Pravdivý príbeh: To som teda dopadol - manželka si zo mňa urobila sluhu

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Na chod domácnosti a rozdelenie prác som mal s manželkou od začiatku nášho vzťahu rovnaký názor. Ja som robil nákupy, ona varila. Upratovanie sme si delili pol na pol, o štvornohých miláčikov sa starala Lenka, boli to jej srdcovky. Takto sme boli obaja spokojní a niektoré páry nám aj závideli, že sa nikdy nehádame ohľadom nevysypaného koša alebo nevypranej bielizne. Nemali sme kedy, keďže sme sa mohli jeden na druhého spoľahnúť, že spraví to, čo má. Až do chvíle, kým Lenka nevymenila robotu a nezačala byť až príliš pod vplyvom svojich kolegýň.


Vedel som, že Lenka chcela zmeniť miesto už dlhšie. Tešil som sa spolu s ňou, keď si našla na internete ponuku, ktorá bola akoby šitá priamo na ňu, hlavne keď ju zavolali na pohovor. Miesto napokon aj dostala. Realita ale bola iná. Robota sa Lenke páčila, len prostredie, v ktorom robila, bolo hrozné. Šéfka znepríjemňovala život jej aj ostatným. Miesto toho, aby Lenka dala výpoveď, ako som jej radil, chcela dokázať, že na to má a nejaká zakomplexovaná mrena ju odtiaľ nedostane.

Čas strávený navyše v práci išiel na úkor času stráveného doma a s nami. Ani neviem ako, postupne ostala celá starostlivosť o domácnosť na mne. Z roboty som utekal na nákup, rýchlo von so psami, potom niečo spravil na večeru, spravil so synom úlohy a keď zaspal, ešte som upratoval. Manželka prišla domov zničená, najedla sa, posťažovala sa mi ako toho má v práci veľa a išla do postele.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Priateľ je zvrhlík, pozerá porno a chodí na sex stránky


Po roku Lenkinu šéfku prepustili a ja som sa radoval, že Lenka bude opäť chodiť domov v normálnom čase a hlavne celá domácnosť nebude stáť len na mojich pleciach. Mýlil som sa. Lenka nabrala druhý dych, a keďže ju práca nesmierne bavila a napĺňala, ostávala v kancelárii dlho. Raz dokončovala takú prezentáciu, pripravovala onaké materiály alebo sa len tak zakecali s kolegyňami, s ktorými si začala veľmi dobre rozumieť.

Keď jeden večer Lenka konečne dokvitla domov, v dobrej nálade sa chcela podeliť s novinkami z roboty. Ja som išiel dušu vypľuť, aby bolo všetko tak ako má byť, postarané o dieťa, popratané, navarené. Ozval som sa, že ma vôbec jej príhody s kolegyňami nezaujímajú a mala by sa zamyslieť, či sa jej dá spravodlivé, že ja robím všetko a ona nič. S Lenkou sme sa pohádali, že som necitlivý a nedoprajem jej, aby bola šťastná. Normálne som mal potom aj výčitky, že som na ňu takto vyletel, aj keď som vedel, že mám pravdu. Za všetkým som videl vplyv jej kolegýň, ktoré jej dávali rozumy a mali plno rečí o tom, ako si má ísť za svojím, hoci nejedna z nich poriadneho frajera nemala, o manželstve ani nehovoriac.


Od hádky s Lenkou sa ale nič nezmenilo, akurát sa manželka so mnou skoro týždeň nebavila. Napokon sme sa uzmierili, respektíve som kapituloval a nabehol na svoj trojboj práca, varenie, upratovanie. Lenka začala byť opäť ku mne milá, chodila vysmiata a spokojná. Radil som sa aj s kamarátom, akoby by situáciu riešil on, ale takmer ma vysmial. Veď mám peknú ženu, ktorá ma nepodvádza a ešte navyše aj prispieva nemalou sumou do rozpočtu, mám byť rád. Koľko žien vyciciava muža z peňazí a ešte mu poza chrbát aj parohy nasadí.

O to tu však nejde. Ja sa pomaly prestávam cítiť ako chlap, nieto ešte ako manžel. O sexe sa mi môže len snívať. Pripadám si ako Lenkina spoločníčka, ktorá sa o všetko postará, pomôže jej a ešte si ju po dlhom dni v práci aj pozorne vypočuje, povzbudí, keď treba poľutuje. Kto si vypočuje a povzbudí mňa, to už moju manželku nezaujíma. Neviem, či som nenormálny, aj preto sem píšem, že čo si myslia iní čitatelia. Ja totiž netuším, ako dlho to takto vydržím...


Ako by ste túto situáciu riešili vy? Poznáte podobný príbeh? Podeľte sa o svoje názory s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (28)

 • chlop 07.03.2016, 17:54

  Citam tento "Pravdivý príbeh", to som teda dopadol

 • Najska 07.03.2016, 17:09

  Bože, kde nájdem takého chlapa? :D Teraz vážne. Je čas na dlhý a dôležitý rozhovor. Manželstvo je o dvoch a dvaja musia vkladať čas, energiu, starosť o dieťa, domácnosť, neposledne o polovičku, inak zahynie. Takže, navrhnúť si rozdelenie prác, čas príchodu domov. Práca nie je zajac, počká. Ak však dlhodobo ťahá presčasy, potom prácu nezvláda, alebo potrebuje zmenu, alebo ten nadčas má mužské meno. Rodina by nemala ostávať na konci rebríčka hodnôt, práve naopak, má byť na prvom mieste.

 • Nikki 07.03.2016, 15:46

  Nevysvetlis jej to, najlepsie spravis ak jej das ochutnat z tvojeho taniera. Skus si na nejaky cas vymysliet nejake tie extra povinnosti v praci a nech sa o domacnost stara na nejaky cas ona. A nestrachuj sa o domacnost, ked bude chladnicka poloprazdna a smetie nevynesene to nevadi, skus ci sa slecinka chyti.

 • Zničeny 07.03.2016, 15:38

  Dal by som jej na výber, buď sa spamätá alebo zbohom, nech si nájde nového sluhu.

 • sedliacka 04.03.2016, 21:41

  Dnes to už našťastie až tak neplatí, ale väčšinou to bývalo (myslím že aj býva) naopak. Žena maká z roboty do roboty, príde domov s vyťahanými rukami od nákupu, poriadi, začne variť, prať, postarať sa o deti, lebo veď manžel prišiel z roboty a je unavený. Musí sa jednoducho obetovať pre blaho všetkých v rodine. Tebe sa to stalo opačne. Teraz neviem či bohužiaľ, ale tých žien ako ty je oveľa viacej a málokedy ich niekto poľutuje. Aj tak si myslím, že by mala byť v partnerstve stredná zlatá cesta.

 • Amigo 03.03.2016, 21:01

  Ahoj... ...nic by nevadilo kdyby.....jste měli pravidelný sex....Jinak celý VÁŠ vztah se změní na přátelství. Mezitím se objeví někdo užasný a ona zjistí , že potřebuje uvolnění z toho celodenního napětí... Pokud ti na vztahu záleží snaž se udržet ve vztahu jiskru...jinak nemá budoucnost... A.B.

 • mairiam 03.03.2016, 19:56

  Časom to bude stále horšie. Brali sa ako rovnoprávny pár, v prípade dlhodobého porušenia pomyseľnej rovnováhy sa začne problém nabaľovať, a napokon to jeden alebo druhý nevydrží a dôjde ku katastrofe. A potom minimálne jeden z nich odmietne akúkoľvek dohodu, hoci ten druhý bude ochotný sa vrátiť k pôvodnému status quo. Preto sa nad podobnými situáciami neodporúča hodiť rukou. Treba ich riešiť okamžite. Treba sa zamyslieť a nečakať do bodu, odkiaľ už niet návratu, potom už nepomôže ani plač.

 • sasa 03.03.2016, 18:42

  To surikata ... nuz podla tvojho popisku ako to mas doma zariadene zo zenou vypadas na stasneho cloveka . mal by sisi radsej dobre utriet poriadne oci -preco? co napises vzdycky za infatilne kecy . objavujes sa na i inych forach ,ale co ty napises za nesmysle ,tak to je opravdu sila .miesto toho vysedavania za PC hybaj za roh a daj si par poza usi .Apropo kolko ti je rockov?

 • amata 03.03.2016, 17:36

  Zažila som presne to, čo Ty, ale ako žena. Všeeeetko na mne.K tomu psíkovi, dve deti, práca dobre platená a naviac ešte jeho rodičia, o ktorých som sa starala.Otvorilo mi to oči, keď som už nevládala.Stále nejak dúfaš, že to má zmysel, a že Ťa má ten druhý rád. Potom ma napadla myšlienka: keby ma mal rád, tak predsa nedopustí na mňa takú ťarchu.A tá rozhodla. Bol rozvod. Jeden to proste neutiahne. Ty si výnimka, muži sú skôr na strane vykorisťovateľov,väčšinou sú v Tvojom položení ženy.Proste ona si Ťa nezaslúži.

 • Qerulant 03.03.2016, 17:20

  Ujo....

1 2 3 >

Pridať komentár