Hladké podpazušie patrí k letu: Koľko žien si ho holí a ako to robiť najlepšie?

holenie

kozzi.com

Chĺpky v podpazuší sa najmä u žien už roky považujú za niečo nie veľmi estetické. Preto sa nemožno čudovať, že si ich prevažná väčšina žien odstraňuje – a so stúpajúcimi teplotami tak robí čoraz častejšie. Chĺpky v podpazuší síce nespôsobujú intenzívnejšie potenie sa, ale ich odstránenie patrí k prevencii zápachu potu. Čo o ich odstraňovaní možno ešte neviete?

Až 95 % žien si pravidelne odstraňuje chĺpky v podpazuší, pričom až 36 % toho, čo sa holením odstráni, predstavuje samotná pokožka. Takto podráždenej pokožke následne väčšina žien nevenuje dostatočnú pozornosť a starostlivosť, v dôsledku čoho je pokožka začervenaná, drsnejšia alebo sú na nej stopy po rezných rankách.


Mohlo by vás zaujať:  Keď z vás leje pot: Zaberú prírodné zázraky, kozmetika či medicína?


Podpazušie si holí takmer každá žena

Podľa prieskumu značky Dove až 95 % žien si pravidelne depiluje svoje podpazušie. Niektoré preto, lebo rady nosia oblečenie s krátkymi rukávmi či bez rukávov, iné pre pocit čistoty, sviežosti a vyššieho sebavedomia. Iba 37 % z opýtaných je však spokojných s tým, ako pokožka ich podpazušia vyzerá, čo následne ovplyvňuje ich sebavedomie, rozhodovanie o tom, čo si oblečú, aj to, ako sa cítia  po fyzickej a  emocionálnej stránke.

Štyri ťahy uou? Asi nie

Pomerne málo žien si však uvedomuje poškodenie, ktoré depilácia pokožke v podpazuší spôsobuje. Po holení ostáva často podráždená, nachádzajú sa na nej drobné ranky, červené fľaky, je drsnejšia. Prieskum ukázal, že pri holení podpazušia je až 36 % toho, čo ženy odstránia, samotná pokožka. Napriek tomu, že ženy sú  presvedčené o tom, že oholenie podpazušia znamená iba 4 ťahy žiletkou, v skutočnosti ich je približne 14. Po holení, ktoré väčšina žien robí každý druhý alebo tretí deň, trvá pokožke až 14 dní, kým sa úplne zregeneruje. Pokožka podpazušia tak väčšinou vôbec nedostane príležitosť na to, aby sa zregenerovala.


Mohlo by vás zaujať: Leje sa z vás pot aj bez príčiny? Ponúkame možné dôvody aj riešenia!


Tipy na hladké a bezpečné oholenie

  • Chĺpky treba holiť po sprchovaní či kúpaní, keď sú zmäknuté
  • Žiletku by mal používať vždy len jeden človek
  • Otupená žiletka zvyšuje možnosť porezania sa a následnej infekcie
  • Ak sa už porežete, miesto nezabudnite vydezinfikovať
  • Používajte mydlovú penu či gél na holenie
  • Chĺpky neholte tesne pred pobytom na slnku
  • Používajte jemný antiperspirant, pri ktorom necítite podráždenie pokožky

Pomôže aj depilačný krém

Ak máte žiletky plné zuby, môžete staviť aj na depilačný krém. Jeho výhodou je, že chĺpky pri dorastaní pôsobia jemnejším dojmom. Nevýhodou je, že na výsledok treba pár minút počkať. Oproti minulosti ide však o čas podstatne kratší (v niektorých prípadoch len tri minúty) a báť sa nemusíte ani nepríjemného zápachu. Depilačné krémy už totiž nesmrdia tak, ako kedysi.


Ako si odstraňujete chĺpky vy? Máte nejaký dobrý tip? Poraďte aj ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: kozzi.com, kozzi.com, Viera
Odporúčame