zaujímavé možnosti. Jednou z nich sú napríklad rôzne druhy rekvalifikácii a kurzov, kde si môžete rozšíriť a doplniť možnosti svojho ďalšieho uplatnenia. Prostredníctvom zaujímavých projektov Európskej únie, ponúkajú aj možnosť finančnej podpory na vytváranie nových pracovných príležitostí, o ktorých vás zaiste budú ochotne informovať.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (4)

 • milena 16.06.2013, 22:38

  kamila...suhlasim s tebou...uz som zhnusena tymito blabolinami...

 • CarlZill 31.05.2013, 15:06

  Lacnejsie sro robia aj http://www.srocky.sk

 • Kamila 07.05.2013, 11:23

  No tento clanok ma upne dostal. To aby som po roku co som evidovana na UP zacala podnikat? A ze pozicku pre podnikatelov? A kto ze to vam ju da? Ked nemate ani fuka? A ze rekvalifikacie na UP? kde zijete? A nie len ponuka na pracu a nie zeby vam ponukli financnu pomoc, nove zakony necitate? ked sa pustate to takeho clanku? Pod mosty pojdeme a nie podnikat. Ludia co podnikaju uz niekolko dlhych rokov maju problemy....Nik sa o vas nepostara a ani vam nepomoze, aj ked sa snazite. Bohuzial...

 • Aneta 10.03.2013, 13:54

  Pěkný den, jestli chcete ušetřit, tak koukněte na web kupi.cz: http://www.kupi.cz?u=48ge7 Najdete tam slevy a akce v obchodech přehledně na jednom místě. Navíc můžete sbírat body, za které získáte poukázky na nákup. Vyzkoušejte to určitě také. Tady je odkaz: http://www.kupi.cz?u=48ge7

1

Pridať komentár