Sex po štyridsiatke: Toto treba vedieť, aby bol skvelý ako doteraz!

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Sex po štyridsiatke môže byť rovnako úžasný ako doteraz

Každý z nás by bol rád, keby sa na intímnom živote s pribúdajúcimi rokmi nič nemenilo. Také jednoduché to však nie je. Spolu s vráskami na tvári a šedivými vlasmi sa mení celé naše telo – a aj spôsob, ktorým prijíma rozkoš.


Nemáte chuť? Môžu za tým byť lieky

Nie, tentokrát nehovoríme o Viagre. S pribúdajúcim vekom sa neraz zvyšuje aj počet fľaštičiek s tabletkami, ktoré nám lekár predpísal, aby sme zostali vo forme. Čo však pomôže zdraviu z jednej strany, môže ubrať inde. Mnohé lieky na krvný tlak, srdce, alergiu, antidepresíva a dokonca aj niektoré antibiotiká môžu ovplyvniť našu sexuálnu túžbu a výkonnosť. Ak ste sa v poslednom čase začali stretávať s takýmto problémom, porozmýšľajte, či vám lekár nenaordinoval nejaké nové tabletky a nemôže tu byť nejaká súvislosť. Považujete túto možnosť za celkom pravdepodobnú? Neváhajte a choďte sa do jeho ambulancie poradiť ešte raz. Možno vám dokáže pomôcť aj inak - a bez toho, aby skomplikoval vás sexuálny život.  


Tiež by vás mohlo zaujať: Nevesty štyridsiatničky: Trend dnešných dní?


Sexom k zdravej vagíne

Ženy, ktoré počas prechodu nemôžu alebo nechcú užívať estrogén, by si mali dopriať aspoň dávku pravidelného sexu. Práve on totiž zabraňuje strate elasticity kože a podporných tkanív pošvy, vaginálnej atrofii. Ak nepatríte medzi ženy so stálym prísunom sexu, môžete sa držať starého osvedčeného pravidla „pomôž si sám“. „Doktori a sexuálni terapeuti toto riešenie odporúčajú, pretože pomáha udržiavať vaginálne steny zdravé, elastické a citlivé,“ vysvetľuje Dr. Alan Altman, odborník na problematiku sexuológie v strednom veku.

Hore to pôjde pomalšie

S vekom sa to skôr či neskôr jednoducho príde a erekcia už nebude takou samozrejmosťou. „Len pomyslenie na sex alebo pohľad na sexuálneho partnera nebude stačiť. Budete potrebovať viac priamej fyzickej stimulácie,“ vysvetľuje Altman. To však neznamená, že na vás čaká sexuálna abstinencia. Ženy sa musia pripraviť na to, že ich partner bude potrebovať viac pozornosti, dotykov a sexuálnych podnetov. Podstatné je aj uvedomiť si, že zmena, ktorá nastala nie je zapríčinená tým, že ich partner už nemiluje. ,,Keď sa začali Andrejove problémy s erekciou, nebola som na to vôbec pripravená. Myslela som, že má milenku, že ho už nevzrušujem. Až po čase a štúdiu rôznej literatúry som pochopila, že problém je celkom inde," opisuje svoje pocity Eva (48). Dôležitá je trpezlivosť a ochota nezahodiť flintu do žita pri prvom (ani druhom) neúspechu.


Tiež by vás mohlo zaujať: Manželstvo bez sexu: Môže fungovať?


Vynaliezavosť nado všetko

V prieskume časopisu Redbook, ktorého sa zúčastnilo 10 000 mužov a žien žijúcich v manželstve, sa ukázal zaujímavý nesúlad. Zatiaľ čo ženy označili za svoju najobľúbenejšiu polohu misionársku, pre mužov bola presným opakom – tou najmenej žiadanou. A čo zvíťazilo u silnejšieho pohlavia? Žena hore! Z týchto výsledkov si môžeme vyvodiť všeličo a jednou z vecí je, že vekom lenivieme a vyhovuje nám pri sexe pasívna úloha – a to tak mužom ako ženám. Čo tak vrátiť sa o pár desaťročí dozadu a pripomenúť si pocity posteľových objaviteľov? Možno v našom veku už tej energie nemáme až toľko ako vtedy, ale to neznamená, že sa netreba ani pokúsiť. Skúste striedať „pohodlné“ milovania s náročnejšími – možno im prídete opäť na chuť.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (14)

 • clokis 02.03.2017, 07:56

  Tabletky pre chuť na sex - http://bit.ly/2khrS4d

 • Bany 12.11.2016, 14:03

  Zo spomínaných prípravkov nám nezabralo nič :( úplne že nič a to už bola riadna bieda...nakoniec sme skúsili zelený erectan na preliečenie dlhodobé a paráda

 • Mišo 26.03.2016, 21:17

  po 40tke zvyknú byť už problémy v posteli, ako kedy aspoň ja ich mám... preto užívam občas clavin na také zaručené spestrenie

 • Peter 03.11.2015, 06:49

  ja mam 40 a tieze nemam o sex absolutny zaujem .... vyskakal som sa v mladosti ... dnes ma to uz nebavi

 • Ľubo 25.08.2015, 20:48

  niekedy užijem Clavin a sex je ešte lepší ako pred 40tkou, takáto pomoc sa hodí

 • Miki 15.12.2014, 13:27

  Vážení, ak vám to nefunguje, tak choďte na kúpeľnú liečbu. Zažijete, čo ste ešte nezažili.

 • Bajo 08.02.2014, 16:40

  ..nuž keď bolo s čím-nebolo s kým a teraz keď je s kým-už niet s čím..... :-)

 • Miro 24.01.2012, 21:19

  Ak to Rudovi neklape so zenou, tak to speje k rozvodu, my sme sa rozviedli po 27 rokoch manzelstva, tiez nam to sexualne neklapalo. Moja byvala bola o vyse 4 roky starsia, nasiel som si od mojej ex mladsiu skoro o 13 rokov a funguje nam to super, uz skoro 6 rokov. Netreba sa trapit, treba zit a nie dozivat. Mame to tak casto, ako sme to nemali ani so svojimi polovickami a je to super. O mesiac mam 54 rokov, 5 rokov som rozvedeny a konecne mam taku zenu, ktoru som si zasluzil mat uz davno. Vikina je asi sama, ked pise nezmysli, zenam v jej veku to bere predsa najviac, alebo poriadny sex v zivote nemala.

 • JT 09.01.2012, 07:22

  no chýba mi tam kolónka 15-100

 • Miči 05.12.2011, 08:12

  Mám 72 a sexujem cca3x do týždňa.Je to iné ako v 20-ke,ale zaujímavejšie a vzácnejšie.Hovorí sa, že každý deň, v ktorom sa nemilujete, je prej....aný.Tak mladí, hurá na to!

1 2 >

Pridať komentár