Knihy plné humoru: Láskavý či ironický, vždy nám padne dobre

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Aj humorne ladené knihy vám prinesú dostatok zábavy

Radi sa bavíte na skutočne vtipných príbehoch a vždy sa potešíte inteligentným výrokom plných humoru? Zábavu vám neprinesie len televízia či rádio. Siahnite po týchto humorne ladených knihách a verte, že nebudete sklamaní. Či už máte radi ľahký láskavý humor alebo ostrú a kritickú satiru, dočkáte sa príjemných slov.


Ale (Tomáš Ulej)

Viete sa zasmiať sami na sebe a na svojich chybách? V tom prípade vás zbierka aforizmov od Tomáša Uleja bude nesmierne baviť. Inteligentný humor plný dvojzmyslov a neprvoplánových spojení rieši medziľudské vzťahy i povahu jednotlivcov. Samozrejme, aj tie najväčšie pravdy sa zmestia do malých riadkov. Výhodou knižky je to, že ju môžete čítať kedykoľvek a kdekoľvek. Máte voľných iba pár minút? Nevadí, pokojne ju vezmite do rúk a nechajte do seba prúdiť krátke no výstižné múdrosti, ktoré vám potiahnu kútiky smerom nahor.

Zločinecký gang penzistov (Catharina Ingelmanová-Sundbergová)

Pravdivé a humorne ladené zrkadlo spoločnosti nastavuje príbeh o skupinke dôchodcov, ktorá sa už nechcela nechať utláčať v domove dôchodcov. Nedôstojné žitie ich priviedlo na myšlienku stať sa zločincami pod menom Liga penzistov. Ľstivým útekom z domova sa všetko len začína. Zúročia svoje rôzne životné skúsenosti a fakt, že by penzistov nikto neupodozrieval. Nečakajte však od knihy hlboké myšlienky, slúži totiž na príjemne strávenie voľného času, v ktorom by humor nemal chýbať.


Mohlo by vás zaujať: Najpredávanejšie romány v histórii: Čítali ste ich aj vy?


Hlava XXII (Joseph Heller)

Robiť si žarty z bežných vecí je zábavné, no vysmievať sa z tých vážnych je vskutku odvážne. Za vlasy pritiahnuté vojenské pravidlá a ich interpretáciu popisuje Joseph Heller. Irónia, satira a kopa čierneho humoru sú v Hlave XXII na dennom poriadku. Aj keď vás to v jednej chvíli bude ťahať do smiechu, v druhej budete krútiť hlavou nad absurditou vojenskej mašinérie. Mimochodom, ak ste si obľúbili seriál M.A.S.H., kniha vás určite zaujme, tvorcovia sa totiž inšpirovali práve týmto dielom. Hlava XXII vás rozhodne pobaví a zároveň prinúti uvažovať, a to sa len tak hocikde nevidí.

Po vtákoch (Boris Filan)

Zručného rozprávača Borisa Filana určite poznáte. Má pestrý slovník, ktorý pekne prelína s vynikajúcim všeobecným prehľadom. Zaujímavé príbehy vás donútia premýšľať nad bežnými aj významnejšími vecami či udalosťami. Kniha obsahuje náhodné stretnutia, úvahy či len krátke zápisky plné múdrych slov, ktoré mu napadli počas bezsennej noci. Filanove rozprávačské schopnosti vám pri čítaní zabezpečia pocit, akoby sedel pri vás a vy ste dostávali inteligentné myšlienky priamo z prvej ruky. Nemusíte sa obávať prvoplánového humoru, skôr vás bude čakať množstvo príbehov, ktoré v závere dospejú k vtipnej a výstižnej pointe.


Mohlo by vás zaujať: Skvelý darček pod stromčekom: Tieto knihy zaujmú aj zabavia


Dementi Správa o stave republiky (Jozef Banáš)

Na všetky naše slovenské strasti sa dá pozerať aj s nadhľadom a humorným podtónom. Presne takým spôsobom poňal svoju knihu aj Jozef Banáš. Doprava, zdravotníctvo, politická scéna a mnoho ďalších vecí, na ktoré máme možnosť sa sťažovať a kritizovať ich, sú zhrnuté v podrobnej správe so stave nášho štátu. Realistické a humorné vykreslenie skutočnosti celkom sympatické čítanie. Musíte sa však vedieť zabaviť na svojej maličkosti i na celej spoločnosti, inak si riadky tejto knihy neužijete.

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol (Jonas Jonasson)

Kopa úsmevných situácií, kúsok láskavého humoru a štipku satiry prináša dielo Jonasa Jonassona, ktoré okamžite po vydaní zaplavilo kníhkupectvá a stalo sa svetovým bestsellerom. A veru zaslúžene. Postava menom Allan Karlsson je práve tým starčekom, ktorý vyliezol jedného dňa z okna a vybral sa na autobusovú stanicu. Bez akýchkoľvek vopred vymyslených plánov tam ukradol kufrík, v ktorom ho čakalo prekvapenie – bol plný peňazí. Po ceste sa k nemu pridávajú najrozličnejší ľudia a je im v pätách zločinecká organizácia aj strážnik, ktorý považuje zmiznutie starčeka za únos. Spletité Allanovo dobrodružstvo je podareným a vtipným príbehom, ktoré stojí za to prečítať.


Ktoré zaujímavé knižné tituly s humornou tematikou by ste odporučili ostatným čitateľom? Napíšte v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (0)

Žiadne komentáre


Pridať komentár