Pravdivý príbeh: Mama sa nechce rozviesť, radšej ticho trpí

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

U nás doma bola vždy chladná atmosféra, ale ako deti sme to neriešili. Proste to tak bolo. Otec s mamou sa poriadne nebavili. Keď už aj museli spolu komunikovať, otec väčšinou zadal príkazy a mama ich plnila. Čo sa týkalo detí, tak nie, že by nás rodičia zanedbávali, to nie. Mali sme v podstate vždy všetkého dostatok, niekedy aj prebytok. Čo by sme prijali ale najviac, pokojný a šťastný domov, kam by sme sa rady vracali, to nám chýbalo.


Dodnes si myslím, že väčšiu chybu na tom, ako to u nás vyzeralo mal otec. Mamu si nikdy nevážil, dával jej to aj patrične pocítiť. Posmieval sa jej, že nevie variť, nevie sa obliekať, v ničom nie je dosť dobrá. V podstate mohla byť rada, že je doma a stará sa o nás, pretože podľa otca by nič iné ani robiť nevedela. Síce v starostlivosti o nás mala podľa neho tiež medzery, ale doma ju mohol aspoň neustále kontrolovať a napomínať. Keď sa otcovi zazdalo, že si mama príliš presadzuje svoj názor, odstrihol ju od zdrojov. Nezarábala, peniaze dostávala od otca a toto bol jeho pomerne častý spôsob, ako mamu vytrestať.

Keď už sme boli so sestrou staršie a veľa vecí si uvedomovali, skúsili sme mamu prehovoriť, nech sa rozvedie. Snažili sme sa ju presvedčiť, že kvôli nám sa nemusíme hrať na rodinu a v podstate sa nám uľaví. Mama ale miesto toho, aby od otca odišla, sa za každú cenu tvárila, že jej to takto vyhovuje. Trvala na spoločných večeriach, aj keď sa za stolom nemohlo povedať ani slovo, pretože otec si to neželal.  Chcela chodiť na rodinné výlety, ktoré ale vyzerali tak, že ona niečo navrhla, otec nápad skritizoval a prišiel s niečím iným. Nasadil nás do auta a aj keď mama chcela ísť tam, kam si vymyslela ona, otec skrátka odšoféroval, kam si zmyslel on.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Neuveriteľné - manžel ma opustil kvôli staršej a škaredšej!


Moja staršia sestra sa hneď ako mohla z domu odsťahovala. Ja som ju nasledovala o rok na to, keď som si našla vo vedľajšom meste prácu a neskôr aj manžela. Keď ma manžel zobral prvý krát domov k nim, bola som v nemom úžase. Jeho otec sa k mame správal ako pravý gentleman. Pozorný, milý, dokonca obaja nemali problém si pred nami prejavovať nežnosti. Niečo, čo som u nás doma nikdy nevidela. Skôr opak.

Otec sa po nejakom čase opäť vyznamenal. Mama musela ísť na operáciu, po nej potrebovala týždeň ostať doma. Miesto toho, aby sa o ňu aspoň raz v živote postaral, odišiel na lyžovačku. Dozvedela som sa to až po troch dňoch, keď mama bola úplne odkázaná len sama na seba. Aj to najprv zatĺkala a tvárila sa, že je všetko v poriadku, ani k nej nemusíme prísť na návštevu. Samozrejme, že bola proti, hneď by sme so sestrou zistili, že sa otec na mamu takto vykašľal.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Pri rozvode išla láska bokom, manžela som obrala o všetko


Mama naďalej napriek všetkému na rozvod s otcom ani len nepomyslela. Nechápala som to. Tvrdila, že lásku ma napozeranú dosť zo seriálov, ale v skutočnom živote je to o inom. Keď som sa spýtala, že tak teda o čom, len ma odbila, že to sama po čase zistím vo vlastnom manželstve. Nemalo význam ju tlačiť do niečoho, čo nechcela. Po čase sme to so sestrou vzdali, aj keď nechápali. Veď už sme dávno neboli malé deti, mama nemusela trpieť kvôli nám, ako tomu veľakrát v nefungujúcich manželstvách býva.

Spravili sme napokon posledný pokus. Chceli sme, aby mama aspoň od otca odišla a šla bývať k mojej sestre. Bývala vo veľkom dome, miesta mala habadej. Mama nás rázne odmietla s tým, že by sa nemal kto starať o otca. Starne a čo ak sa mu niečo stane, kto dá na neho pozor. Mám pocit, že mama si predsa len niečo vzala z tých svojich seriáloch o láske. A to vieru v šťastný koniec, aj keby ju hlavný hrdina akokoľvek nemal rád. 


Poznáte podobný príbeh? Ako by ste sa v danej situácii zachovali vy? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (10)

 • lilian nikky 02.05.2017, 00:44

  Moje meno je lilian N. To je veľmi radostný deň môjho života kvôli pomoci, ktorú mi doktor Dr.saguru pomohol mi pomôcť dostať môjho bývalého manžela späť s jeho kúzlom a láskou. Bol som ženatý 6 rokov a bolo to také hrozné, pretože môj manžel naozaj podvádzal a snažil som sa o rozvod, ale keď som narazil na Dr.saguru e-mail na internete o tom, ako pomohol toľkým ľuďom dostať svoje ex A pomôcť pri upevňovaní vzťahu. A aby ľudia boli vo vzťahu šťastní. Vysvetlil som mu svoju situáciu a potom som hľadal jeho pomoc, ale až na moje najväčšie prekvapenie mi povedal, že mi pomôže s mojím prípadom a tu som teraz oslavuje, pretože sa môj manžel zmenil úplne navždy. Vždy chce byť mnou a nemôže robiť nič bez môjho darčeka. Veľmi sa teším z môjho manželstva, aká veľká oslava. Budem pokračovať v svedčovaní na internete, pretože Dr.saguru je naozaj skutočným kúzlom. POTREBUJTE POMOC KONTAKTUJTE DOCTOR SAGURU TEĎ EMAIL: drsagurusolutions@gmail.com alebo whatsapp +2349037545183 On je jediná odpoveď na váš problém a cítite sa šťastní vo vašom vzťahu. 1 LOVE SPELL 2 WIN EX BACK 3 OVOCIE WOMB 4 PROPAGÁCIA SPELL 5 OCHRANA SPELL 6 BUSINESS SPELL 7 DOBRÁ JOB SPELL 8 LOTTERY SPELL a COURT CASE SPELL.

 • tenny 28.02.2016, 10:00

  Zoznámte sa s celou verejnosť. volám sa Tenny z Los Angeles. Chcem ti povedať všetko, ako som narazil na spell kolieska, ktorá mi pomohla, keď som bol v núdzi. to všetko začalo, keď som bol hospitalizovaný pre chronického srdcového zlyhania. Každý si myslel, že umriem. môj priateľ, ktorého som sa zverila nechal ma z tohto dôvodu. a začal chodiť iné dievča. Bol som tak zničená. Kontaktoval som veľa kúzlo kolieska, ktorého som poslal tisíce dolárov. všetci nechaj ma na zem a plytvá svoj čas a svoje peniaze. vzdal som sa. Až som videl niekoho, kto povedal jeden jej DR OGUDU pomohlo. som sa rozhodol dať mu súd. Povedal som mu boli scammed skôr, povedal by som mal starosti. Dal som mu podrobnosti, ktoré potreboval, finančné prostriedky, ktoré potreboval, aby robiť svoju prácu príliš ... a on mi pomohol. do 4 dní, tí, ktorí jedli svoje peniaze, začal ma poštové za odplatu. Bol som tak prekvapený. sú vrátené všetky svoje peniaze späť ku mne .. moje srdcové zlyhanie zastavila po tom, čo som použil, čo DR OGUDU poslal ku mne. Aj stal sa zdravšie a môj priateľ vrátil žobranie. Poviem vám, toto je skutočné. DR OGUDU je tak sakra reálny .. kontaktovať ho dnes na DROGUDUTEMPLE@AOL.COM~~pobj. 1) Ak chcete, aby vaša ex späť.. (2), ak budete mať vždy zlé sny. (3) Ak chcete byť podporované vo vašej kancelárii. (4) Ak ženy / muži bežať po vás. (5) Ak chcete dieťa. (6) [Chcete byť bohatý. (7), ktorý chcete zviazať si manžela / manželku, aby vaše navždy. (8) Ak budete potrebovať finančnú pomoc. (9) Ak chcete zastaviť rozvodu. 10) Pomoc spája ľudí z väzenia. (11) Sobáš Kúzla (12) Miracle Kúzla (13) Kozmetické Kúzla (14) PROPHECY CHARM (15) atrakcie Kúzla (16) Evil Eye Spells. (17) Kissing pravopisu (18) odstráni choroby kúziel. (19) VOĽBA Vitezić kúzla. (20) Úspech pri skúškach kúzla. (21) Charm dostať čo ťa milujú. Spojiť sa s ním dnes na: DROGUDUTEMPLE@AOL.COM

 • abc 06.02.2016, 15:56

  Pre sisu, sisa ty nie si ešte s Lelkešom 20 rokov, ale veríme ti, že peňazí máš už schovaných dosť, xixixi

 • sisa 05.02.2016, 14:54

  Moja mama ma vždy učila, že žena má byť vždy samostatná a keď to ide, zárobkovo činná, vždy musí mať nejaké peniaze bokom pre rodinu alebo prípadne pre seba, presnú sumu "bočných" peňazí nemusí nikto poznať a vždy musí myslieť na zadné kolieska. Majú s ocinom krásny vzťah, ale vždy to bola samostatne mysliaca bytosť, nie otrokyňa detí a domácnosti. Ja vo svojom skoro 20-ročnom manželstve som tiež taká. Prišli lepšie aj horšie dni, ale jej rady sa mi vždy osvedčili.

 • aaa 04.02.2016, 19:01

  Moja mama vždy hovorila " ľahko sa Ti hovorí, keď takého nemáš".... voľakedy ženy boli závislé od mužov, tak s pokorou trpeli mužove nálady, urážky.... aj dnes mladé ženy trpia, keď nemajú prácu, nemajú kde odísť, majú malé deti, nemá im kto pomôcť.. a muža, čo s nimi manipuluje.... majú to ťažké. Iné je, keď je žena samostatná, má prácu, strechu nad hlavou, pomoc rodičov- tak tá si môže povedať "nemá právo mi nikto ubližovať...... " a rozvedie sa .....

 • uprimnost2 04.02.2016, 15:57

  Presne tak, ak by mu stanovila hranice hned na zaciatku, nikdy by si to nedovolil a mozno by si ju aj viac vazil. :)

 • ja 04.02.2016, 14:52

  Niektorí ľudia sú jednoducho masochisti, radi trpia, nechajú sa manipulovať a ponižovať, lebo im to vyhovuje. Keby im to nevyhovovalo, tak by svoju situáciu riešili. Tá mama sa už zmierila so svojim osudom, tak jej to vyhovovalo a tak to bolo pre ňu správne. Určite mala veľmi nízke sebavedomie a mala dáke komplexy menejcennosti. Lebo normálna zdravo sebavedomá žena by tomuto somárovi urobila taký cirkus, že by si to zapamätal do konca života. A vlastne normálne zdravo sebavedomá žena by takéhoto chruňa už dávno poslala do čerta.

 • marijamka 04.02.2016, 11:29

  Nesúď ak nepoznáš,ak si takým niečím neprešiel. Možno nechce byť len dcéram na obtiaž ak nemá pravidelný príjem,svoje peniaze a bojí sa o istotu bývania.Ale nie preto,že by ju vlastná dcéra vyhodila,ale preto,že by sa mohlo udiať niečo iné v dcérinej rodine. Doba je teraz neistá.A viem ju pochopiť,až na nejaké odchýlky som si takýmto niečím prešla aj ja a tiež by som z bytu nešla už len preto,že v ňom mám istotu strechy nad hlavou a svoj život.

 • uprimnost2 04.02.2016, 11:25

  Tu ide skor o zenu, ktora si vybrala zivot trpitelky, pre nu je rodina nadovsetko, preto vsetko trpi. Kazda si vyberie to, co jej najviac vyhovuje. Jej to zrejme vyhovuje. Niektore zeny potrebuju mat pocit, ze maju doma "chlapa", hoci maju doma v skutocnosti kretena najhrubsieho zrna.

 • Miro 04.02.2016, 09:24

  Vzťah dvoch ľudí nikdy nemôže pochopiť tretia osoba. Aj keď sú to deti . Do intímneho vzťahu sa proste nadá nazrieť. Falošné líškanie je určite horšie ako seriozna , prísna ale spravodlivá povaha. Ich vzťah určite nebol taký ako ho videli tie dcéry . Nechcela k nim ísť bývať preto lebo boli rovnaké ako ich otec. Časom by sa u dcér začala zle cítiť . Robili by jej zle ony . Naučili sa síce arogancii od svojho otca. Časo by ju vyhodili alebo dalo do do domova.

1

Pridať komentár