Ochrana proti slnku a dioptrie v jednom: Značkové okuliare v sebe spájajú oboje

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Štýlové slnečné okuliare aj pre vás

Slnečné alebo dioptrické? Dioptrické alebo slnečné? Častá otázka, ktorá nás začína trápiť s prvými jarnými lúčmi slnka, ale ešte častejšie nás prenasleduje v čase dovolenky, keď chceme mať naozaj minimálne starosti s balením a opaterou osobných vecí. Chceme mať jednoducho bezstarostné pohodlie, vyzerať in, dobre vidieť a byť chránený pred zradnými slnečnými lúčmi, ktoré ale inak vyhľadávame, a nevieme si bez nich dobrú letnú pohodu ani predstaviť. Jednoducho chceme mať dobrý život doslova pod slnkom.


Ale je to vôbec možne? Áno je to možné, my v Sagitte na to poznáme odpoveď. Riešenie je ukryté v kombinácii vyhovujúcich značkových okuliarových rámov a vybraných dioptrických sklách.  

Značkové okuliare, či už dioptrické alebo aj slnečné v sebe integrujú vlastnosti ako je ergonomický dizajn a ľahké, fyziologicky bezchybné materiály, ktoré nespôsobujú alergie pri dotyku s pokožkou. Vyznačujú sa precíznosťou prepracovania detailov, spoľahlivou funkčnosťou flexibilných elementov okuliarov, ako sú stranice a sedielka. Konštrukcia rámu je dostatočne pevná, aby odolala namáhaniu pri každodennom používaní a zároveň umožňuje zapracovanie rôznych typov okuliarových skiel v rôznych dioptrických hodnotách. Okuliare musia byť pohodlné, tak aby nás neobmedzovali pri rôznych činnostiach a samozrejme spĺňali naše požiadavky na estetické a štýlové  želania.

Dioptrické sklá, či už číre alebo farebné, nám okrem ochrany pred UV žiarením majú sprostredkovať jasný a ostrý pohľad. Dnes sú pre tento účel používané plastové materiály, ktoré sa vyznačujú nízkou hmotnosťou, dostatočnou pevnosťou pri náraze tak, že nedochádza k ich triešteniu a následnému riziku úrazu oka. Pre dosiahnutie čo najlepšieho estetického hľadiska, najmä pri vyšších dioptriách sú k dispozícii tzv. stenčené (vysoko-indexové) plastové materiály. Voľbou stenčeného skla môžeme získať redukciu hmotnosti a hrúbky skiel až o 40%.  Tieto sklá a materiály je možné dodatočne farbiť prípadne ich dodať s polarizačným filtrom, ktorý znásobuje komfort videnia a posilňuje ochranné vlastnosti pred slnečným žiarením. Nemalou výhodou sú aj tzv. samo zafarbujúce, odborne nazývané  fototropné sklá, ktoré menia svoj odtieň podľa slnečného svitu. Kým ešte pred pár rokmi, boli samo zafarbujúce sklá určené najmä na letnú sezónu, dnes sa tešia celoročnému používaniu, vďaka rýchlemu zafarbeniu a odfarbeniu pri zmene svetelných podmienok. Okuliare s takýmito sklami na priamom slnku stmavnú, tak že z nich máme kvalitné slnečné okuliare a v priestoroch, kde nie je slnečný svit zostanú zase číre. Viac informácií ohľadom možností  dioptrických slnečných skiel nájdete priamo na stránke www.sagitta.sk.

Benefitom spojenia značkových okuliarových rámov a dioptrických plastových skiel je v ich použití na šport, spoločenské príležitosti či bežné nosenie. Takýto typ okuliarov harmonicky spája imidž a účelnosť.

Vzájomná optimálna kombinácia okuliarového rámu a dioptrických plastových skiel podľa individuálnych ergonomických a fyziologických parametrov je možná len za účasti odborníkov z oboru očnej optiky. Očný optik alebo optometrista sú svojim vzdelaním, praxou a prístrojovým vybavením najlepšou a bezpečnou voľbou pri výbere a zhotovovaní okuliarov.

Zverte sa do rúk odborníkov vo vybraných očných optikách pri nákupe značkových dioptrických alebo dioptrických slnečných okuliarov a privítajte leto s bezpečnou ochranou zraku.

Zdielať na Facebooku

 • Autor: PR článok
 • Foto: www.sagitta.sk

Diskusia (4)

 • Veronika 26.08.2019, 15:00

  Okuliare sú jeden veľmi nešťastný artikel. Mnohí za ne vytrieskajú neskutočné peniaze. keď som počula o cenách že 300 Eur, pretáčali sa mi oči. No a potom aj ceny okolo 500 Eur - to sa nedá pochopiť, ale keď mi kamoš prezradil, že za nejaké dal 800 Eur!!! skoro som zamdlela. Nechutný biznis robiť na okuliaroch?! Počítač má trošku náročnejšie technológie a súčiastky doň ani zďaleka nestoja toľko. Proste si ich zatiaľ nekúpim, nemám na ne.

 • valdes 03.11.2017, 16:47

  Nagyon fontos és csodálatos bizonyság                                               Dicsőség Istennek, Alleluia                     Az igazi emberi lények azok, akik tudják, hogyan jönnek el, hogy megmentsék társaikat, amikor szenvednek. Ma a MERCIER jessica köszönettel tartozom a saját vállalkozásomért, hála neked a 34 000 eurós hitel 2%     Elkötelezem magam Istennek és a férfiaknak, hogy megtérítem neked a kölcsönt. ÖSZÖN századra visszatér.   Ezért imádkozom mindenkinek, hogy kapcsolatba lépjen vele                                                          e-mail:                                         jessicamercier81@gmail.com                                         jessicamercier81@gmail.com                                             Krisztus béke neked

 • Jowanka 14.02.2017, 23:12

  Čo sa týka okuliarov pre náročných za prijateľné peniaze je asi najlepším nápadom populárna optikaexclusiv.sk teraz došli aj s okuliarmi americkej značky Serengeti, ktoré sa vyznačujú doslova špičkovou kvalitou okuliarových šošoviek. Tie menia farbu automaticky podľa intenzity UV žiarenia, pričom táto adaptácia skiel na zmeny intenzity svetla je veľmi rýchla - perfektná vec pri šoférovaní

 • Meredith 04.01.2017, 20:35

  Typ okuliarov, ktorý harmonicky spája imidž a účelnosť sú jednoznačne slnečné dioptrické okuliare od optiky optikaexclusiv.sk, ktorá poskytuje za celkom rozumné ceny okuliare značiek ako chanel či serengeti. O trendovejšej optike neviem. Sú TOP

1

Pridať komentár