10 chýb žien v strednom veku: Vyhnite sa im a žite spokojnejší život!

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Myslíte si, že žena môže byť krásna v každom veku?

Ženy môžu byť krásne a spokojné v každom období svojho života

Ženy môžu byť krásne a spokojné v každom období svojho života. Niekedy im však v tom bránia chyby, ktorých sa vedome, či nevedome dopúšťajú.


Je pravda, že omyly sú súčasťou ľudského života. Tiež máme právo na to, aby sme prežili život, v ktorom budeme spokojné aj samy so sebou. Niekedy stačia maličkosti. Akých chýb sa ženy v zrelom veku dopúšťajú?  

1. Nepúšťajú do svojho života zmenu

Dámy v strednom veku robia veci často spôsobom, akým ich robili pred rokmi. Používajú rovnaký mejkap, nosia oblečenie, ktoré im už nesedí alebo dookola varia tie isté jedlá v domnienke, že práve tak je to najlepšie. Túto chybu si zväčša neuvedomujú. Preto je dobré zamyslieť sa nad tým, ako robiť veci inak a lepšie.

2. Kašlú na štýl obliekania

Pred rokmi to bolo jednoduché. Mladosť a štíhla postava umožňovali, aby ste si vzali na seba čokoľvek a vyzerali úžasne. S pribúdajúcimi rokmi je potrebné venovať viac úsilia výberu oblečenia, topánok a doplnkov. Voľbu treba prispôsobiť nielen veku, ale aj typu postavy. Pre väčšinu dám je dôležité aj to, aby bolo oblečenie pohodlné. Dobré je staviť na jednoduchosť a v šatníku mať niekoľko nadčasových kúskov, ktoré sa dajú skvelo kombinovať, ako napríklad tmavé džínsy, bielu blúzku, puzdrovú sukňu, „malé čierne“ či elegantnú koženú bundičku.


Mohlo by vás zaujať: Zostaňte v dobrej forme čo najdlhšie: Aké zvyky treba s pribúdajúcimi rokmi zmeniť?


3. Pohyb nepovažujú za dôležitý

Cvičenie je dôležité v každom veku. Pomáha udržiavať fyzickú i psychickú pohodu. V strednom veku je navyše prevenciou osteoporózy a kardiovaskulárnych ochorení. Ak sa vám nechce chodiť do fitcentra, venujte sa rýchlej chôdzi, behu alebo aspoň práci na záhradke. Aktívne hýbať by ste sa mali minimálne 30 minút denne.

4. Neprikladajú dôležitosť dostatočne dlhému a kvalitnému spánku

Časy, keď ste sa celú noc zabávali a ráno šli do práce, sú dávno preč. Dostatočný a kvalitný spánok sú pre vás v strednom veku nevyhnutnosťou. Ak túto oblasť podceňujete, zrejme trpíte nedostatkom energie a únava sa odzrkadlí aj na stave vašej pleti.

5. Zabúdajú sa usmievať

S úsmevom ide všetko ľahšie. A ak je chrup v dobrom stave, je to o to príjemnejšie. Nepodceňujte prehliadky u zubného lekára. Pravidelne navštívte dentálnu hygienu a okrem zubov myslite aj na zdravie svojich ďasien.


Mohlo by vás zaujať: Kríza stredného veku: Ak robíte tieto veci, dostala aj vás!


6. S príchodom určitého veku si skracujú vlasy

Nadelila vám príroda do vienka krásne dlhé vlasy, tak sa nimi pýšte aj po päťdesiatke? Bohužiaľ, mnohé ženy sú stále presvedčené, že s príchodom určitého veku si musia vlasy skrátiť. V skutočnosti žiadne pravidlá neexistujú a najdôležitejšie je, aby sa každá žena cítila príjemne.

7. Používajú rovnaký odtieň a značku mejkapu

S pribúdajúcim vekom sa na tvári objavujú vrásky, kruhy pod očami alebo starecké škvrny. Tie sa len ťažko dajú zakryť mejkapom, ktorý ste používali pred rokmi. Naopak, nevhodne zvolený mejkap a jeho odtieň môžu chybičky na pokožke ešte zvýrazniť.

8. Nosia nesprávnu podprsenku

Prsia strácajú vekom svoju pevnosť a pružnosť. Tomu treba prispôsobiť aj voľbu podprsenky. V tomto smere sa oplatí investovať do kvalitnej spodnej bielizne. Pre dámy v zrelom veku sú vhodné podprsenky s vyšším stupňom opory a hrubšími ramienkami.


Mohlo by vás zaujať: Kríza stredného veku zasahuje čoraz mladších: 40 znakov odhalí, či ste v ohrození


9. Nudný sexuálny život vnímajú ako normálnu záležitosť

Ak sa páry nesnažia, do sexuálneho života sa postupne vkradne rutina. Ženy v strednom veku si často myslia, že to je normálne a vnímajú to ako nemenný fakt. V skutočnosti môže byť sex po päťdesiatke skvelým zážitkom.

10. Žijú v spomienkach na svoju mladosť a krásu

Z času na čas nie je na škodu zaspomínať si na bezstarostné časy mladosti. Ak však človek uviazne v minulosti, je to chyba. Treba si uvedomiť, že každý vek má svoje pozitíva a že v každom období života môže byť žena spokojná, krásna i štíhla.


Nepustite nudu do vášho sexuálneho života! Čítajte erotické poviedky na portáli Feminity.sk


Ktoré zo spomínaných chýb pozorujete na sebe vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (25)

 • Veronika 21.08.2019, 13:54

  u mna to tak nie je. AJ ked mam 40+, stale som tělom a duchom mlada 18 a podla toho aj tak žijem. Takže si s partnerom vychutnavame všetko a priznam sa, až teraz som zistila ake to je milovat sa tzv. naplno

 • Tea 16.08.2019, 22:49

  Chce si to pripustiť vek, žiť naplno ale byť súdna sama k sebe. Cítiť sa dobre a pomocť si čím sa dá a v dnešnej dobe sú prostriedky.

 • Laci 13.08.2019, 00:03

  Furt mi vychádza, že toto sú geriatrické a feministické stránky tohoto webu. Ak si dvaja po rokoch alebo v rokoch už "nevoňajú", neurobí s tým nič ani modrá, ani žltá tabletka.

 • Jonaš 05.08.2019, 22:19

  ...sliní...malo byť

 • Jonáš 05.08.2019, 22:18

  ..pri sexe s 50rocnou, čo si ju musí splniť, je Viagra potrebná..

 • 1nazor 02.11.2015, 18:08

  Súhlas s Evelinou....napísané, jasne, stručne, bez príkras... presne tak, ako život beží. Nepotrebuje sa hrať na "nežnú" kvetinku a vyjadrovať tu svoju ženskosť, keď hovorí o tom, aký má dojem a názor o (ne)súdnosti starších chlapov, ktorý si svoje ego dvíhajú prostredníctvom mladých partneriek, ktoré by mohli mnohokrát byť ich dcérami alebo vnučkami a pritom si naivne myslia, že tie mladice sú s nimi z veľkej lásky ! Ibaže si nechcú priznať, že k peniazom ! Myslím, že týmto svojim názorom Evelina ani neuráža, ani nepodceňuje všetkých mužov (ako sa tu podaktorí cítia dotknutí). Jej slová sú smerované práve voči tým, ktorí si pre svoje správanie a "zapálené lýtka" tú úctu a rešpekt ani nazaslúžia. Proste je všímavá a konštatuje skutočnosť, s ktorou sa stretáva zrejme aj vo svojom okolí. Len sa mi zdá, že niekomu vadí, že si dovolí názor sformulovať jej vlastným spôsobom a na plné ústa. Autori diskusných príspevkov, ktorí sa ju snažia znevážiť a kritizovať, sú stále tí istí (ak to nie je náhodou stále tá istá osoba), s častou obmenou pseudonymov, o čom svedčí rovnaký štýl vyjadrovania ako aj ústredná téma, ako má žena byť mužovi odovzdaná, hýčkať si ho, lichotiť mu, prehliadať nedostatky a to všetko len preto, aby robil to, čo je vlastne jeho povinnosť v rodine a aby nebodaj neušiel k inej, ktorá bude chváliť viacej....skrátka a dobre hladkať jeho ego.

 • nechápavý 15.10.2015, 18:24

  žádný mladík ti nemůže dát to, co ti starší pán umí slíbit.

 • Emília 17.09.2015, 14:47

  Bezdetný, ty musíš vyzerať ako starý vecheť, vhodný akurát na vyhodenie do odpadkov.

 • Emília 17.09.2015, 14:46

  pre modelku: Modelka, všetky prsty hore, presne si u Titana444 trafila klinec po hlavičke. On stráááášne nenávidí ženy, asi je už impotent.

 • lidomil 28.05.2015, 15:38

  at ziji cechoslovaci - vsichni cizkove! ta ceska pani je husta, ti, kdo se eveline vymykaji, jsou tupci.. posila lidi nekam.. "toto" mit doma, brrr. jsem stasten za moje zlaticko. tahle pani je hruba, ma vyjadrovani nizke, podobne janulce nagyove.. jinak evelina je dobra, ta se neda, zastavat se ji netreba. ona si sama vse obhaji. v tom nema mezi prispivajicimi konkurenci, na to je trida. celkove se vypracuje, zivot ji nauci

1 2 3 >

Pridať komentár