Liečba močom: Na akom princípe funguje a v čom vám môže pomôcť?

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Nabrali by ste odvahu skúsiť terapiu močom?

Terapia močom je v medicínskych kruhoch stále kontroverznou témou.

Z hlbín tisícročí sa derie na povrch zázračná liečba pomocou vlastného moču, tzv. urinoterapia. Pre mnoho ľudí predstavuje niečo neprijateľné, no podľa mnohých odborníkov sa možno jej pomocou vyrovnať s rôznymi zdravotnými problémami.


Už dávno je svetovými zdravotníckymi organizáciami táto bioenergetická metóda liečby prehlásená za bezpečnú. Rad odborných publikácií okrem návodu na terapiu uvádza aj konkrétne úspechy pri liečbe rôznych ochorení. Známe sú aj skutočnosti, že napríklad v Indii mnohí adepti na guruov pijú pravidelne vlastný moč a označujú ho za výživnejší ako mlieko. Dodnes budhistickí mnísi majú povolený ako jediný liek iba vlastný moč. V Japonsku sa lieči pomocou urinoterapie vyše 10 miliónov pacientov. Urinoterapia je dokonca súčasťou výučby na lekárskych fakultách a mnohí ju považujú za liek tretieho tisícročia. Urinoterapeutickú liečbu  využívajú na niektorých klinikách - najviac v Japonsku a  Mexiku. V tomto roku v novembri  sa v kalifornskom San Diegu uskutoční už 6. medzinárodný urinoterapeutický kongres za účasti lekárov, prírodných liečiteľov, odborníkov z farmácie, ale aj záujemcom o urinoterapiu.

Ak sa odhodláte na samoliečbu močom, vždy sa najprv poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom.

Čo je vlastne moč?

Väčšina ľudí považuje moč za druhotný odpad. V skutočnosti ide o sterilné fluidum, ktoré v krvi prešlo každou bunkou a je vyprodukované obličkami. Podľa laboratórnych zistení ju tvorí asi 200 zložiek a obsahuje všetky látky, ktoré sú nevyhnutné na bezproblémové fungovanie organizmu – vitamíny, hormóny, minerály, stopové prvky a množstvo ďalších látok. Nesie so sebou rad cenných DNA informácií a energetického náboja využiteľných v samoozdravovacom procese a pri posilňovaní  prirodzenej biologickej ochrany tela.

Po opätovnom návrate protilátok cez sliznicu žalúdka a čriev sa dostávajú do krvi a následne do celého tela. Zástanci urinoterapie veria, že dokážu vyhľadať  svoje príbuzné tkanivá a bunky a v prípade potreby ich podnietiť k regenerácii a vitalizácii. Výsledkom by malo byť prinavrátenie funkčnosti jednotlivých orgánov, imunitného systému, pohybového aparátu a pod. Čiže, urina dáva informácie a organizmus odpovedá efektom.


Mohlo by vás zaujať: Sporná terapia močom: Všestranný liek aj na rakovinu alebo nechutný výmysel?


Baktérie nie sú prekážkou

Za normálnych podmienok je moč sterilný, keďže jeho tvorba je v uzatvorenom cykle. Ak človek trpí nejakým infekčným ochorením vyvolaným napríklad baktériami, tak je prirodzené, že v rámci metabolického procesu sa do moču vylúčia aj baktérie. Na ich zlikvidovanie v organizme údajne stačí, ak chorý človek vypije svoj vylúčený moč. Ten nesie so sebou informáciu a toxíny vzápätí vyvolajú tvorbu protilátok. Tak sa ihneď začína boj proti infekcii vlastnými ozdravnými mechanizmami. Prejavom očistného procesu v takomto prípade môže byť výskyt vyrážok, ktorý ale nie je škodlivý. Moč v žiadnom prípade nemôže byť škodlivý či jedovatý, keďže vzniká z krvnej plazmy.

Moč je jedinečný

Každý človek má inú genetickú výbavu a iný stav organizmu. Všetky informácie – dobré aj zlé - obsahuje v sebe aj moč. Na liečbu ochorení možno použiť len vlastný moč. To znamená napríklad, že diabetik na svoje vyliečenie nemôže použiť moč nediabetika, ale ani moč iného diabetika, keďže nemôže mať identickú skladbu s jeho močom a organizmom. Navyše moč každého jedinca sa mení podľa zmeny jeho organizmu.

Žeby Chardonnay?

Chuť a vôňu moču ovplyvňuje skladba prijatej stravy. Počas dňa sa pod vplyvom kolísania pH, hormónov, trávenia, stresu a pod. menia. Býva slaná  a mierne horkastá – intenzita kolíše. Niektorým pripomína známe francúzske víno. Unikátna urina takmer bez zápachu s jemným zafarbením je pri hladovke. Obsahuje množstvo hlienov a škodlivín z tela. Ak ich vrátime späť, efekt sa znásobí a prejavom bude enormné uvoľňovanie hlienov a všetkých škodlivých látok z tela (mikróby, parazity, plesne, zárodky nádorových buniek a pod.).


Mohlo by vás zaujať: Liečba magnetickým poľom: Uľaví od bolesti či zlepší prekrvenie


Benefity liečby močom

Pri spätnom vrátení veľmi dôležitých a užitočných látok moč regeneruje organizmus a obnovuje poškodené bunečné membrány, spojovacie tkanivá a orgány. Uvádza sa, že pri spojení pitia moču a krátkodobej hladovky sa organizmus očistí až na bunkovú úroveň. Pri dlhodobejšom hladovaní (viac ako 14 dní) až na úroveň kostnej drene.

Efekt liečby urinoterapiou je individuálny. Závisí od miery poškodenia organizmu a jeho kondície. Určite sa žiadna choroba nevylieči za týždeň, najmä ak ste si ju pestovali dlhé roky.

Ktoré choroby sa dajú liečiť močom?

Urinoterapeuti uvádzajú, že nejestvuje choroba, s ktorou by si moč neporadil. Chce to len čas a trpezlivosť, výsledok sa určite dostaví. V nekonečnom zozname sú aj také choroby ako rakovina, AIDS, roztrúsená skleróza, epilepsia, bolesti kostrového aparátu, diabetes, Parkinsonova choroba a pod. Či však ozaj možno vyliečiť napríklad AIDS vlastným močom je predsa len zatiaľ otázne.

Uvádzame niekoľko príkladov aplikácie moču a vplyv, ktorý by mal mať:

 • Oči: zlepšenie zraku, odstránenie sivého a zeleného zákalu, degeneratívnych zmien. Moč sa nakvapká pomocou kvapkadla do oka. Ďalšími možnosťami sú priložiť vatovú tyčinku namočenú v urine do očného kútika alebo oči vyplachovať urinou pomocou vaničky. Robí sa to dvakrát denne – ráno a večer pred spaním. Na aplikáciu do očí sa neodporúča odparená urina.
 • Uši: zlepšenie počuteľnosti, odstránenie zápalu. Tampón namočený do moču vkladať do ucha alebo nakvapkať pár kvapiek moču priamo do ucha.
 • Ústna dutiny a nosohltan – preplachovaním môžeme odstrániť nádchu vrátane alergickej, polypy, zväčšené mandle, zápaly dutín  vyliečiť angínu. Odporúča sa preplachovať, resp. kloktať až do vymiznutia choroby.
 • Zuby – moč vynikajúco vplýva na korene zubov a ďasná, vyživuje ich a odstraňuje baktérie. Zaujímavosťou je, že jogíni používajú moč na noc miesto zubnej pasty.
 • Vlasy – vtieraním zabránite ich vypadávaniu, šediveniu a tvorbe lupín. Do pokožky sa vtiera starý moč, ktorý sa nechá pôsobiť asi 30 minút. Ideálne je, ak vlasy nemusíte opláchnuť, prípadne ich len opláchnite bez použitia šampónu.
 • Hemoroidy, problém s konečníkom, podpora krvného obehu, stimulovanie reflexných zón. Do vane pridajte k vode 2 až 3 litre starého moču a okúpte sa. Počas relaxu si môžete masírovať problémové oblasti alebo reflexné body.
 • Ochorenia pošvy - rakovina krčka maternice, vírus HPV, chlamýdie, kvasinky a pod. Na výplach sa odporúča použiť čerstvý moč.

Všetko pre zdravé telo a dušu nájdete na www.vysetrenie.sk


Ako začať s urinoterapiou

Prvým krokom je prekonanie prirodzeného a vrodeného odporu k vlastnému moču. “Hneď na začiatku musíme prijať, že moč môže byť pre nás liečivý. Ide o to, že s urinou si musíme vytvoriť  vzťah. Ak chceme, aby s nami niečo spolupracovalo, potrebujeme mať k tomu vzťah. Ide o výrazné obrátenie hodnôt, ktoré sme si vštepovali celý život. Potrebujeme moč cítiť na tele bez toho, aby sme ho hneď s odporom opláchli mydlovou vodou,“  vysvetlil Peter Gašparík, ktorý sa urinoterapiou lieči už 5 rokov.

Odporúčaná literatúra:


Odvážili ste sa už vyskúšať urinoterapiu? Napíšte ostatným čitateľom svoje skúsenosti s terapiou moču v diskusii.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (36)

 • Miro 10.10.2018, 11:00

  Zatiaľ som sa neodhodlal, ale aj to príde. Upútalo ma, že treba z ranného moču použiť stredný prúd, teda nie začiatok, ani koniec. Tie sú nevhodné? Alebo iba menej účinné? Veď keď spím, a ležím, pri pár krokoch na WC sa mi celý obsah mechúra premieša. Tak ako je to?

 • Tatiana 03.01.2017, 15:36

  Môžete mi povedať niekto konkrétny návod ako začať a pokračovať v urinoterapii pri ulceróznej kolitíde?

 • Meliska anton 29.12.2016, 20:46

  Pomoze niekto alebo poradi.v tejto problematike.mam problem s prieduskami.akosa v praxi da pouzit liecba mocom.

 • Meliska anton 29.12.2016, 20:35

  Pozidal som svoju manzelku aby mi ocikala kocku cukru.nepochodil som ze vraj som perverzak. Mam zapal priedusiek.

 • PeeKey 25.07.2016, 11:51

  do témy už dlho nikto neprispel, ale napriek tomu dám svoje skúsenosti. O urinoterapii som prečítal všetky dostupné knihy v slovenčine a češtine. Je to liečba stará ako ludstvo samé. Pred 10 rokmi mi diagnostikovali Crohnovu nemoc. Žiadne lieky nepomáhali, iba všetko komplikovali. Všetky vyšetrenia a terapie, čakanie v čakárni, lieky ktoré na chvílu zbavia bolesti a pritom ničia ostatné orgány.. dal som tomu zbohom. Po tom ako som prečítal všetko dostupné o urinoterapii som si vytvoril vlastnú liečebnú procedúru.. Crohn mi zamával na rozlúčku a už sa nevrátil.. Ano chápem, že všetci lekári a vedátori a farmace-reprezentanti a ministerstvo zdravotníctva a všetci čo sa živia a priživujú na chorých ľuďoch a ich utrpení.. tý všetci Vás budú nenávidieť že ste sa vyliečili ,,zadarmo,, a ešte k tomu odpadom.. pre mňa to nieje odpad ale zázrak.

 • Rado 23.07.2016, 00:34

  Hmmm, nič sa nederie z hlbín... Naopak, dlhé desaťročia bola urinoterapia do hlbín zatĺkaná a teraz je na šťastie stále menej možností absolútnu elementárnu pravdu spochybňovať. Čo napísal ksdhj je všetko pravda. Zdravím všetkých ktorí to vedia a tým ktorí to nevedia prajem viac poznania.

 • Luba 01.02.2016, 21:45

  urinoterapiu využívam už cez sedem rokov a vždy pomohla...odporúčam-MUDr.Vilmu Partykovú ale aj Jiřího Cingroša

 • ALBA 23.01.2015, 17:13

  Dobry den, rada by som sa spytala na Vase skusensti s urinterapiou. Ja mam uz vyse mesiaca zanet moc.mechura, a boleli aj ledviny, preliecena s ATB zabrali, ale uz je to naspat. Je mozne ze to mohlo zacat po urinoterapii? robim ju 4 den. Rano pijdem 3dusky mocu, asi 100ml. teraz je to stvrty den, a zase zacinam mat krv v moci a tlak v podbursku, teploty a pravdepodobne hnis. Dakujem za odpovede.

 • jaro 23.11.2014, 18:36

  je to pravda romovia to vedia na priklad ked niekoho boli ucho tak sa zobral moč od babetka nakvapkal si par kvapiek do ucha a prešlo to

 • paul1 25.10.2014, 15:10

  Vyzkoušeli jsme v rodině koupele nohou v zředěné urině a mohu vřele doporučit. Postup: cca 1 dcl nejlépe ranní moči (není podmínkou) zředit v lavoru cca dvěma litry horké vody, nohy vymočit, s výhodou je dobré udělat si při tom pedikúru. Spolehlivě se tímto, po několika opakovaných koupelích, odstraní plísně mezi prsty, pod nehty, v podstatě se odstraní různé mozolovité výrůstky na chodidlech a zhrubnutá kůže na patách. Potom opláchnout chodidla čistou vodou. Po koupeli je dobré namazat si chodidla např. indulonou.Po koupeli je dobré namazat si chodidla např. indulonou. Tuto metodu, v podstatě homeopatickou, s malým zředěním, nazýváme u nás podle místa vzniku šikoterapiou (vznikla na východě Slovenska).

1 2 3 4 >

Pridať komentár