Sex a muži po päťdesiatke: Čo všetko sa vo vašom živote zmení?

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Sexuálny život sa vekom mení

Obdobie päťdesiatky sa neraz rozoberá najmä v súvislosti so ženami a s menopauzou. Aj muži však v tomto veku prežívajú mnohé zmeny – fyzické, ale aj psychické. Na čo všetko sa treba pripraviť a ako ovplyvnia váš sexuálny život?


Päťdesiatka na krku sa v predstavách mnohých mužov spája najmä so strachom z problémov s erekciou. Nuž, áno, aj tie sa môžu prihodiť. Rozhodne však nejde o jedinú zmenu, ktorá vás či vášho partnera čaká.

Plus: Láskyplnosť na scéne

Ženy aj muži majú približne rovnakú hladinu oxitocínu, ktorý sa nazýva aj hormónom lásky. To, čo muža neraz ťahá aj za inými ženami, je mužský hormón testosterón. Jeho hladina však po štyridsiatke začne klesať a po päťdesiatke ho ubúda ešte výraznejšie. Hladina oxitocínu sa však nemení. Aj preto muži prežívajú sex vnímavejšie a viac preciťujú blízkosť partnerky. ,,Sú šokovaní sami sebou z toho, ako veľmi sa dokážu na ženu naviazať,“ vysvetľuje certifikovaný odborník sa sex a vzťahy, Joe Kort.


Mohlo by vás zaujať: Mýty a fakty o sexe po päťdesiatke: Ako na tom v spálni naozaj sme?


Plus: Áno experimentom

Aj muži, ktorí sa počas života bránili sexuálnym experimentom, sú im po päťdesiatke otvorenejší. Úlohu zohráva viacero faktorov. Jedným z nich je, že práve vďaka nim môžu ďalej viesť uspokojujúci sexuálny život. Aj keď sa napríklad kvalitná resp. dostatočná erekcia neobjaví vždy, vedia ju partnerke vynahradiť napríklad použitím vibrátora, ktorý celý dovtedajší život odmietali. Ďalším faktorom, ktorým inšpiruje k experimentovaniu je práve zvyšujúci sa vek. Staré predstavy, ktoré ich vždy vzrušovali už možno natoľko nefungujú a tak hľadajú nové podnety. Keďže sa tiež objavujú obavy z problémov s erekciou, chcú tiež využiť čas, kým všetko funguje, ako má.

Plus: Viac času

Hoci mnohých mužov fakt, že sa erekcia nedostaví okamžite ako za mladších rokov zarmucuje, ženy to neraz vidia opačne. Dlhšia predohra totiž takmer nikdy nie je naškodu. Podľa vedcov väčšina žien potrebuje okolo 45 minút na to, aby sa kompletne vzrušila. Netreba azda dodávať, že sex vo väčšine domácností trvá podstatne kratšie. Samozrejmosťou však je, že sa viac musí snažiť nielen partner, ale aj partnerka. Teraz už zrejme partnerovi nestačí pohľad na jej nahé telo, treba zapojiť rôzne druhy dotykov a k erekcii môže pomôcť napríklad dráždenie prostaty.


Mohlo by vás zaujať:  Keď sexuálny život s vekom upadá: Na vine môže byť aj týchto päť vecí


Mínus: Nastupuje strach

Môžeme to nazývať kríza stredného veku, podľa odborníka na vzťahy sa však za všetkým skrýva strach. Strach zo starnutia, pribúdania vrások, zväčšujúceho sa bruška – a znižujúcej sa sexuálnej výkonnosti. Okrem toho, muži sú biologicky priťahovaní ženami, ktoré im môžu dať dieťa. ,,Nejde o to, čo je správne a čo nie, skrátka spanikária. Vo svojom vnútri sú plní strachu, že im ubúda čas. Myslia si ´už nikdy nebudem príťažlivý pre ženy ako je táto´“, hovorí Joe Kort. Ak však dvojica túto fázu dokáže spoločne prekonať, výjde z toho silnejšia ako pred tým.


Všimli ste si na sebe alebo svojom partnerovi niektorú z vyššie spomínaných vecí? Ako ovplyvnila váš vzťah? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii.

Zdielať na Facebooku
 • Autor: Dora
 • Foto: profimedia.sk

Diskusia (15)

 • Zuzana 31.08.2019, 10:55

  Pre vasho muza je jedy sposob ako sa navratit k zdravemu milostnemu zivotu overena modra tabletka. Teraz sa da kupit aj bez receptu s vyhodnou zlavou na www.vmarket.sk

 • Zoe 25.07.2019, 20:00

  Keď je chuť, vzájomná tolerancia tak to ide v každom veku a vždy sa dá nejako pomocť. Net je toho plný.

 • nakisha 12.07.2019, 13:02

  Dobrý deň, moje meno je Nakisha Chcem, aby ste sa všetci pripojili ku mne, aby som sa poďakoval tomuto mužovi za obnovenie môjho domova s ​​mojím bývalým manželom, ktorý ma pustil na ďalšiu ženu po dobu 5 rokov. Najprv som nikdy neveril, že DR OGUDUGU mi pomôže vrátiť sa späť moja EX HUSBAND od tejto inej ženy, ale preto, že ho stále milujem a potrebujem ho v mojom živote. Pracujem a sledujem inštrukcie DR OGUDUGU a prekvapuje ma, že po 3 Dni vrhania kúzla a práce s DR OGUDUGU, môj EX HUSBAND zavolal Žiadam, aby som odpustil a zabudol na všetko, čo mi urobil, že ma stále miluje ... teraz a ja a môj manžel sa spolu plníme a sme veľmi spokojní s naším novým životom ... všetko vďaka DR OGUDUGU veľkú prácu, ktorú pre mňa urobil. Sľubujem, že sa vždy podelím o jeho dobrú prácu s celým svetom a ak sa niekto dostane tam, kde prechádza akékoľvek vzťahové ťažkosti, kontaktujte ho prostredníctvom e-mailu: drogudugusolutionspell@gmail.com alebo WhatsApp +2349097050691 Tiež sa špecializuje na nasledujúce problémy (1) Ak chcete, aby vaša ex späť. (2) ak máte vždy zlé sny. (3) Chcete byť povýšený vo vašej kancelárii. (4) Chcete, aby po vás bežali ženy / muži. (5) Ak chcete dieťa (6) Chcete byť bohatí. (7) Chcete spojiť svojho manžela / manželku navždy tvoj. (8) Ak potrebujete finančnú pomoc. (9) Bylinná starostlivosť.  kontaktujte DR OGUDUGU prostredníctvom svojho e-mailu pre celkové riešenie drogudugusolutionspell@gmail.com

 • jojino 07.07.2019, 19:09

  mam 68r p.Blekota a p.Lina je mi vas luto ved milovanie ,milostne hry to je krasne ....zena ma byt milovana aby zostala krasna a bola stastna oto sa snazim z moju milenku neni nad krasny plnohodnotny milenecky vztah

 • jana 30.05.2019, 14:38

  Miro, nielen zdravy muz, ale aj zdrava zena....ale aj vo vsetkom ostatnom mas pravdu

 • jana 30.05.2019, 14:37

  tie, co pisete, ze "smiesne pohyby" asi nezazili normalny sex (milovanie)- inak by ste toto nemohli napisat

 • ľuboš 17.04.2019, 11:09

  Keď má chlap chuť na sex po 50-tke s manželkou ... Je to úchyl...;))

 • Miro 16.04.2019, 22:18

  Zdravý muž má chuť po celý život. Nie je to nemravné ale prirodzené. Mužom ktorý majú problémy doporučujem navštíviť urológa a vypýtať si liek na tie problémy. Vo väčšine prípadov Vám pomôže. Hanbiť sa netreba , lekár vás s radosťou očakáva a kamarádsky poradí . Hanba je večer ukázať svoju neschopnosť napriek tomu , že sa vyhýbam konzultácii s lekárom . Lieky netreba brať stále , niektoré lieky tento problém na dlhú dobu odstránia . Ak sa nechcete vracať k liekom treba sa poradiť a brať občas vitamíny - výživové doplnky. Tento článok platí tak ako pre mladšie aj staršie ročníky.

 • Rimina 16.04.2019, 21:42

  No tak moja skusenost z poslednej doby je ze si to radsej spravim sama ako s chlapom nemusim okolo toho pocuvat hovadiny a nemam zdravotne problemy to je to najlepsie plus myslim

 • adamko 16.04.2019, 20:15

  @Lina: Možno je to tým, že si nikdy nezažila skutočný orgazmus. @Blekota: Čo je na súloži nechutné? Patrí to k životu, je to príjemné samé +. Veď aj v osadách o tom vedia svoje.

1 2 >

Pridať komentár