Pravdivý príbeh: Neuveriteľné - manžel ma opustil kvôli staršej a škaredšej!

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Pred dvoma rokmi som oslávila štyridsať rokov. Okrem mňa aj veľa mojich priateliek. Niečie veľké narodeniny boli na zozname skoro každý mesiac. Z týchto posedení sa nás viac zblížilo päť kamarátok, ktoré sa stretávame pravidelne u niektorej doma. Väčšinou rozoberáme starosti a radosti bežných dní poprepletané novinkami, čo sa komu prihodila a stalo. Dve z nás, Dušana s Pavlou sa trápia s manželmi, ktorí si našli o dosť mladšie milenky. Pomáhame im ostať nad vecou. Uvedomila som si, že každá z nás pozná vo svojom okolí minimálne dva ďalšie páry, kde muž opustil rodinu a začal si s niekým, zvyčajne o polovicu mladším.


Myslela som, že tieto problémy ma obídu. Dosť som sa natrápila s dvoma synmi, nevedela som si predstaviť, že by som musela riešiť ešte aj rozvod. Našťastie, moje manželstvo s Danielom bolo ukážkové. Dali sme sa dokopy ešte počas mojich štúdií na vysokej škole.

Daniel hral profesionálne hokej. Ja som si popri škole privyrábala počas víkendov v bare ako čašníčka. Daniel sem chodil s tímom oslavovať každé víťazstvo alebo ukončenie sezóny. Títo chlapci nemali núdzu o dievčatá. Väčšina obdivovateliek sa okolo nich motala len pre to, že boli športovci. Išli by s hocikým, o kom sa čo i len trocha hovorilo. Kým náš DJ, ktorý mal tiež svoj okruh fanúšičiek si takúto pozornosť užíval, Daniel bol presný opak. Skoro vôbec nepil a väčšinou odchádzal domov ako prvý.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Môj partner žil okrem mňa s ďalšou ženou


Randiť sme začali po mojich štátniciach. To som bola v bare konečne ako hosť, nie ako zamestnanec. Bol tam aj Daniel, ktorý oslavoval narodeniny. Spojili sme si stoly a oslavovali spolu, keďže sme sa navzájom všetci poznali. V tú noc sa spojili aj naše srdcia. Aj keď o hokejistoch sa hovorí, že majú viac v svaloch ako v hlave, s Danielom som sa mohla porozprávať o všetkom.

Nebola to len jeho povaha, ktorá ma na ňom priťahovala. Mal skvelú postavu a bol fešák. Nevidela som to len ja, ale aj kopec nápadníčok, ktoré mal. Keď sme sa zasnúbili a neskôr vzali, záujem o neho ešte stúpol. Akoby obrúčka na prste znamenala pre niektoré typy žien ešte väčšiu výzvu. O Danielovi som nikdy nemala pochybnosti, že by mi bol neverný, ale nič som radšej neponechávala na náhodu. Starala som sa o seba, udržiavala si štíhlu líniu. Štyrikrát do týždňa som bola vo fitku, vždy som mala perfektne upravené vlasy a nechty. Sedieť len tak doma vo vyťahaných teplákoch by ste ma asi ťažko uvideli. Tri mesiace po pôrode som bola dokonca na svojej pôvodnej váhe.

V tridsiatichdvoch rokoch zavesil Daniel korčule na klinec. Založil si firmu a začal podnikať. V tom čase sme už boli kompletná rodina s dvoma deťmi. Ako naši synovia rástli, náš štvorizbový byt nám začal byť primalý. Daniel prišiel s nápadom presťahovať sa do rodinného domu. Nebola som tým nápadom úplne nadšená, ale manžel ma napokon presvedčil. Dom nám vedia postaviť na kľúč, alebo si môžeme vybrať z pekných novostavieb, ktoré v tom čase rástli ako huby po daždi. Žena jeho kolegu dokonca pracuje s realitami. Mohla by nám pár domov poukazovať. Danielov entuziazmus nakazil aj mňa. Súhlasila som, že sa s realiťáčkou Monikou stretneme.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Najskôr ma podrazil manžel, o pár rokov aj dcéra


Na stretnutie prišla upravená, ale nenápadná päťdesiatnička. Poukazovala nám zopár domov. Pristavili sme sa aj pri jednom, ktorý sa veľmi páčil Danielovi. Stredne veľký dom s veľkou záhradou a predzáhradkou. Monika stavbu aj samotnú lokalitu, kde sme boli, veľmi chválila. Sama bývala hneď vedľa. Sprisahanecky nám pošepla, že ceny nehnuteľností v danej oblasti budú o päť rokov dvojnásobné, nemali by sme teda váhať s investíciou. Kým Daniel sa už videl nasťahovaný, mne môj šiesty zmysel našepkával, aby sme cúvli.

Nakoniec sme sa sťahovali do podobného domu, ale vo vedľajšej dedine. Prvotné nadšenie z nového bývania pomaly opadalo, keď som si uvedomovala, že si ho užívam čoraz viac len ja. Daniel začal tráviť viac a viac času v práci. Zrazu musel robiť aj po nociach aj po víkendoch, čo nikdy predtým nerobil. Vysvetľoval to tým, že potrebujeme viac peňazí a firma sa rozrastá. Čo sa naozaj rozrastalo, bol červík pochybnosti vo mne. Vedela som, že za tým musí byť niečo iné. Bola som poučená skúsenosťami mojich kamarátok, ktoré prišli mužovi na neveru. A tak som sa zahrala na detektíva. Prezrela som manželovi telefón, ale nič som nenašla. Na jednej strane som sa cítila hrozne, že som mu zasiahla do súkromia, na druhej strane mi spadol obrovský kameň zo srdca. Pocit úľavy však netrval pridlho.

Jedného dňa k nám prišiel kuriér. Bola som chorá, cez deň som ostala doma. Bola som zvedavá, čo to prišlo. Bol to len balíček. Môj manžel si v hoteli u známeho zabudol nejaké veci, a tak mu ich poslali. Otvorila som ho, veď čo by tam také mohlo byť. Okrem manželových nových značkových tenisiek tam boli aj plavky. Jedny pánske Danielove, jedny dámske štyridsaťdvojky. Pekne. Ja som nosila veľkosť o tri čísla menšiu. Pozerala som na tie dva kusy oblečenia a snažila sa zaloviť v pamäti. Nespomínala som si, že by manžel zobral na výlet svoju mamu. Plavky som hodila v kuchyni na stôl a čakala, kedy sa Daniel vráti z roboty. Medzitým som obvolala svoje dve najbližšie kamarátky a dopriala si skoro celú fľašu vína, čo malo za následok, že ma Daniel našiel uplakanú a rozčúlenú.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Žene som neveru odpustil, ale kamarátovi zradu nie


Snažil sa zatĺkať, ale klamať nikdy nevedel. Chcela som vedieť s kým a hlavne prečo. Nadávala som mu, za akú dvadsiatku ma vymenil. Prvý šok bol, keď sa mi priznal, že niekoho naozaj má. Druhý, ešte väčší to, že neznámu vlastne dobre poznám. Stretával sa s Monikou, realiťáčkou a ženou jeho zamestnanca. Ako bonus som dostala informáciu, že s ňou už bol aj v čase, keď nám ukazovala domy. Nestačila som sa diviť. Veď je o osem rokov staršia a ani nie bohvieako príťažlivá, behalo mi hlavou. Čo je to za charakter, keď chcel Daniel kúpiť dom hneď vedľa ich. Chcel chodiť na týždňovky k susedovi? Prípadne sa striedať? Celú vec som rozdýchavala veľmi ťažko a ešte stále s tým nie som úplne zmierená. Našťastie mi veľmi pomohli kamarátky, ktoré si už podobnou situáciou prešli.

Väčšina žien, keď ich opustí muž schudnú, zmenia životný štýl, vylepšia vizáž. Ja som to všetko robila už počas manželstva a nepomohlo mi to. Daniel ma opustil a nebolo to kvôli peknej mladej dvadsiatke. Neskôr som sa dozvedela, že Daniel pri Monike našiel pohodu a zázemie, ktoré mu u mňa vraj chýbali. Vždy som sa snažila, aby Danielovi nič nechýbalo, žiaľ na vzťah treba dvoch. Monika podala žiadosť o rozvod, Daniel mi oznámil, že zvažuje rovnako.


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (62)

 • Michal 17.03.2016, 10:12

  Všetko čo sa deje je následkom nejakej príčiny. Dovolím si príklad. Ak vás bolí zub, tak to je následkom zubného kazu, ktorý je príčinou bolesti. Ak chcete odstrániť bolesť len odstránením následku (napr. tabletkou), tak po čase sa bolesť stále vráti. Pri odstránení príčiny (zubného kazu) sa bolesť (následok) odstráni sám. Je to to najjednoduchšie a základné pravidlo. Vážená pani, dajte si základnú otázku že "PREČO" sa to stalo. A pravdivú odpoveď. Teda ak ste potom ochotná odstrániť príčinu, tak manžel sa Vám s prosíkom vráti. Teda neobviňujte manžela, tam asi našiel niečo, čo u Vás nemá. Verte mi, že každý muž uprednostní milujúcu ženu pred naškrobenými záclonami. Teraz čakám na reakciu všetkých zaslepených feministiek.

 • karla 22.05.2014, 13:31

  preco neuveritelne???

 • rudla 06.03.2014, 14:18

  sice je starsi a skaredsi, ale zarucene inteligentnejsi!

 • Aladin 13.02.2014, 12:47

  Ake "skromné" - je staršia ako ja, je škaredšia ako ja - fakt skromné a pokorné. No a hlavne, nakoniec sa z toho vykľulo, že tvoj manžel nebol plytký a povrchný, keď hladal zázemie a pohodu, čo sú pre dlhodobé pomery oveľa viac ako mladosť a krása.

 • Naozaj ? 02.01.2014, 09:24

  Mňa by osobne zaujímal aj opačný názor druhej polovičky. Pravda je trojsečná sekera (pravda jednej strany, pravda druhej strany a skutočnosť). Osobne som mladý 27 ročný muž dobre zarábajúci s 3 ročným vzťahom. Staršia žena prečo nie? Ale na vážny vzťah? To je ako nakupovať jablká v Tesku, keď mi doma rastie mladá plodná jabloň .... aby som neutekal od témy: je si pani istá že tú staršiu rovnako neopustí a nenájde si ešte staršiu a škaredšiu alebo naopak zájde oberať z mladej jablone a nie utekať z Teska do Lídlu?

 • smutné 06.11.2013, 07:35

  Zvrátená táto "moderná" doba, kedy si každý sebecky hľadí len sám seba. Najskôr si niečo, po zrelej úvahe (aspoň tak by to malo byť) vyvolí, zaviaže sa sľubom k určitým veciam a potom si stále myslí, že keď sa mu znepáči uletí ako holub z hniezda...len preto, že sa mu "otvoria" oči a on zistí, že toto nie je to, čo hľadal, že mu to nestačí. Ale...veď si to vybral dobrovoľne, dobrovoľne sa podujal "vymeniť" JA za MY, tak prečo stále rozmýšľa v rovine "ja...nie som uspokojený/á", "ja...potrebujem iné", "mne...to už nevyhovuje" ???? A čo tak zamyslieť sa nad sebou, čo keď náhodou som "ja" na chybe ? Buď takýto človek absolútne bez rozmyslu, psychicky nepripravený vhupne do záväzku a potom je prekvapený, koľko obmedzení, zodpovednosti a obetí to prináša a je z toho deprimovaný, zaskočený (to sa týka spoločensky a sociálne nevyzretých jedincov) alebo do záväzku už vstupuje s vedomím, že ho nedodrží, lebo veď na čo...veď je to len taká "hra" a keď ma omrzí, pôjdem si hľadať hračku inde. Toto je prejavom "modernej" doby, kto žije podľa toho je moderný a všetci ostatní, ktorí očakávajú zodpovedný prístup, riešenie problémov hľadajú vo vnútri vzťahu a nie mimo neho, prípadne stavajú vzťah na vernosti.....sú "nemoderní" naivní hlupáci, že ?!

 • Nina 10.10.2013, 22:08

  Chlap co nema doma,hlada inde, sväta Pravda......

 • ewica 13.09.2013, 14:48

  Nedá sa mi nereagovať na životný príbeh jednej z nás.Či už muž mení za staršiu alebo mladšiu, jedno.Môj názor je taký: od rozkoše sa psi besnia!!! ...ak ma krásku,chce zviera...ak ma mladú ,túži po vyzretej atd,atd. Hlavne milé dámy,neľutovať sa!!! Stalo sa vám to preto,aby sa otvoril priestor pre niečo nové,krajšie,pre niečo čo dá vášmu životu nový zmysel.Prešla som si podobným niečím a dnes ďakujem zato,čo sa vlastne v mojom živote udialo,lebo žijem život s mužom,ktorý ma dennodenne robí šťastnou.

 • lenka 12.09.2013, 01:53

  Prečo stále len sex, sex, sex a kde je láska, kam zmizla, čo už lásku pri sexe ani vo vzťahu neni treba.......

 • verim 09.09.2013, 14:59

  mila sima, vim, o cem hovoris. nejradeji by vas obe, aby ty jsi pro nej varila, udrzovala domacnost a ji by mel stale jako milenku. to by se mu libilo. ano, byva to, ze na tu, s kterou spava, nadava, ohovara ji. znam, znam vela pripadu vam podobnych. drzte sa. a preneste se, nejdulezitejsi je zdravi! preji vam pevne zdravi a hodne stesti s vasima detma. lada

1 2 3 4 5 ... 7 >

Pridať komentár