Starší ženáč a mladá milenka: Citová katastrofa alebo skvelý biznis?

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Podviedli ste už niekedy svoju zákonnú polovičku?

Vzťah so ženatým prináša mnoho rizík, ale aj výhod.

Poznáte to. Vodia sa za ručičky, hádžu na seba zvodné úsmevy, no už na prvý pohľad sa k sebe nehodia. Ona je dlhonohá blondína, ktorej do tridsiatky ešte zopár rokov chýba. On je (zvyčajne) udržiavaný štyridsiatnik s mierne prešedivenými vlasmi, kútmi na hlave a obrúčkou na prstenníku. Tú mu však pred rokmi navliekla na prst celkom iná žena – jeho zákonitá manželka. Je takýto vzťah odsúdený na zánik alebo ide o dokonalú symbiózu?


Pred rodinou sa skrývajú

O veľkolepej svadbe a honosných snehobielych šatách sníva väčšina dievčat už od útleho detstva. S pribúdajúcimi rokmi sa tieto predstavy, prirodzene, menia a vyvíjajú, v očiach rodičov a najbližších však obrázok romantického sobáša s Pánom Pravým pretrváva. Ak by sa teda mladá slobodná slečna priznala rodičom či kamarátkam, zrejme by spustila nekončiaci kolotoč dohovárania a predkladania argumentov, prečo takýto vzťah okamžite ukončiť.

V jeho prípade predstavenie milenky nehrozí ani blízkym kamarátom. V lepšom prípade by riskoval, že mu budú okato závidieť. V horšom by ho nejaký „dobrák“ nabonzoval vlastnej manželke. Hrkútanie s novou známosťou si tak ženáč poväčšine vychutnáva mimo mesta, za dverami hotela, či na víkendovej chate.


Tiež by vás mohlo zaujať: Toto vás čaká, keď zbalíte o polovicu mladšiu ženu!


Aká je šanca na perspektívnu lásku?

Úprimne povedané – mizivá, respektíve takmer žiadna. Existujú totiž len tri možnosti, akými sa takéto spojenie dvoch osudov môže ďalej vyvíjať. Buď sa slobodná mladá dáma po uši zamiluje a tajne dúfa, že zadaný milenec sa kvôli nej po čase rozvedie. Niekedy to trvá kratšie, inokedy dlhšie, no nakoniec všetko pochopí a po prvotnom rozčarovaní sa stiahne do úzadia, od partnera jednoducho odíde. Bláznivo zaľúbený však môže byť aj samotný ženáč, ktorý je kvôli mladšej známosti ochotný opustiť všetko, čo doteraz v súkromí budoval – pohodlie domova, manželku, prípadne deti. Aj on si však časom uvedomí, že pre priateľku je len prechodnou stanicou a druhý dych v zrelom veku chytá márne. A potom je tu tretia možnosť. Taká, ktorej výhody v dnešnej dobe spája čoraz viac párov s nálepkou zakázaného ovocia.

Prečo si vlastne tak veľmi vyhovujú?

V prípade, že sa slobodná a ženatý pozerajú na svoje súžitie triezvym pohľadom, môžu sa priam dokonale dopĺňať. Vtedy ide morálka bokom, pretože v popredí sú sebecké záujmy a potešenie každého z nich. Ako sa hovorí, čo oko nevidí, to srdce nebolí. Bez výčitiek ide predsa všetko ľahšie.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Mladšia žena ma nezbalila, zostal som verný


Bonusy preňho:

 • omladenie ducha po boku slobodnej a ničím nezväzovanej slečny
 • pohladkanie vlastného ega frázou „stále na to mám“
 • vytrhnutie zo stereotypu manželskej spálne – šťavnatejší sex
 • zabezpečený chod domácnosti vlastnou manželkou – má stále navarené, upratané, opraté a ožehlené
 • žiadna oznamovacia povinnosť priateľke – ide a príde, kedy chce
 • zvýšená starostlivosť o vlastný zovňajšok – nech pri nej vyzerá dostatočne dobre a sviežo

Bonusy pre ňu:

 • darčeky a finančné dotácie s využitím na čokoľvek – štúdium, dovolenky, nákupy...
 • žiadna údržba jeho domácnosti
 • stála sloboda pri nadväzovaní nových kontaktov – predovšetkým s mužmi
 • možnosť takýto typ „dojnej kravy“ kedykoľvek vymeniť za vyšší štandard
 • žiadna oznamovacia povinnosť priateľovi

Tiež by vás mohlo zaujať: Manželstvo bez sexu: Môže fungovať?


Dokedy to spolu vydržia „ťahať“?

Odpoveď, ktorá závisí od množstva faktorov. Medzi tie najdôležitejšie zvyčajne patrí fyzická príťažlivosť a potreba toho druhého (materiálna, sexuálna, akákoľvek iná). V tej najjednoduchšej interpretácii v podstate pre oboch stačí mať len dostatočne odolný žalúdok. S hrošou kožou vydržia vedľa seba možno aj viac než rok...

Zdielať na Facebooku
 • Autor: Emma
 • Foto: sxc.hu

Diskusia (1)

 • ladislav 25.03.2015, 11:07

  hladam ženu od 25,do40 rokov. som rozvedeny

1

Pridať komentár