Míňajú viac ženy alebo muži? Zistite, ktoré pohlavie si na čo potrpí

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Úspešný muž je ten, ktorý dokáže zarobiť viac, ako jeho žena minie. A úspešná žena je tá, ktorá takého muža nájde - to sú len niektoré z „overených právd“. Ženy údajne míňajú viac na väčšie hlúposti a častejšie - je to pravda, alebo bude musieť autor článku vzhľadom na svoje pohlavie uznať porážku?


Muži, máme sa radšej

Nezačneme priamo nákupmi, ale iným typom výdavkov - poistením. Je zaujímavé, že podľa jednej zo slovenských poisťovní až 25% Slovákov pokladá za dostatočné poistiť len jedného člena rodiny. A z týchto 25% by až 77% poistilo muža, respektíve člena, ktorý zarába viac. Teda vo väčšine prípadov zas muža.

Kto utratí na internete viac?

Alebo koho je nebezpečnejšie pustiť k počítaču? Výsledky prieskumu boli zaujímavé. Vyplýva z nich, že ženy kupujú viac lacnejšie veci a keď sa jedná o drahšie položky, vedú muži. Do sumy 200 eur predstavujú ženy 55% a muži 34%. V rozmedzí 201 – 800 eur sa situácia začína meniť, v takýchto hodnotách nakúpilo 48% mužov a 35% žien. A nad 800 eur minulo 18% Slovákov a 10% Sloveniek. Iste ste si všimli chýbajúce percentá. Tie predstavujú oslovených respondentov, ktorí neodpovedali. Ako vidíte, sme tajnostkári hlavne vtedy, keď sa jedná o vyššie sumy.


Mohlo by vás zaujať: Takto finančná kríza zasahuje do našich vzťahov: Zadlžení muži majú smolu!


Ženy sledujú akcie

Jedlo tvorí v mnohých rozpočtoch nezanedbateľnú položku. Prednedávnom sa v susednej Českej republike robil prieskum, kde oslovili náhodných 501 mužov a žien. Kto minie na jedlo viac? Nákup v potravinách často býva skôr ženskou záležitosťou, viac však minú muži. A nielen preto, že viac zjedia. Svoj podiel má na tom fakt, že ženy sledujú pozornejšie akcie v obchodoch. A ak kúpia len to, čo chceli pri príchode do obchodu, ušetria. Ženy minú priemerne 55 – 77 eur, muži 96 – 116 eur. Hranicu 96 eur mesačne pritom prekročí len 25% žien a až 44% mužov.

Ostatné záľuby

Tie čiastočne súvisia s predchádzajúcim bodom. Muži majú veľa krát svoju záľubu aj v jedle, či pití, na ktoré utratia pomerne dosť. Ženy si skôr kúpia pekné oblečenie, muži zarobené minú buď na spomenuté jedlo, obľúbenou je aj elektronika.


Mohlo by vás zaujať: Muž alebo žena: Kto rozhoduje o nákupoch a drží v rukách rodinnú kasu?


Ženy sú štedrejšie, muži si radšej vypijú

Ženy za jedlo vedia ušetriť, o to štedrejšie však sú, keď ide o charitu, prispievanie v kostole alebo nákup výrobkov s výťažkom určených na pomoc iným. Dámy utratia približne dva krát viac ako muži.

Výskum o útrate na alkohol bol robený v USA, výdaje sú preto uvádzané v dolároch. Bol realizovaný na vzorke slobodných ľudí, zadaní si toľko pravdepodobne nedovolia minúť. Muži podľa neho do roka prepijú 507 USD (cca 375 eur) a dámskym krkom pretečie ohnivá voda v hodnote 206 USD (cca 152 eur).

Krémiky, mastičky, zábaly

Pri tejto položke sa sily s pitím alkoholu vyrovnajú. Sumy sú takmer totožné, takže výčitky, že muž veľa prepije nie sú na mieste. Ženy rovnako veľa dokážu premastiť. Patria tu aj masáže, výdavky na kaderníčku, make-up a podobne. Slobodná žena na to všetko minie približne 524 USD (cca 388 eur) ročne a slobodný muž 194 USD (cca 143 eur).


Mohlo by vás zaujať: Kontrolujte výdavky na beh domácnosti: Ušetriť môžete desiatky eur


Muži minú viac

Ďalšou krajinou so zaujímavým výskumom je Anglicko. Na vzorke 2 000 respondentov sa zisťovalo, koľko utratia každý týždeň len tak, pre svoje uspokojenie. Pri mužoch bola táto cifra 25 libier (cca 29 eur) a pri ženách len 19 libier (cca 22 eur). V prípade, že tento prieskum reflektuje skutočnosť treba skloniť hlavu a uznať, že tými pravými nákupnými maniačkami sú skôr muži. Drobné výdavky ženy najradšej investujú už klasicky do oblečenia a kozmetiky, muži do časopisov, filmov, kníh, alkoholu a autodoplnkov.


Kto vo vašej domácnosti míňa viac? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii. 

Zdielať na Facebooku

Diskusia (0)

Žiadne komentáre


Pridať komentár