Liečba slinami, močom či olejom: V čom všetkom vám môžu tieto metódy pomôcť?

Žena

thinkstockphotos.com

Ak človeka postihnú zdravotné problémy a nepomáha konvenčná medicínska liečba, alebo je žiadúce liečbu podporiť, snaží sa nájsť pomoc v alternatívnej medicíne. Mnohokrát je snaha o alternatívnu liečbu motivovaná jednoduchou dostupnosťou a doporučením na úspešné prípady uzdravenia. Možno ste o rôznych zvláštnych metódach počuli, prípadne ich aj vyskúšali. A možno neveriacky pokrútite hlavou, no každá z nich má svojich zástancov.

Liečba pomocou slín – autopatia

Autopatia je pomerne novou metódou, ktorá na liečenie využíva sliny alebo dych. Pracuje na homeopatickom princípe riedenia, pričom liečivá sila vychádza z tela chorého. Prívrženci autopatie veria, že sliny nesú všetky potrebné informácie o chorobe i schopnosti uzdraviť sa. Sliny toho, kto sa potrebuje vyliečiť, sa v špeciálnej nádobke riedia s vodou. Tento preparát potom užíva výlučne osoba, ktorej sliny boli použité na jeho prípravu. Autopati doporučujú liečbu slinami pri chronických ochoreniach a pri liečbe dlhodobých ťažkostí rôzneho druhu.


Mohlo by vás zaujať: Liečba močom: Na akom princípe funguje a v čom vám môže pomôcť?


Urinoterapia – liečba močom

Liečba vlastným močom (urinou) patrí k metódam starým tisícky rokov. Moč obsahuje rôzne produkty látkovej výmeny, najvýznamnejšie sú enzýmy, hormóny a aminokyseliny. Liečba močom sa doporučuje pri očiste organizmu, gangréne, tuberkulóze, rakovine, chronických ochoreniach, žalúdočných a dvanástnikových vredoch, reume i pri ťažkom priebehu infekčných ochorení.

Urinoterapia má tri formy:

  • vnútorné užívanie – pitie vlastného moču
  • vonkajšie používanie ako dezinfekčný prostriedok – potieranie kože alebo aplikovanie obkladov s močom
  • klystír s použitím moču

Derivačné kúpele

Derivačné kúpele je metóda odpozorovaná od zvierat. Tie si pri chorobe alebo zraneniach oblizujú postihnuté miesto a pohlavné orgány, vlhká pokožka sa odparovaním slín ochladzuje a to je základným princípom tejto metódy. Pri liečbe derivačnými kúpeľmi sa pohlavie pravidelne jemne omýva 10-15 minút vlažnou vodou a tak sa ochladzuje, čím sa z tela vylučujú toxíny cez obličky. Dôležité pritom je, aby sa ochladzovalo iba miesto vonkajších pohlavných orgánov a nepociťovali ste celkový chlad. Po kúpeli je potrebné asi 30 minút relaxovať v teple – zabaliť sa do deky, ľahnúť si pod prikrývku. Prekrvenie genitálií pri tomto procese má mnoho ďalších priaznivých zdanlivo nesúvisiacich účinkov na oranizmus. Derivačné kúpele vykonávané pravidelne pomáhajú pri gynekologických problémoch, zápaloch močového traktu, ekzémoch, strese a nervozite, bolestiach rôzneho druhu, optimalizujú chuť do jedla. Táto technika nie je vhodná pre ženy tesne po pôrode a počas menštruácie, inak ju môžu aplikovať i deti a starší ľudia.


Všetko pre zdravé telo a dušu nájdete na www.vysetrenie.sk


Cmúľanie oleja

Olejová terapia je založená na prečistení ústnej dutiny pomocu cmúľania nerafinovaného oleja. Okrem naviazania rôznych povlakov z jazyka a zubov do oleja sa pri tejto technike masírujú slinné žľazy, zvyšuje sa tok lymfy, uvoľňujú hlieny a povzbudzuje hormonálna žľaza tymus.

Cmúľanie oleja pomáha zlepšovať výmenu tekutín v tele a podvzbudzovať látkovú výmenu. To má za následok posilnenie imunity a ľahší priebeh akútnych ochorení. Tí, ktorí olejovú terapiu vyskúšali, uvádzajú, že sa im podarilo zlepšiť zdravotný stav pri chronických ochoreniach krvi, zápaloch žíl, bolestiach zubov a hlavy, dlhotrvajúcich tráviacich problémoch, opuchoch i epilepsii. Dôležité je olej udžať v ústach 15-20 minút a nakoniec ho vypľuť. Správne prevedená aplikácia zmení olej na tekutinu mliečnej farby, potom je potrebné ústnu dutinu dobre vypláchnuť vodou a tú tiež vypľuť.


Vyskúšali ste už kontroverznú liečbu močom? Napíšte ostatným čitateľom svoje skúsenosti v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, mm
Odporúčame