A je to dokázané: Takto často myslíme na sex!

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Na ktorú z týchto troch vecí myslíte najčastejšie?

Na čo myslíš, miláčik?

Muži možno myslia na sex viac ako ženy, ale nedávna štúdia odhalila, že na rozdiel od nežného pohlavia ich mozog častejšie zamestnávajú aj iné biologické potreby – spánok a jedlo.


Ťažko povedať, kedy a kde vznikla ”overená správa” o tom, že muži myslia na sex v priemere každých sedem sekúnd. Napriek tomu, že pôvod tejto informácie je nejasný, znie tak zaujímavo, že ju väčšina ľudí akceptuje ako fakt. A ten nás všetkých iba utvrdil v tom, že muži sú skutočne ovládaní najmä svojimi pudmi a na rozdiel od žien (o ktorých žiadne podobné informácie nekolujú) myslia málokedy výlučne hlavou.

Nedávno zverejnené výsledky prieskumu, ktorý sa uskutočnil na Univerzite v Ohiu, však tento mylný názor vyvrátil. Skupina mužov a žien bola požiadaná, aby vyplnila dotazníky týkajúce sa toho, ako často počas dňa myslia na jedlo, spánok a sex, aký je ich postoj k sexu, stravovacie návyky, množstvo spánku. Následne dostali počítadlá, pomocou ktorých počas dňa zaznamenávali každú myšlienku súvisiacu so sexom, jedlom alebo spánkom. A výsledky ukázali, že mýtus o siedmych sekundách je v skutočnosti od pravdy ďalej, ako by si kto trúfol povedať.


Mohlo by vás tiež zaujať: Fakty a čísla: Takto vyzerá sex po štyridsiatke!


Skutočný priemer

Terii Fisher, profesorka psychológie z Univerzity v Ohiu, ktorá stojí za výskumom hovorí, že to, ako často človek myslí na sex, nezáleží ani tak od jeho pohlavia, ako od jeho emocionálneho postoja k sexu. Zároveň je rada, že jej štúdia pomohla vyvrátiť výmysel o siedmych sekundách: ”Je neuveriteľné, že niekto skutočne verí tomu, že muži myslia na sex prakticky neustále. Ak by mysleli na sex každých sedem sekúnd, v prepočte by to znamenalo, že mu venujú až  8000 myšlienok denne.” Štúdia však ukázala, že v skutočnosti je toto číslo omnoho nižšie – iba 19. Na porovnanie, ženy mysleli na sex približne 10 krát denne.


Mohlo by vás tiež zaujať: Ste závislí na jedle? Zobuďte sa skôr, ako sa prejete k obezite!


Sex, jedlo a spánok

Napriek tomu, že štúdia bola v prvom rade zameraná na skúmanie stereotypov týkajúcich sa myšlienok na sex, odhalila tiež, že muži myslia v porovnaní so ženami častejšie aj na jedlo a spánok. Čo sa jedla týka, to zamestnávalo mozog mužov 18 krát denne a mozog žien iba 15 krát denne. Aj na spánok myslia páni o tretinu častejšie ako ženy – 11 krát denne. Zdá sa teda, že sex nie je jediná biologická potreba, pri ktorej sa páni v duchu pozastavujú častejšie ako ženy.


Mohlo by vás tiež zaujať: Ťažké rána sedmospáčov: Naučte sa vstávať s ľahkosťou


Myslia naň všetci

Zaujímavým zistením tiež bolo, že u mužov nehrá, na rozdiel od žien, ich postoj k sexu či snaha o akceptovanie okolím vo vzťahu k myšlienkam na sex prakticky žiadnu rolu. U žien má vzťah k sexualite v tomto smere významnejšiu rolu  - čím je žena vyrovanejšia so svojim sexuálnym životom a čím pozitívnejší má k nemu vzťah, tým viac naň myslí. Počet myšlienok na sex bol nižší u tých žien, ktoré v dotazníku uviedli, že chcú, aby ich okolie akceptovalo. To však môže súvisieť aj s tým, že ženy, ktorým veľmi záleží na mienke okolia mali tendenciu neohlásiť všetky svoje myšlienky na sex v domnení, že tento typ myšlienok nie je pre ženy typický a vhodný. Ako však prieskum dokázal, na sex myslíme všetci – nula sa totiž neobjavila ani na jedinom počítadle myšlienok súvisiacich so sexom. A rozdiely medzi mužmi a ženami v tomto smere nie sú vôbec také závratné, ako sa všeobecne traduje.

Zdielať na Facebooku
 • Autor: Viktória
 • Foto: 1.bp.blogspot.com

Diskusia (7)

 • Cilka 14.08.2019, 21:08

  ked už je tu tema hračky, tak ktore su vaše oblubene a kde ich nakupujete?

 • Mariena 27.07.2019, 10:58

  ked som bola bez partnera a použivala som iba hračky, tak som na sex myslela niekolkokrát denne. Teraz ked mam priatela a milujeme sa ,,každy den,, tak je to o niečom inom. Pravda ale je, že nie vždy sa nám chce...niekedy mame iba náladu na hranie sa, takže to otvorime našu hračkeren a iba sa hrame

 • Ja88 11.07.2019, 22:07

  Kto by nemyslel na sex...ak to niekto tvrdí, tak o to viac sa zaujímá a myslí na rozne praktiky a hračky. Mimochodom, my sa inspirujeme na ***** a nemusíme na to len myslieť

 • Nina 11.03.2019, 11:16

  od tej doby, čo ho doma mame pravidelne a sperstrili sme to roznymi hračičkami, tak na to zase tak často nemyslim. Po tejto stranke som totiž spokojna a nič m nechyba. Doporučujem ***** a verim, že budete rovnako spokojní ako ja

 • Lida 01.03.2019, 14:28

  ako kto, ale všetci na sex myslime pomerne často. Preto ak nam nie je dopriano, musime si vystačit sami. Zrovna včera mi prišiel baliček z eshopu, kde som si objednala par intimnych kamaratov a už a teším na to, až ich dnes vyskušam :)

 • Lea 14.02.2019, 17:48

  mna by zaujimalo, či na sex myslia viac muži, alebo ženy, ale podla mna asi muži. Sex a milovanie je krásna vec. V poslednom čase premyšlam nad kupou vibratora, aby som svoj intimny život trošku okorenila :)

 • Marcela 15.01.2019, 13:57

  nevidím sa. Je to krásna, zdrava a našej psychike prospešná činnost. Len treba mysliet aj na to, aby sa z toho nestala rutina a občas je potrebne aj nejake spestrenie vo forme intimnej hračky, pradla

1

Pridať komentár