Pravdivý príbeh: Pri rozvode išla láska bokom, manžela som obrala o všetko

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Vydávala som sa ako veľmi mladé dievča. Môj manžel bol rovnako starý ako ja, ale na rozdiel odo mňa nepochádzal zo stabilného rodinného zázemia. Jeho otec mu už od šestnástich vykrikoval, aby vypadol z domu. V osemnástich sa Vilo zbalil, zbalila som sa aj ja a odišli sme do Čiech za jeho bratrancom. Predtým sme mali rýchlu malú svadbu. Moji rodičia neboli nadšení, ale vždy som sa riadila srdcom.


Vilov bratranec mal pre neho prichystanú robotu, ja som sa zatiaľ starala o deti ostatných pracovníkov, kým boli v robote. Tatko sme aspoň mali obaja istý príjem.

Aj po rokoch sme ale stále cítili ako cudzinci. Domovina nám chýbala a vedeli sme, že raz sa aj tak vrátime na Slovensko. Sen sa nám napokon splnil. Presťahovali sme sa späť, do susedného mesta, odkiaľ sme pochádzali. Vilo bol veľmi proti tomu, aby sme my alebo raz naše deti čo i len náhodou prišli do kontaktu s jeho otcom. Manžel si však paradoxne v blízkosti kde vyrastal našiel robotu.

Vilo kariérne rástol, s tým rástla aj výška bankového konta. Nikdy nechcel mať deti skôr, ako bude mať na účte dosť vysokú sumu. Ja by som kočíkovala už od strednej, a tak som sa tešila, že konečne si môžeme splniť ďalší sen, ten o rodine.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Odlákala som ženatého muža od rodiny a takto to dopadlo


Mali sme sa skvelo. Ja som bola doma, starala sa o deti. Vilo zarábal. Niekedy musel byť v robote dlho do noci. Dohodli sme sa, že keď bude nadčasovať, ostane prespať v malej garsónke, ktorú si prenajímal. Aby nebudil mňa, deti a aby sa mu po ceste domov náhodou niečo nestalo. Vždy to bolo na najviac jednu-dve noci do týždňa. V nedeľu som mu vždy vyžehlila všetky košele, pripravila oblečenie na celý týždeň, nakrémovala topánky. Ak to vyzeralo, že bude mať dlhý deň, pripravila som mu aj jedlo do škatuliek, ktoré si len ohrial. Bavilo ma to, nebola som žiadnou slúžkou svojho muža. Možno tu som urobila chybu. Možno som mala byť viac hysterická, viacej mu robiť scény, aby toľko nerobil, aby vždy chodil z roboty rovno domov, viac sa venoval svojej rodine.

Vilo mal dokonalý servis, ktorý snáď začal príliš brať ako samozrejmosť. Dozvedela som sa, že v garsónke nespáva len sám, ale z času na čas mu robí spoločnosť pekná mladá dievčina s ryšavými vlasmi. Len hlupák si mohol myslieť, že v meste, kde sme vyrastali, ale už nebývali, sa mi niečo také nedostane do uší. Štyridsať kilometrov nie je taká diaľka, a keď je klebeta dostatočne zaujímavá, svojho poslucháča si nájde. Vilo ani nezapieral. Cítil sa ako majster sveta. Dokonca, keď u neho raz chcel prespať rodinný známy, ktorý sa vracal zo služobnej cesty, Vilo mu navrhol, nech si na byt zavolajú prostitútky.

Čím viac som sa o Vilovi dozvedala, tým viac som mala pocit, že som žila s niekým iným. So mnou sa ale prerátal. Cítila som sa oklamaná, ukrivdená, ponížená. Iné ako rozvod som si nevedela predstaviť, ale úprimne som tiež chcela, aby nejako trpel. Vedela som, ako mu záleží na majetku a materiálnych veciach, a tak som dúfala, že za svoj podvod čo najviac zaplatí.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Vlastná žena ma pripravila o všetko!


Našťastie mamina kamarátka zo školy bola právnička. Zaoberala sa rozvodmi, bola dobrá a navyše neznášala mužov. Pre mňa v tom momente presne niekto, koho som hľadala a potrebovala. Vilo miesto toho, aby si priznal chybu, sypal si popol na hlavu, snažil sa ma udobriť a odprosiť, začal na mňa vyťahovať klamstvá, ohovárať ma, spravil zo mňa psychicky labilnú ženu, ktorá sa nikdy nevedela postarať ani o seba, nie to ešte o deti. Nebolo mu to aj tak nič platné. Podarilo sa nám vybojovať vysoké výživné, ostal mi byt, chata aj auto. To, že sa prestal stretávať s deťmi som brala ako bonus. On nejavil záujem a ony tiež nechceli.

Vilo ostal bývať v garsónke so svojou mladou milenkou, z ktorej bude onedlho matka jeho dieťaťa. Stavím sa, že by od neho ušla, keby vedela, že je takmer na mizine, ale už bolo neskoro. Ja som voči mužom ostala opatrná. Do svojho manželstva som dala všetko, pre rodinu a manžela by som sa rozdala. Vilo ale dal prednosť mladej milenke ako zázemiu, ktoré mu v detstve tak chýbalo. Viem, že chatu ani auto som nepotrebovala, výživné by stačilo aj polovičné, ale pocit zadosťučinenia mi stál za to. A navyše sa riadim heslom, „kto chce kam, pomôžme mu tam“.


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (40)

 • Angela 21.08.2016, 23:41

  Volám sa Stacey zlato je to svedčiť, že Dr. Goko je skvelý kúzlo koliesko priviezol mojím milencom iba za 2 dni po nás oboch pred rozvodové 5 rokov, teraz môj milenec je späť a on je ten typ človeka, chcem, aby bol ak ste v nejakom druhu problému, obráťte sa na neho pre rýchle kúzlo a urýchlenú odpoveď môže tiež byť dôveryhodný kontakt s ním na jeho e-mailovú adresu na: dr.gokosspiritualcaster@gmail.com alebo WhatsApp HIM +2348056398964 ďakujem moc, pán

 • Na čo je pravda? 05.05.2015, 22:27

  Pisateľke v napísanom príbehu držím palce. A fandím všetkým ženám, ktoré by v takom príbehu konali takto isto! Lenže život je zložitejší a to je len jednostranná výpoveď... Papier znesie všetko - pravda býva zväčša niekde inde... Aj keď pravda ako taká v súžití je nepodstatná vec... Tam sa pravda nekoná - tam sa koná: kto (sa) dokáže lepšie presadiť. A - lepšie informovať... Ešte krajší príbeh, než ten hore, by iste napísala moja manželka. A keby priložila foto, nevideli by ste božskejšieho stvorenia. Stačí pozrieť na jej facebook - výtvor nekonečných cvakaní fotoaparátom - dokonalá maska, nacvičená doma pred zrkadlom... Zobral som si(24) ju za manželku(23). Bola mojim všetkým – aj s našimi krásnymi deťmi. Venoval som sa len a len rodine. Tak, ako sa normálny chlap môže. Sme bežní ľudia, pochádzame z bežných zhodných rodín. Z rodín, kde sa chlap stará, aby fungoval "exteriér" a žena aby to šľapalo "vnútri". Manželka je dobrá kuchárka a vie sa dobre postarať o domácnosť. Ja sa zasa nezastavím pred žiadnym problémom života, som dosť zručný a pracovitý typ. Šťastná súhra - ak to šľape. Všetko bolo krásne, manželka sa vzorne starala o rodinu, moje pracovné úsilie začalo prinášať výsledky, začali sme postupne žiť vyšším štandardom. Dostávalo sa mi obdivu rodín a okolia, aj keď si na to vôbec nepotrpím. Akurát čo u manželky sa tým stupňovala nespokojnosť. Zbytočne som jej vysvetľoval, a vychovával v tom aj deti, ako veľmi je dôležitá jej práca, aj keď výsledky možno nie je až tak „vidieť“, a že bez toho kvalitného zázemia by som ja nič nezmohol... Ale to už bežali jej špinavosti. Pokiaľ som ja zabezpečoval exteriér, zneužila svoje postavenie(!) a postupne si začala spracovávať interiér na svoju stranu. Dotovaná názormi svojej mamy. Denno denná ješitnosť a faloš, zneužívanie svojej verbálnej dôveryhodnosti, sofistikované štvanie proti mne detí, rodiny, okolia, známych, kupovanie si ich. Špinavec na pohľadanie - systematicky robiac všetko pre to, aby ma odstavila a znemožnila. Pokorne sa prežehnávajúc so zvesenými lícami pred krížom... Mám pravdu - žiaľ, nemám ju komu povedať. Jej? Ona veľmi dobre vie, na čom trpezlivo pracuje - každým jedným dňom. Prijala by ju iba na poučenie, čo ešte vylepšiť, zakryť, aby neboli argumenty. Svokre? Kde je to "choré" a odkiaľ to všetko smrdí? Alebo nebodaj niekomu inému na ich strane? Mám trápiť svojich rodičov? Otravovať s tým kamarátov? Kolegov? Nikoho pravda nezaujíma... Na čo je mi?? A brániť sa neviem - ňou zmagorené už dospelé deti ma vôbec "nepočujú", trápiť ich tým nechcem - a sviňou sa stať neviem, tou sa človek musí narodiť... A tak som ticho... Svokra o svokrovi, napriek jeho obetavosti rodine, nepovedala nikdy nič dobré. Tiež volil ticho... Manželka pokračuje plne v jej šľapajach. Očkujúc deti do ich partnerstiev... Aj takto môže vyzerať žena, vypočítane milá, usmiata, neprirodzene v páse sa prehýbajúco všetkým úslužná, vlezlo oslovujúca, pečenými koláčikmi si kupujúca... Kto b...

 • Jozef 05.04.2015, 09:26

  Aj mna moja ex o dost osklbala.Vtedy som si povedal, ze statky zmatky. Dnes uz som uplne niekde inde, staviam dom a ona sa tlaci v podnajme a pritom sama prenajima byt. Nech sa s tymi peniazmi zadrhne. To ma vobec nestve. Seru ma len 2 veci:Po 3 rokoch ma potrebu ma stale riesit a hlavne velmi va vyzdravuje ako najvacsia kamaratka, ja o to nestojim...

 • ančy pagáčovie 05.04.2015, 05:51

  teda som akože ženského rodu, ale taká kravka a jej podobné si ani len iné nezaslúžia, resp. autorka tejto chvostoviny detto

 • jojo strapaty 05.04.2015, 05:33

  vidis aka si sprosta, ostala si sama, a tvoj byvali sa ma lepsie lebo si nebolapreneho dost dobra. Uzivaj si zivot aj s jeho vyzivnym a chatou ale sama, budes az do konca zivota, a este sa chvalit do novin aka si sprosta a svina tak na to nemam slov, a verim ze ten tvoj nyvali sa ma lepsie ako ty a ty skoncis ako chudera,vlastne uzsia vias to aj ty sama,on ma mladu a ty nemas nic len smutny zivot a mozes u iba zavidiet,hanby sa ty zumpojebka

 • Marek 05.04.2015, 00:51

  Treba si uzivat a menit v posteli aby nebola nuda. Hlavne sa nezenit a uzivat!!! Vsetky su dobre len do postele. Lovu zdar!!!

 • eee 05.04.2015, 00:50

  takýchto je najviac http://www.mojevideo.sk/video/1c523/zlatokopka.html

 • olderman 05.04.2015, 00:25

  Tiez ma osklbala o vsetko, ale hovorim si, ze nech sa paci. Dnes mam zase viac, staci, ze mi ta piksla neotravuje zivot. Hned sa lepsie dari :-)

 • zoran 05.04.2015, 00:12

  Ak ju teší to, čo si vybojovala, nech si to užíva, aspoň sa vyfarbila v tom, aké má hodnoty. Nezarobila si na to, len vydrancovala hotové. čo však nastane potom, keď ju osud navštívi ťažkou nemocou, tragédiou, kúpi si zdravie, alebo šťastie za chatu a manželovo auto?Asi ťažko. Chutí jej pomsta? Zdá sa, že chutí. Lenže zabúda na to, že keď ju muž opustil, bolo to súčasťou jej karmy v tomto živote, ktorú nezvládla a začala sa mstiť. A kto nezvláda svoje negatívne emócie je čo? Zviera.

 • kakadoo 04.04.2015, 23:03

  - "Našťastie mamina kamarátka zo školy bola právnička. Zaoberala sa rozvodmi, bola dobrá a navyše neznášala mužov." Alebo vymysleny pribeh, alebo skutocne postihnuta feministka.

1 2 3 4 >

Pridať komentár