Včelia materská kašička: Dodá vám vitalitu a pomôže pri menopauze

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Využívate pri zdravotných problémoch včelie produkty?

Včelie produkty nás denno-denne prekvapujú svojimi neuveriteľnými účinkami a všestranným využitím

Včelie produkty nás denno-denne prekvapujú svojimi neuveriteľnými účinkami a všestranným využitím. Veľmi cenná materská kašička medzi ostatnými nezaostáva, skôr ich v niektorých prípadoch prevyšuje. Viete, aké problémy dokáže vyriešiť jej pravidelné užívanie?


Materská kašička je výživnou potravou výlučne pre kráľovnú a larvy a vzniká v žľazách robotníc.  Keď sa včely rozhodnú vychovať novú kráľovnú, vyberú si zopár lariev, ktoré uložia do špeciálnych kráľovských buniek plástu a kŕmia ich obrovskou dávkou materskej kašičky. Tento postup spustí vývoj skutočnej kráľovnej. Podľa veľkosti kráľovnej v porovnaní s ostatnými včelami je dostatočne viditeľné, akú výživovú hodnotu má materská kašička a aký vplyv môže mať na ľudský organizmus.

Má účinky na nezaplatenie

Materská kašička sa vyznačuje výraznými antibiotickými a protivírusovými účinkami. Podporuje imunitu a schopnosť regenerácie. Zlepšuje hojenie rán i popálenín. Je bohatá na vitamíny skupiny B, A, C a E. Z minerálov je to železo, draslík, sodík a stopy chrómu, mangánu a niklu. Materská kašička je prirodzený zdroj stimulačných látok so širokým spektrom účinkov. Zlepšuje využitie vápnika v organizme, čím spomaľuje rozvoj osteoporózy, zlepšuje činnosť srdca a zastáva neoceniteľné miesto v kozmetike. Zvyšuje celkovú vitalitu, najmä u osôb v rekonvalescencii a u starších ľudí.


Mohlo by vás zaujať: Včelia materská kašička: Ponúka výživu, ktorá stojí za to


Liečba je zdĺhavá no účinná

Základom liečby týmto bohatstvom je trpezlivé, pravidelné a najmä dlhodobé užívanie. Jednorazové či krátkodobé užívanie väčších dávok je zbytočné, preto sa radšej obrňte trpezlivosťou. Čím pravidelnejšie a dlhšie sa užíva, tým skôr môžete pozorovať jej liečivé účinky.

Materská kašička pomôže aj pri týchto problémoch:

 • nespavosť
 • nervové choroby a bolesti hlavy
 • celková slabosť a vyčerpanosť
 • skleróza čriev a nechutenstvo
 • upravuje stav červených krviniek
 • priedušková astma
 • reguluje menštruačný cyklus a vplýva na plodnosť
 • upravuje krvný tlak
 • niektoré kožné choroby
 • podporuje činnosť srdca
 • zmenšuje starecký tras a spomaľuje starnutie

Mohlo by vás zaujať: Včelí propolis: Posilní imunitu, pomôže pri ekzémoch i plesniach


Ako na jej užívanie?

Odporúča sa užívať raz denne, vždy ráno hodinu pred jedlom. Materská kašička nesmie prísť do kontaktu s kovom, preto použite umelohmotnú alebo drevenú lyžičku a naberte si množstvo vo veľkosti fazuľky. To položte na jazyk a ničím nezapíjajte. Pred použitím nezabudnite celý obsah fľaštičky dostatočne premiešať.

Užívajte denne, kým neminiete približne 2 gramy, čo je približne na 40-50 dní užívania. Potom liečbu prerušte aspoň na mesiac. Deti do troch rokov môžu ročne užiť maximálne 1 gram materskej kašičky a deti od 3 do 18 rokov môžu maximálne 2 gramy ročne.

Pomocník v období menopauzy

Prejavy klimaktéria pociťujú ženy väčšinou po dobu niekoľkých rokov. V tomto období je vhodné siahnuť po prírodných produktoch s obsahom materskej kašičky. Má totiž pozitívny vplyv na vyrovnávanie hladiny ženských hormónov a vďaka svojmu zloženiu môže pomôcť so sprievodnými problémami menopauzy.


Mohlo by vás zaujať: Včelie žihadlá ako liek: V Číne ich využívajú proti rakovine aj artritíde


Podporuje sexuálnu výkonnosť

Nielen u včelích kráľovien podporuje plodnosť. Na podporu sexuálnej výkonnosti užívajte materskú kašičku zamiešanú v mede.

Využitie má aj v kozmetike

Buďte krajší aj vďaka materskej kašičke. Pýši sa výraznými dermatologickými a omladzujúcimi účinkami. Používa sa najčastejšie do pleťových krémov, pleťových vôd, masiek i mliek.

Skladujte ju správne

Azda najcennejší a najvzácnejší včelí produkt je potrebné skladovať na tmavom, chladnom mieste. Vhodným priestorom je chladnička alebo chladná podlaha v špajzi.


Vyskúšali ste už materskú kašičku? Napíšte ostatným čitateľom svoje skúsenosti v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (3)

 • Nia 31.01.2019, 15:16

  velmi často sa použiva aj pri vyrobe bio kozmetiky

 • menox 25.09.2017, 11:16

  Ahojte, rada by som sa podelila s vami o skúsenosť s menoxom - http://bit.ly/2fsMJBQ mám 49 rokov a dosť nečakane ma zasiahla menopauza minulé leto. Začiatky boli dosť ťažké, postupne som však menila svoj živ. štýl a posledné 3-4 mesiace užívam menox a oproti tomu ako som sa cítila predtým sa mám naozaj skvele. Objednala som si menox extra forte, čo bol dosť veľký risk ale vôbec to neľutujem, kiež by o tom vedelo viac žien s podobným problémom a tiež by im to pomohlo ako mne.

 • Adam 18.04.2016, 15:59

  Včely (robotnice) nevyberajú a neuložia larvy do špeciálnych buniek. Vybudujú matečníky a samotná "stará" matka do nich vloží oplodnené vajíčko, z ktorého sa vychová nová matka. Štandardne je tak od začiatku určené, z ktorého plodu bude kráľovná - žiadna manipulácia včiel s larvami. Tie gramy MK pre deti to je dobrý výmysel, ale hlavne ste zabudli dodať jedno podstatné upozornenie a to, že by MK nemali užívať onkologickí pacienti. Celkovo by sa každý záujemca o užívanie včelích produktov mal riadiť serióznejšími zdrojmi ako tu udávanými postupmi a zložením. Okrem informácie, že do MK by ste nemali liezť kovovým predmetom ten článok za veľa nestojí.

1

Pridať komentár