Chcete dostávať dôchodok na iný účet? Poradíme vám, ako na to

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Chceli by ste dostávať dôchodok na iný účet?

Ilustračné foto

Otvorili ste si nový účet a chcete, aby vám naň Sociálna poisťovňa poukazovala každý mesiac dôchodok? Zistite, ako treba o zmenu požiadať a koľko celý proces trvá.


Sociálna poisťovňa v týchto dňoch zaznamenala zvýšený počet žiadostí o zmenu poukazovania dôchodku z jedného účtu v banke na iný účet.

Ako postupovať?      

"Upozorňujeme dôchodcov, že o zmenu účtu, na ktorý chcú poukazovať dôchodok, je potrebné požiadať na predpísanom tlačive, ktoré sa nazýva Poukazovanie dôchodkových dávok na účet dôchodcu v banke. To je k dispozícii v ústredí Sociálnej poisťovne, vo všetkých pobočkách Sociálnej poisťovne, ako aj vo všetkých bankách. Tlačivo sa tiež nachádza na webovej stránke Sociálnej poisťovne www.socpoist.sk v časti Dôchodkové poistenie – Formuláre. Vyplnenú, podpísanú a bankou potvrdenú žiadosť je potrebné doručiť do Sociálnej poisťovne v origináli," informoval hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.


Mohlo by vás zaujať: Predčasný starobný dôchodok: Kedy naň máte právo a čo všetko potrebujete


Zmena trvá aj vyše troch mesiacov

Zákon o sociálnom poistení ukladá Sociálnej poisťovni postupovať tak, aby bol dôchodok vyplatený novým spôsobom najneskôr od splátky dôchodku splatnej v treťom kalendárnom mesiaci nasledujúcom po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola žiadosť o zmenu spôsobu výplaty dôchodku doručená poisťovni.

S rušením účtu radšej počkajte

V tejto súvislosti poisťovňa odporúča dôchodcom zrušiť pôvodný účet až po prijatí písomného oznámenia, od ktorého dátumu bola zrealizovaná zmena spôsobu výplaty dôchodku na nový bankový účet. V opačnom prípade by sa dôchodok poukazoval na zrušený účet a peniaze by mohli byť dôchodcovi opätovne poukázané až po ich vrátení z banky.


Menili ste si už účet, na ktorý vám posielajú dôchodok? Napíšte svoje skúsenosti ostatným čitateľom v diskusii.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (3)

  • marino 01.07.2017, 07:01

    Skončiť s dlhmi Tie sú odmietnuté bankami na financovanie ??? Nebojte sa preto, že riešenie je tu. Pre ďalšie informácie kontaktujte ma na podmienkach podpory, ktoré majú nasledovať. email: mfm.gatto@gmail.com

  • marino 01.07.2017, 07:01

    V rokoch 2000 až 950,000 v prostriedkov na účte Máte problémy dlhu projektov je riešením vašu záchranu, pretože stále existuje nádej žiť dlho, kontaktujte ma pre podrobnejšie informácie na email: mfm.gatto@gmail.com

  • marino 01.07.2017, 07:01

    Ďalšie obavy o svoje dlhy a vaše projekty Dal som vám s riešením na vaše problémy k vašej spokojnosti s rýchlymi a výhodných podmienok email: mfm.gatto@gmail.com

1

Pridať komentár