Z týchto drobných pochúťok nepriberiete!

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Oriešky

K adventu maškrtenie jednoducho patrí. A zrejme aj preto znie väčšina novoročných predsavzatí rovnako – zbaviť sa zopár kíl navyše... Máme pre vás maškrtné tipy, z ktorých nielen že nepriberiete, ale dokonca aj schudnete! Len sa ponúknite!


Pečené gaštany vyčaria úsmev na perách

Obsahujú správnu kombináciu vitamínov C a B, magnézia, fosforu a tak nám zdvíhajú hladinu hormónu šťastia serotonínu. Navyše 100g má len 210 kalórií, takže sa vôbec nemusíme krotiť a pokojne ich môžeme zjesť toľko, aby sme nimi zahnali všetko negatívne, čo nás v poslednom období stretlo! Okrem dobrej nálady vďaka nim získame aj peknú lesklú pleť a vlasy. Pokojne si ich môžeme dopriať aj v tekutej forme – teda ako čaj z gaštanových listov.


Tiež by vás mohlo zaujať: Nebezpečné ovocie: Zabijak vašej diéty?


Mandarínkami na tukové vankúšiky

Podľa vedcov práve toto ovocie obsahuje dostatočné množstvo a najmä správny druh flavonoidov, ktoré dokážu naštartovať náš metabolizmus. Dokonca vraj náš organizmus až prinútia spaľovať tuky. Navyše, 100g mandarínok obsahuje až 32g vitamínu C, ktorý je najlepšou prevenciou proti prechladnutiu. Takže pokojne si zamaškrťte na sladučkých mandarínkach a zabijete hneď dve muchy jednou ranou! Okrem toho ich odborníci odporúčajú aj proti stresu, ktorého si počas adventu tiež užijeme dosť. Draslík, ktorý obsahujú, totiž priaznivo pôsobí na nervy a znižuje krvný tlak.


Tiež by vás mohlo zaujať: Jesenná pochúťka: Všetko, čo ste chceli vedieť o gaštanoch!


Oriešky potešia našu unavenú myseľ

Hoci obsahujú až 60% tuku, netreba sa ho až tak obávať. Oproti zemiakovým lupienkom sú určite lepšou možnosťou. Tuk v nich totiž nie je ako ten, čo na nás číha v čokoláde, či keksíkoch. Spomínaný tuk naše telo spaľuje pri mozgovej činnosti. Navyše, orechy priaznivo vplývajú na srdce a cievy. Tie počas štedrých adventných dní dostávajú tiež poriadne zabrať – a to nie len vďaka stresu, zhonu, ale aj vďaka mastnému menu ako sú lokše, či vyprážané jedlá. Je vhodné druhy orieškov striedať. No a samozrejme, že pražené sa medzi dobré body nepočítajú! Siahajte výlučne po ich prirodzenej forme! Vyskúšať môžete aj orieškovú zmes, len pozor na sušené hrozienka. Tie až také kamarátske k štíhlej línii nie sú!

Zdielať na Facebooku

Diskusia (1)

  • acai 16.04.2019, 11:49

    Tabletky na chudnutie - http://tonzes.com/slimsk.htm ja berem uz Thermacuts viac ako mesiac…schudla som viac ako 14 kg

1

Pridať komentár