Jesenná detoxikácia pre každého: 4 spôsoby ako očistíte aj vaše telo

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Vyskúšali ste už detoxikáciu?

Bylinkové čaje vám pomôžu zrealizovať jesennú očistu vášho tela

Napriek zubatým lúčom slnka, ktoré sa ešte občas dokážu predrať cez ťažké mračná až k nám, sa pomaly, ale isto blíži zima. Nenechajte sa znechutiť chladom alebo chmúrnym počasím, spravte niečo dobré pre svoje telo a určite pookreje aj vaša duša. Vyskúšajte niekoľko zaujímavých spôsobov očisty tela, ktoré vás počas jesene dokážu zbaviť všetkých škodlivín a naplniť energiou.


Zabíjačky, husacie hody, vínne cesty - jeseň so sebou prináša mnoho lákadiel, ktoré potešia jazýček. Ak sa ich však nazbiera priveľa, vaše telo nemusí byť z týchto prehreškov voči zdravej výžive nadšené. Zistite, ako mu uľaviť a zabezpečiť, aby aj naďalej fungovalo ako hodinky.

1. Citrónová voda a bylinkové čaje

Ak chcete začať zľahka a neplánujete minúť veľký obnos peňazí, stavte na čistiacu silu citrónovej vody a bylinkových čajov. Vykročte do nového dňa tým, že si pripravíte jednoduchý detoxikačný nápoj. Teplú čistú vodu zmiešajte s čerstvou šťavou s citróna a doprajte si ju čo najskôr, najlepšie hneď ráno. Pokiaľ budete takýto drink piť pravidelne, vaša pečeň sa zbaví všetkých nečistôt raz-dva. Nemusíte sa však obmedzovať. Pokojne citrónový nápoj ozvláštnite napríklad stopercentným nesladeným brusnicovým džúsom, ktorý pomôže obličkám. Z čajov stavte na žihľavu či koreň púpavy alebo lopúcha. Pri detoxikačnej kúre sa oplatí staviť na kvalitu, preto uprednostite pred masovo vyrábaným čajom vo vrecúškach radšej sypaný čaj z čajovne.


Mohlo by vás zaujať: Čaje, ktoré pomáhajú detoxikovať vaše telo: Tu sú naše tipy!


2. Olejová metóda

Pokiaľ vás trápia neustále sa vracajúce infekcie ústnej dutiny, jednoznačne by ste mali skúsiť túto metódu. Baktérie a toxíny vo vašich ústach nebudú mať žiadnu šancu. Kúpte si nerafinovaný kokosový alebo sezamový olej a každý deň si vložte za polievkovú lyžicu do úst. Olej prevaľujte v ústach najmenej pätnásť minút, ale pre najlepšie výsledky mu doprajte aj dvadsať a viac minút. Kyselina laurová, ktorá sa v oleji nachádza, má antimikrobiálne účinky a dokáže absorbovať škodlivé látky. Zo začiatku bude pre vás pravdepodobne náročné olej udržať v ústach celú štvrťhodinku, ale v žiadnom prípade ho neprehĺtajte. Plný škodlivých látok by vám určite neprospel. Po skončení procedúry ho radšej vypľujte do koša, lebo by mohol upchať odtok v umývadle.

3.Detoxikácia jedlom

Nadchol vás názov a neviete sa dočkať slaniny a údeného bôčika, ktorý vám pomôže detoxikovať? Asi budete sklamaní. Svoje telo najlepšie očistíte vtedy, keď mu doprajete dostatok ovocia, zeleniny a byliniek plných zdraviu prospešných živín a antioxidantov. Karfiol je bohatý na antioxidanty, repa je priam stvorená na detoxikáciu a vyžiť môžete aj množstvo ďalších sezónnych surovín – jablká, hrušky, mrkvu, petržlen... Počas jesene a zimy je náročnejšie udržať vo jedálničku také množstvo čerstvej zeleniny a ovocia ako v lete, ale snaha navyše sa vám jednoznačne vráti. Nezabúdajte ani na bylinky – najmä na mätu či rozmarín.


Mohlo by vás zaujať: Prečistite svoj organizmus: Tu sú 4 jednoduché spôsoby, ako zbaviť telo toxínov


4. Zelené smooties

Viete čo sú to takzvané zelené smoothies? Tieto zdravé nápoje predstavujú chutnú a sýtu možnosť začlenenia množstva vitamínov a živín do stravy bez toho, aby ste sa museli siliť. Skvelé sú predovšetkým vtedy, keď obsahujú aj zdravé tuky ako napríklad biely jogurt, kokosové mlieko, orechové maslo alebo avokádo, v ktorých sú vitamíny rozpustné. Tento spôsob detoxikácie je vhodný najmä po sviatkoch či rodinných oslavách, keď sa snažíte svoje telo očistiť od nekonečného prejedania sa, ale zároveň nechcete hladovať. Taktiež sú rýchlo hotové a na ich prípravu nepotrebujete žiadne špeciálne ingrediencie. Ak si chcete pripraviť tento zdravý a chutný kokteil, postačí do misky vložiť trochu listového špenátu (či inej listovej zeleniny), dva druhy ovocia (čerstvého či zmrazeného), k nim pridať biely jogurt či sójové mlieko a rozmixovať celú zmes ponorným mixérom.


Vyskúšali ste už nejakú detoxikáciu? Aké sú vaše skúsenosti? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (1)

  • detox 02.02.2017, 04:50

    Tabletky na detoxikáciu organizmu - https://tinyurl.com/htw7fd6

1

Pridať komentár