Chcete dostávať dôchodok na iný účet? Poradíme vám, ako na to

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Chceli by ste dostávať dôchodok na iný účet?

Ilustračné foto

Otvorili ste si nový účet a chcete, aby vám naň Sociálna poisťovňa poukazovala každý mesiac dôchodok? Zistite, ako treba o zmenu požiadať a koľko celý proces trvá.


Sociálna poisťovňa v týchto dňoch zaznamenala zvýšený počet žiadostí o zmenu poukazovania dôchodku z jedného účtu v banke na iný účet.

Ako postupovať?      

"Upozorňujeme dôchodcov, že o zmenu účtu, na ktorý chcú poukazovať dôchodok, je potrebné požiadať na predpísanom tlačive, ktoré sa nazýva Poukazovanie dôchodkových dávok na účet dôchodcu v banke. To je k dispozícii v ústredí Sociálnej poisťovne, vo všetkých pobočkách Sociálnej poisťovne, ako aj vo všetkých bankách. Tlačivo sa tiež nachádza na webovej stránke Sociálnej poisťovne www.socpoist.sk v časti Dôchodkové poistenie – Formuláre. Vyplnenú, podpísanú a bankou potvrdenú žiadosť je potrebné doručiť do Sociálnej poisťovne v origináli," informoval hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.


Mohlo by vás zaujať: Predčasný starobný dôchodok: Kedy naň máte právo a čo všetko potrebujete


Zmena trvá aj vyše troch mesiacov

Zákon o sociálnom poistení ukladá Sociálnej poisťovni postupovať tak, aby bol dôchodok vyplatený novým spôsobom najneskôr od splátky dôchodku splatnej v treťom kalendárnom mesiaci nasledujúcom po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola žiadosť o zmenu spôsobu výplaty dôchodku doručená poisťovni.

S rušením účtu radšej počkajte

V tejto súvislosti poisťovňa odporúča dôchodcom zrušiť pôvodný účet až po prijatí písomného oznámenia, od ktorého dátumu bola zrealizovaná zmena spôsobu výplaty dôchodku na nový bankový účet. V opačnom prípade by sa dôchodok poukazoval na zrušený účet a peniaze by mohli byť dôchodcovi opätovne poukázané až po ich vrátení z banky.


Menili ste si už účet, na ktorý vám posielajú dôchodok? Napíšte svoje skúsenosti ostatným čitateľom v diskusii.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (3)

  • marino 01.07.2017, 07:01

    Skončiť s dlhmi Tie sú odmietnuté bankami na financovanie ??? Nebojte sa preto, že riešenie je tu. Pre ďalšie informácie kontaktujte ma na podmienkach podpory, ktoré majú nasledovať. email: mfm.gatto@gmail.com

  • marino 01.07.2017, 07:01

    V rokoch 2000 až 950,000 v prostriedkov na účte Máte problémy dlhu projektov je riešením vašu záchranu, pretože stále existuje nádej žiť dlho, kontaktujte ma pre podrobnejšie informácie na email: mfm.gatto@gmail.com

  • marino 01.07.2017, 07:01

    Ďalšie obavy o svoje dlhy a vaše projekty Dal som vám s riešením na vaše problémy k vašej spokojnosti s rýchlymi a výhodných podmienok email: mfm.gatto@gmail.com

1

Pridať komentár