Liečba slinami, močom či olejom: V čom všetkom vám môžu tieto metódy pomôcť?

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Dali by ste sa pri vážnych zdravotných ťažkostiach nahovoriť na niektorú z podivuhodných metód liečby?

Po neúspešnej konvenčnej medicínskej liečbe sa človek snaží nájsť pomoc v alternatívnej medicíne

Ak človeka postihnú zdravotné problémy a nepomáha konvenčná medicínska liečba, alebo je žiadúce liečbu podporiť, snaží sa nájsť pomoc v alternatívnej medicíne. Mnohokrát je snaha o alternatívnu liečbu motivovaná jednoduchou dostupnosťou a doporučením na úspešné prípady uzdravenia. Možno ste o rôznych zvláštnych metódach počuli, prípadne ich aj vyskúšali. A možno neveriacky pokrútite hlavou, no každá z nich má svojich zástancov.


Liečba pomocou slín – autopatia

Autopatia je pomerne novou metódou, ktorá na liečenie využíva sliny alebo dych. Pracuje na homeopatickom princípe riedenia, pričom liečivá sila vychádza z tela chorého. Prívrženci autopatie veria, že sliny nesú všetky potrebné informácie o chorobe i schopnosti uzdraviť sa. Sliny toho, kto sa potrebuje vyliečiť, sa v špeciálnej nádobke riedia s vodou. Tento preparát potom užíva výlučne osoba, ktorej sliny boli použité na jeho prípravu. Autopati doporučujú liečbu slinami pri chronických ochoreniach a pri liečbe dlhodobých ťažkostí rôzneho druhu.


Mohlo by vás zaujať: Liečba močom: Na akom princípe funguje a v čom vám môže pomôcť?


Urinoterapia – liečba močom

Liečba vlastným močom (urinou) patrí k metódam starým tisícky rokov. Moč obsahuje rôzne produkty látkovej výmeny, najvýznamnejšie sú enzýmy, hormóny a aminokyseliny. Liečba močom sa doporučuje pri očiste organizmu, gangréne, tuberkulóze, rakovine, chronických ochoreniach, žalúdočných a dvanástnikových vredoch, reume i pri ťažkom priebehu infekčných ochorení.

Urinoterapia má tri formy:

 • vnútorné užívanie – pitie vlastného moču
 • vonkajšie používanie ako dezinfekčný prostriedok – potieranie kože alebo aplikovanie obkladov s močom
 • klystír s použitím moču

Derivačné kúpele

Derivačné kúpele je metóda odpozorovaná od zvierat. Tie si pri chorobe alebo zraneniach oblizujú postihnuté miesto a pohlavné orgány, vlhká pokožka sa odparovaním slín ochladzuje a to je základným princípom tejto metódy. Pri liečbe derivačnými kúpeľmi sa pohlavie pravidelne jemne omýva 10-15 minút vlažnou vodou a tak sa ochladzuje, čím sa z tela vylučujú toxíny cez obličky. Dôležité pritom je, aby sa ochladzovalo iba miesto vonkajších pohlavných orgánov a nepociťovali ste celkový chlad. Po kúpeli je potrebné asi 30 minút relaxovať v teple - zabaliť sa do deky, ľahnúť si pod prikrývku. Prekrvenie genitálií pri tomto procese má mnoho ďalších priaznivých zdanlivo nesúvisiacich účinkov na oranizmus. Derivačné kúpele vykonávané pravidelne pomáhajú pri gynekologických problémoch, zápaloch močového traktu, ekzémoch, strese a nervozite, bolestiach rôzneho druhu, optimalizujú chuť do jedla. Táto technika nie je vhodná pre ženy tesne po pôrode a počas menštruácie, inak ju môžu aplikovať i deti a starší ľudia.


Všetko pre zdravé telo a dušu nájdete na www.vysetrenie.sk


Cmúľanie oleja

Olejová terapia je založená na prečistení ústnej dutiny pomocu cmúľania nerafinovaného oleja. Okrem naviazania rôznych povlakov z jazyka a zubov do oleja sa pri tejto technike masírujú slinné žľazy, zvyšuje sa tok lymfy, uvoľňujú hlieny a povzbudzuje hormonálna žľaza tymus.

Cmúľanie oleja pomáha zlepšovať výmenu tekutín v tele a podvzbudzovať látkovú výmenu. To má za následok posilnenie imunity a ľahší priebeh akútnych ochorení. Tí, ktorí olejovú terapiu vyskúšali, uvádzajú, že sa im podarilo zlepšiť zdravotný stav pri chronických ochoreniach krvi, zápaloch žíl, bolestiach zubov a hlavy, dlhotrvajúcich tráviacich problémoch, opuchoch i epilepsii. Dôležité je olej udžať v ústach 15-20 minút a nakoniec ho vypľuť. Správne prevedená aplikácia zmení olej na tekutinu mliečnej farby, potom je potrebné ústnu dutinu dobre vypláchnuť vodou a tú tiež vypľuť.


Vyskúšali ste už kontroverznú liečbu močom? Napíšte ostatným čitateľom svoje skúsenosti v diskusii.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (8)

 • marusa 27.10.2014, 11:18

  Môj poznatok pramení z počutia od mojich starých rodičov, ktorí už dosť dávno nie sú medzi živými. Totiž môj dedko (nar. 1906) bol ako malý chlapec smrteľne chorý. Nebolo mu žiadnej pomoci. Mal už všetko prichystané na pohreb. Až kým jeho rodičom niekto neporadil, aby mu dávali piť "šťavu" z kuracích výkalov. (Niečo neskutočne odporné!) Rodičia vyskúšali aj tento "recept", veď tu už sa nedalo "nič" pokaziť. Predstavte si, že to dedka postavilo na nohy, dorástol, dospel, oženil sa, mal 3 dcéry a dožil sa 74 rokov! Do konca života trpel akurát astmou. Čo na to poviete?

 • paul1 25.10.2014, 15:07

  Vyzkoušeli jsme v rodině koupele nohou v zředěné urině a mohu vřele doporučit. Postup: cca 1 dcl nejlépe ranní moči (není podmínkou) zředit v lavoru cca dvěma litry horké vody, nohy vymočit, s výhodou je dobré udělat si při tom pedikúru. Spolehlivě se tímto, po několika opakovaných koupelích, odstraní plísně mezi prsty, pod nehty, v podstatě se odstraní různé mozolovité výrůstky na chodidlech a zhrubnutá kůže na patách. Potom opláchnout chodidla čistou vodou. Po koupeli je dobré namazat si chodidla např. indulonou. Tuto metodu, v podstatě homeopatickou, s malým zředěním, nazýváme u nás podle místa vzniku šikoterapiou (vznikla na východě Slovenska)

 • Dada 24.10.2014, 21:33

  Kto neznesie samotný olej dá sa dať do toho kvapka citrónu olej by mal byť tekvicový alebo sézamový a za studena lisovaný. Kto ma chronické choroby, tak teľu trvá aj rok očistná kúra.

 • sid 24.10.2014, 18:27

  Viento, moč tiež nie je čistý, lebo obličky predsa slúžia ako filter na to, aby všetky toxíny z tela boli odplavené a nie aby prefiltrovali moč a ten čistý odchádzal z tela. A ak sa niekto chce liečiť, tak asi nie je zdravý, takže toho odpadu z tela odchádza asi dosť. Ja by som to určite nepila.

 • najkrajsia na svete 24.10.2014, 16:29

  och ake hluposti!!!!!!!!!!!!! Pre tych co to uznavaju nech si aj mocia aj seru do ust !! To nema uroven !!

 • Standak 24.10.2014, 16:25

  Cital som od Malachov - Dokonala ocista tela,ale ci mozno pit pri brani liekov si uz nespominam,ale preto posielam nazov knihy.

 • viemto 24.10.2014, 11:49

  V telke som videla muža, ktorý sa vyliečil z chorôb prostredníctvom urinoterapie, moč nielen pil, ale sa ním aj natieral. Na rozdiel od fekálií, ktoré sú odpadom z tráviaceho traktu a môžu obsahovať aj rôzne choroboplodné zárodky, moč prechádza obličkami teda je "čistý". Zaujímalo by ma, či možno piť moč ak človek užíva nejaké lieky. Moč zdravého človeka nesmrdí a aj podľa jeho farby sa dá posúdiť, či je človek zdravotne fit.

 • viemto 24.10.2014, 11:40

  Cmúľanie oleja - olejová terapia nie je iba na prečistenie ústnej dutiny ale pôsobí na prečistenie krvi a rôzne dlhodobé zdravotné problémy....olej treba cmúľať dosť dlho, až zmení farbu dobiela. V žiadnom prípade sa nesmie prehltnúť !!! spočiatku je to nepríjemné, než odhadnete množstvo oleja, nedávajte si viac ako čajovú lyžičku. V chrípkovom období je to prevencia ako nedostať chrípku.

1

Pridať komentár