Má váš nový partner deti? Radšej sa pripravte na problémy!

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Milujúci otec a dobrý partner nie je vždy jedno a to isté

Chystáte sa spečatiť vzťah s rozvedeným mužom so záväzkami a chcete vedieť, aké je byť nevlastnou mamou? Zapíšte si tieto tri body: Je to ťažké. Je to naozaj ťažké. Je to ťažšie, ako si dokážete predstaviť!


"Nech robím, čo robím, nič nie je správne. Ak chlapcom prinesiem na narodeniny veľký darček, kupujem si ich náklonnosť, ak nie, som lakomá a nezáleží mi na nich," hovorí 47-ročná Marianna, nevlastná mama dvoch takmer dospelých synov. Podobne to vidí aj 39-ročná Karolína, ktorej nevlastné deti majú 10 a 14 rokov: “Môj manžel si myslí, že svojim deťom vynahradí nedostatok času na ne tým, že im všetko dovolí. Ja sa snažím doma udržať aspoň náznak akých -takých pravidiel a za to som tá najhoršia a najprísnejšia macocha na svete,” hovorí unavene.

Nad tvrdeniami, že kľúčom k získaniu si náklonnosti nevlastných detí je veľa lásky a trpezlivosti, sa obe iba pousmejú. Roky sa snažia robiť všetko preto, aby si s deťmi vytvorili dobrý vzťah, no zdá sa, že svoj boj za harmonické rodinné vzťahy  prehrávajú. Pravdou totiž je, že do vzťahu detí a rodičov vstupuje množstvo externých faktorov, ktoré nevlastná mama ani pri najlepšej vôli nedokáže ovplyvniť.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Mama a manželka - dve lásky môjho života sa neznesú


Nepodraziť mamičku

Častým problémom  detí vo vzťahu k novej žene ich otca je domnienka,  že ak si ju obľúbia, podrazia tým vlastnú mamu. Tak si “macochu” držia od tela alebo sú k nej zámerne nepríjemné a hľadajú dôvody, ktorými by aj pred sebou ospravedlnili svoje správanie. Čím viac sa ich nová mama snaží získať na svoju stranu a dokázať, že nie je vôbec taká zlá, tým viac ju odmietajú. Jej prívetivosť v nich totiž vyvoláva zmiešané pocity – cítia, že by sa k nej tiež mali správať milo, ale lojalita k rodičovi je silnejšia. Jediné, k čomu sa nevlastná matka môže v takomto prípade utiekať, je pomoc zo strany partnera alebo jeho bývalej ženy. Stačilo by totiž, aby im mama povedala, že si želá aby bol ocko šťastný a aby dali  jeho novej žene šancu. Bohužiaľ, realita je taká, že nie každá expartnerka má pre svoju “náhradníčku” pochopenie a preto čakať jej pomoc pri získavaní sympatií jej detí je skoro ako počítať v čase krízy s trinástym platom.

Všetko dovolené

Problémy v rodinách spôsobuje aj prístup tzv. “víkendových otcov”, ktorí sú k svojim ratolestiam až príliš benevolentní. Dôvodom je, že majú voči deťom pocit viny a tiež obavu, že ak deti niečím nahnevajú, prídu o ne. Ponechávajú im väčšiu voľnosť, ako je pre ich výchovu vhodné a odpoveďou na každú žiadosť je automaticky “Áno”. Vďaka tomu deti nerozlišujú čo je drzé, kde sú ich hranice a čo si môžu dovoliť.  Nevlastná mama, ktorá sa ich snaží udržať na uzde a požaduje, je tak deťmi a často aj partnerom vnímaná ako tvrdá, zaujatá a nudná.


Tiež by vás mohlo zaujať: Starší ženáč a mladá milenka: Citová katastrofa alebo skvelý biznis?


Žiarlivá dcérenka

Po rozvode rodičov je častým javom posilnenie puta medzi deťmi a rodičmi a to bez ohľadu na vek detí. Ratolesti si zvyknú, že majú ocka počas víkendov “iba pre seba” a keď ich o čas strávený osamote začne oberať niekto cudzí, začnú žiarliť. Psychológovia tvrdia, že žiarlivosť je zvlášť problematická u dievčať v predpubertálnom a pubertálnom veku. Dôvodom je na jednej strane fakt, že sa vedia vcítiť do pozície svojej mamy, ktorú sa odmietaním novej otcovej partnerky snažia potešiť, na strane druhej je to snaha ochrániť svoj vzťah s otcom pred “narušiteľkou”. Ak je navyše teenagerka najstarším dieťaťom v rodine, vyhliadky na jednoduché získanie jej priazne sa blížia k nule. O svoju pozíciu takmer  “druhej manželky” totiž bude bojovať všetkými dostupnými zbraňami. Takže čím menšie budú vaše očakávania týkajúce sa vzťahu s “oteckovou dcérenkou”, tým lepšie pre vás.

Naštvaná bývalka

Ženy bývajú vo všeobecnosti vo vzťahu detí a ich nevlastných rodičov väčším problémom ako muži. Dôvodom je, že rozvod zväčša znášajú ťažšie a na bývalého partnera cítia hnev dlhšie ako muži. Tak prečo by to jeho novej uľahčili? Radšej urobia všetko pre to, aby deťom i bývalému partnerovi dokázali, aké je tá druhá nemožná a akú chybu spravil, keď si ju vzal. Skúsenosti s nepríjemnou ex má aj  Naďa: Manželova bývalá žena sa ani po ôsmich rokoch od rozvodu nedokázala preniesť cez to, že si našiel novú partnerku a že by jej dcéra mohla mať rada aj inú ženu. Preto ma pred Luckou neustále ohovárala a strašila ju historkami o tom, ako macochy bijú deti a zatvárajú ich do pivnice. Prakticky som si s malou nemohla vytvoriť žiaden vzťah, lebo aj keď bola na víkend u nás, jej matka telefonovala hádam každú pol hodinu,  aby sa uistila, či jej dávam jesť, teplo ju oblečiem do parku alebo správne zapletiem vlasy. Raz dokonca vtrhla bez ohlásenia k nám do bytu, aby sa presvedčila, že sme malú nenechali doma bez dozoru. Vtedy môj pohár trpezlivosti pretiekol a mužovi som dala ultimátum – buď to vyrieši alebo si zbalím veci.” Našťastie pre Naďu, manžel sa postavil na jej stranu. Nie každý chlap však má chuť riešiť tieto preňho nepodstatné “ženské ťahanice”. Ak sa navyše aj zmanipulované deti postavia na stranu expartnerky, dostáva sa nevlastná mama do veľmi nevýhodnej pozície, z ktorej bojuje vlastne proti celej rodine.


Tiež by vás mohlo zaujať: Hľadáte si partnera? Tieto pravidlá by ste mali poznať!


Nevzdávajte sa

Doľahla na vás po prečítaní týchto riadkov depresia? Nehádžte ešte pušku do žita a berte to ako výzvu. Byť nevlastnou matkou je síce ťažký údel, no ak sa na problémy dokážete pripraviť a prípadne ich s partnerom aj  vopred prediskutovať, sú vaše šance na úspech určite lepšie, ako keď budete očakávať, že sa práve vy stanete jednou z tých šťastných žien, ktoré si s nevlastnými deťmi padnú do oka hneď  v prvej sekunde.

Zdielať na Facebooku
 • Autor: Viktória
 • Foto: ?

Diskusia (13)

 • Anabel 09.11.2017, 11:23

  I meant a friend who directed me to Papa Ork on the internet who help people to solve their problem and then i wrote to him and he said i should not worry about anything, that i should give him 2 days for him to cast a spell for me and after that 2 days my ex boyfriend called me on my office line and started begging. That is how my ex boy friend came back to me contact orkstarspell@gmail. com or call +2349039553523 his help is guaranteed.

 • mara 30.08.2017, 06:28

  Po 9 rokoch manželstva so svojím mužom s 3 deťmi začal môj manžel ísť von s ostatnými dámami a ukázal mi chladnú lásku, pri viacerých príležitostiach sa vyhrážal rozvedením, keď som sa ho chcel opýtať o jeho vzťahu s inými dámami, Bol som úplne zničený a zmätený, kým mi niekto starý priateľ povedal o láskach lekárov s názvom DR Goko, ktorí pomáhajú ľuďom s ich vzťahom a ich manželským problémom, zavádza ma tohto lekára, ktorý mi naozaj pomáha, keď som ho kontaktoval, dostal môjho manžela Späť za 48 hodín, tak sa začal ospravedlňovať, teraz prestáva ísť s dámami a on je so mnou pre dobro a skutočné. Obráťte sa na tohto milovaného lekára vo vzťahu k manželstvu a problémom a nájdite všetky druhy problémov, ktoré sa ťažko vyriešia a on im poskytne trvalé riešenie. Tu je jeho e-mailová adresa, (dr.gokosspiritualcaster@gmail.com ho môžete pridať do Whatsapp a Viber +2348056398964 Veľa šťastia pre vás

 • anonym 16.07.2017, 09:31

  Ja mám skúsenosť s nevlastnou dcérou. Na začiatku to bolo ok, postupom času a to zhoršilo. Prsty v tom mala najmä jej matka. Malú zanedbávala, ale do všetkého nám kecala. Vyvolávala malej, či jej dávam jesť a podobne. Nič sa jej nepáčilo, pred malou kritizovala oblečenie, čo sme jej kúpili, malá nám to potom doma vravela. Dlho som bola potichu, potom som dala najavo, že sa mi to nepáči. A nastal problém. Partner je voči nej benevolentný, všetko má dovolené. Málokedy sa stane, že ju potrestá. malá si zvykla klamať na všetky strany, očierňuje svoju mamu s partnerom pred nami a nás pred nimi. Navrhla som, nech si ju vezme jej matka, no partner o tom nechce ani počuť. Máme spolu syna a často mám pocit, že naše spoločné dieťa a ja sme na okraji záujmu. Tieto problémy nám veľmi narušili vzťah, no sme odhodlaní bojovať a ísť do poradne. A ja nakoľko svojho muža milujem, chcem mať opäť rada aj jeho dcéru.

 • davis lawse 26.05.2017, 23:25

  Ako som dostal svoju manželku späť pomocou pepokolovespell@gmail.com Dobrý deň, priatelia, úžasné a úžasné svedectvo o veľkom kúzelníku, ktoré som naozaj rád zdieľa. Moje meno je Davis lawse z Kanady. Dostať moju ženu späť je to, čo som očakával a nikdy si nedokážem predstaviť. Ja a moja žena sa oženili päť rokov a žijeme šťastne, ale zrazu sa úplne zmenila a odvrátila odo mňa a nikdy som nevedela, čo sa deje, pokúsila som sa ju spýtať, ale odmietla mi povedať, čo Problém je, a ako čas pokračoval, hľadala rozvod. Bola som taká obávaná a zmätená a urobila som všetko možné, aby som ju dostala späť, ale nebolo to ľahké, myslela som si, že všetka nádej bola stratená a počas môjho hľadania cesty von, môj priateľ, ktorý mal podobný problém, povedal O veľkom kúzelníkovi, ktorý mi pomohol vrátiť svoju ženu. Nikdy neverím v odovzdávaní kúzla v celom svojom živote alebo v kúzlo, pretože som nikdy nepomyslela, že to bude fungovať, ale snažila som sa mu dať šancu a na moje najväčšie prekvapenie odhodil kúzlo, aby ju priviedol späť, ale dnes sme späť Do krásneho domu s troma krásnymi dievčatami. Ďakujem Vám Dr PEPOKO. Sme šťastní znova a využívam túto príležitosť, aby som povedal komukoľvek, kto prechádza podobnou situáciou, aby sa s ním spojil na webovej stránke pepokolovespell@gmail.com www.pepokolovespelltemple.blogspot.com David Lawse Tu sú moje podrobnosti aj vtedy, ak ma chcete kontaktovať osobne ::: davis.lawse40@gmail.com LOVE

 • davis lawse 26.05.2017, 23:25

  Ako som dostal svoju manželku späť pomocou pepokolovespell@gmail.com Dobrý deň, priatelia, úžasné a úžasné svedectvo o veľkom kúzelníku, ktoré som naozaj rád zdieľa. Moje meno je Davis lawse z Kanady. Dostať moju ženu späť je to, čo som očakával a nikdy si nedokážem predstaviť. Ja a moja žena sa oženili päť rokov a žijeme šťastne, ale zrazu sa úplne zmenila a odvrátila odo mňa a nikdy som nevedela, čo sa deje, pokúsila som sa ju spýtať, ale odmietla mi povedať, čo Problém je, a ako čas pokračoval, hľadala rozvod. Bola som taká obávaná a zmätená a urobila som všetko možné, aby som ju dostala späť, ale nebolo to ľahké, myslela som si, že všetka nádej bola stratená a počas môjho hľadania cesty von, môj priateľ, ktorý mal podobný problém, povedal O veľkom kúzelníkovi, ktorý mi pomohol vrátiť svoju ženu. Nikdy neverím v odovzdávaní kúzla v celom svojom živote alebo v kúzlo, pretože som nikdy nepomyslela, že to bude fungovať, ale snažila som sa mu dať šancu a na moje najväčšie prekvapenie odhodil kúzlo, aby ju priviedol späť, ale dnes sme späť Do krásneho domu s troma krásnymi dievčatami. Ďakujem Vám Dr PEPOKO. Sme šťastní znova a využívam túto príležitosť, aby som povedal komukoľvek, kto prechádza podobnou situáciou, aby sa s ním spojil na webovej stránke pepokolovespell@gmail.com www.pepokolovespelltemple.blogspot.com David Lawse Tu sú moje podrobnosti aj vtedy, ak ma chcete kontaktovať osobne ::: davis.lawse40@gmail.com

 • MG 07.01.2016, 11:32

  Aj môj muž má s predchádzajúcou partnerkou syna. Chlapec má teraz 6 rokov a pár mesiacov už býva u nás. Je na mňa zvyknutý, keďže si ani nepamätá, že jeho otec a mama kedysi bývali spolu (poznám ho od 1 roka). Problémom je hlavne jeho mama, ktorá je psychicky chorá a veľmi to vplýva na chlapca aj na nás. Neustále nám vyvoláva, je depresívna, chlapca sa jej bojíme dať aj na jeden deň, pretože nevieme, čo mu zas narozpráva. Jednoducho sme s nervami v koncoch.

 • Linda 21.04.2015, 06:26

  na cudzich detoch vidim vsetky chyby a na vlastnych ziadne...

 • Miša 12.03.2015, 21:48

  Naozaj sa snažím.,mam nového partnera , ale O dieťa z predchádzajúceho vstahu...no partnerovi vždy niečo vadí :'(

 • v 16.12.2014, 09:27

  ja trpím potíchúčku ale milujem svojho partnera a nechem ho opustiť kôli jeho synovi ktorý mi robí zle.stále si vravím ze to ma asi od svojej matky príkazom dané.Som v koncoch ale snazim sa ten týzden vydrzat.:((

 • mi 27.10.2014, 20:29

  ja som otec s dcérou a sme v takom stave ako píše mm, resp. dva roky nebol problém a zrazu sek otočenie o 180 stupnov sme tam ako píše mm

1 2 >

Pridať komentár