Domáca detoxikácia s aloe vera: Zabezpečte si ňou zdravie a krásu po zime

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Existuje nespočetné množstvo rôznych spôsobov detoxikácií. Tá, pri ktorej sa používa aloe vera, je však nielen účinná, ale aj šetrná k vášmu vnútru.

Detoxikácia je pre ľudské telo významný jav. S každým jedlom sa vo vašom hrubom čreve vytvárajú nové a nové nánosy. Tieto usadeniny však treba z času na čas odstrániť, pretože sa kvôli nim neraz nemôžu do tela vstrebávať potrebné živiny, resp. sa vstrebávajú v oveľa menšom množstve. Existuje nespočetné množstvo rôznych spôsobov detoxikácií. Tá, pri ktorej sa používa aloe vera, je však nielen účinná, ale aj šetrná k vášmu vnútru.


Aloe vera – tajomstvo Kleopatry a Nefertiti

Aloe vera je rastlinka, ktorá je známa už stáročia, avšak len pred pár rokmi nastal boom v jej zdravotnom využití. Prvé zmienky o nej boli objavené už 4 000 rokov p.n.l. Rastlinka si získala aj priazeň vládkyň Kleopatry a Nefertiti, ktoré boli také krásne aj vďaka nej. Pochádza z Južnej Afriky, avšak jej pestovanie sa rozšírilo aj do ostatných oblastí sveta, od Číny až po Južnú Ameriku.


Mohlo by vás zaujímať: Jednoduchá detoxikácia zelenými potravinami: Prospeje vášmu zdraviu aj postave!


Starajte sa o seba

Téma detoxikácie či očisty organizmu sa dostáva stále viac do popredia nielen u verejnosti, ktorú zaujíma zdravá výživa a životospráva, do povedomia čoraz viac vstupuje aj zvyšku populácie. Aktuálnou sa stáva práve po zime, po období zimného prejedania sa, resp. na jar, kedy sa naše telo ľahšie zbavuje nahromadených toxínov. Vnútornú očistu môže vykonávať každý zdravý dospelý človek a podľa odborníkov by sa mala opakovať z preventívnych dôvodov každú jar a jeseň.

Ako na to s aloe?

Ak máte doma vypestovanú aloe, ste na tej najlepšej ceste za zdravím. Očistnú kúru si pripravíte z 3 – 6 listov aloe. Odkrojte z nich pozdĺžne vrchnú časť a lyžičkou vyškrabte bezfarebný gél z ich vnútra. Odvážte si množstvo vydlabaného aloe gélu a zmiešajte ho s rovnakým množstvom medu. Zmes môžete uložiť v sklenenej fľaši do chladničky a každý deň jesť po lyžičkách.

Pridajte si víno, zázvor, či citrón

Pridať si ku nej môžete šťavu z citróna, postrúhaný zázvor, alebo 500 ml vína a 100 ml liehu. Vybrané suroviny primiešajte ku aloe s medom a dajte do chladničky. Po 7 dňoch lúhovania preceďte a môžete začať piť. Užíva sa každé ráno nalačno jedna polievková lyžica do spotrebovania celej dávky.


Mohlo by vás zaujímať: Prečistite svoj organizmus: Tu sú 4 jednoduché spôsoby, ako zbaviť telo toxínov


Nezabudnite piť

Počas detoxikácie pomocou Aloe Vera je potrebné zvýšiť aj množstvo tekutín, ktoré vypijete za jeden deň a to na 3 litre. Čisteniu organizmu výrazne pomáhajú čaje zo žihľavy, pestreca mariánskeho, koreňa púpavy, brezy, či obyčajný zelený čaj alebo klasická pitná voda s citrónom. Zvýšením pitnej dávky sa vám podarí dostať z tela viac nečistôt.

Ušetrite na nej

Aloe vera je rastlinka, ktorá sa dá ľahko dopestovať aj v našich podmienkach, a tak si ani nemusíte kupovať drahé preparáty, ale stačí kúpiť pár rastliniek, starať sa o ne a následne využívať zdravú „úrodu“. Jednu rastlinku kúpite už za 5 či 6 eur. Hotové preparáty sú finančne podstatne náročnejšie. Jedna litrová fľaša aloe vera gélu vás vyjde na viac ako 25,- eur.

Vypestujte si ju doma

Keďže sa jedná o sukulent, pestuje sa v piesčitom, priepustnom substráte, v kvetináči s perforovaným dnom, aby mohla odtiecť voda. Rastlina má rada slnečné miesto, nemá rada prievan a polievať ju stačí najviac raz za týždeň, pretože preliatím by ste ju mohli zničiť. V zime vydrží aj pri nižšej teplote do 5 – 10 °C. Rozmnožuje sa veľmi ľahko s to odrezkami z výhonkov, ktoré sa nechajú 2 -3 dni zaschnúť a potom zasadia.


Mohlo by vás zaujímať: Čaje, ktoré pomáhajú detoxikovať vaše telo: Tu sú naše tipy!


Na čo všetko je aloe vhodná?

Aloe vera obsahuje vitamíny A, B, C, E, antioxidanty, vápnik, zinok, draslík, sodík, chlór, meď, mangán, chróm, 8 životne dôležitých aminokyselín a enzýmy. Prospieva pri:

 • kožných problémoch
 • čistení pečene a obličiek
 • astme
 • vredoch
 • posilňuje imunitu
 • pomáha pri cukrovke
 • pri všetkých tráviacich problémoch
 • pôsobí protialergicky a protizápalovo

Pestujete doma raslinku Aloe Vera? Vyskúšali ste už detoxikáciu pomocou nej? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (7)

 • Gábor 17.05.2017, 17:43

  Keď ide o detoxikácii, aj ja zvolím vždy Aloe Veru. Najlepšie účinky má Aloe Barbadensis Miller, ako to už tu bolo spomenuté. Pred mesiacom som spravil C9 detoxikačný program na báze Aloe Vera (vyživuje a vyčisťuje telo) a som veľmi spokojný... Robím to ročne 2krát, na jar a na jeseň, už tretí či štvrtý rok. Je to super vec, vyčistiť si črevá, tráviaci trakt, pečeň a cele telo takisto sa znížiť viscerálny tuk... Od 3-4.dňa už cítim viac energie a cítim sa lahšie... Keď po detoxikácii sa odmerám tak často vidím -4 až -6kg za 9 dní. Odporúčam každému vydetoxikovat si telo! Tu je článok, kde je o tom viac napísané: https://budemfit.sk/zivotosprava/detoxikacia-organizmu/

 • detox 02.02.2017, 04:51

  Tabletky na detoxikáciu organizmu - https://tinyurl.com/htw7fd6

 • MMM 01.03.2016, 12:45

  lieciva je iba aloe vera barbadensis miler,,,ked chce niekto pit aloe, odporucam, aby malo aspon pecat kvality IASC a najlepsie je ked ma aj od Institu Fresenius

 • Lenka 25.09.2014, 13:22

  Aloe vera je prírodný zázrak, hlavne na problémy s črevami a žalúdkom, vyrovnáva myslím, že ph a kyseliny... Ešte na strednej škole som párkrát krvácala zo žalúdka a lekári mi tvrdili, že mi nič nie je a zakaždým poslali domov, aloe mi v tomto veľmi pomohlo, každý deň som pila čisté výťažky s aloe a dalo ma do poriadku. Čo sa týka však detoxu to viac uprednostňujem tree3chlorellu, chlorella ako riasa je lepšia na detox ako aloe, aloe viac lieči :) Tree3chlorella zbavuje škodlivín a ťažkých kovov z organizmu.

 • Silvia 08.04.2014, 19:33

  druh barbadensis miller

 • lama 08.04.2014, 16:03

  @matko - pokial viem tak len jeden druh ma tie liecive ucinky, vsetky ostatne ti tak mozno akurat troska precistia creva ;)

 • maťko 08.04.2014, 14:09

  môže sa použiť hocijaká odroda aloe? Lebo však tých druhov aloe sú stovky, a nie som si istý, či každý je jedlý, skôr nie...

1

Pridať komentár