Veci vo vašom aute môžu lákať zlodejov: Znížte riziko krádeže na minimum

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ak sa nechcete zaradiť medzi okradnutých majiteľov áut, mali by ste dodržiavať niekoľko zásad

Odcudzený pár okuliarov v hodnote 230 eur plus navigácia – o to všetko prišiel nedávno 30-ročný vodič Volkswagenu Passat. Nie je ani zďaleka jediný, ktorého o majetok odľahčili vykrádači aút. Ak sa nechcete zaradiť medzi okradnutých, mali by ste dodržiavať niekoľko zásad.


Polícia upozorňuje vodičov, aby si nenechávali veci vyššej hodnoty vo svojich vozidlách a už vôbec nie vystavené očiam náhodných okoloidúcich. Auto totiž nie je výklad, a takéto situácie sú veľkým lákadlom pre zlodejov.

Na čo všetko pozor?

,,Vodičom odporúčame, aby aj pri krátkodobom opustení vozidla si nenechávali v jeho interiéri navigácie, doklady, peniaze, telefóny, tašky alebo oblečenie. Tieto veci nie je vhodné ani ukladať do kufra, treba ich radšej nosiť pri sebe. Keď sa ľudia sústredia na ukladanie vecí do úložných priestorov, nevšímajú si, kto ich pozoruje a keď odídu od auta, zlodej presne vie, čo sa vo vozidle nachádza," upozorňuje bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.


Mohlo by vás zaujať: Farba vášho štvorkolesového tátoša: Čo kričí do sveta o vašej osobnosti?


Dbajte na prevenciu

Šoféri by podľa nej mali uprednostňovať parkovanie na strážených a osvetlených parkoviskách. ,,Keď vodič opúšťa zaparkované auto, je vhodné, aby mechanicky skontroloval, či je zamknuté a nespoliehal sa len diaľkové ovládanie a centrálne uzamykanie," dopĺňa.

Čo robiť, ak vás okradli?

V prípade, že vodič po návrate k vozidlu zistí, že niekto do neho násilím vnikol, je podľa polície dôležité do vozidla nenastupovať a ničoho sa nedotýkať, odcudzené veci teda zisťovať len pohľadom. ,,Mohlo by dôjsť k zničeniu stôp," uzatvára Kurucová.


Ukradli vám už zlodeji niečo z auta? Napíšte ostatným čitateľom svoje skúsenosti v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku
  • Autor: Zora, TASR
  • Foto: thinkstockphotos.com

Diskusia (1)

  • Stanka 06.05.2019, 12:23

    auto nie je trezor. Každe auto by malo byt dostatočne zabezpečene. Moje prve auto bola stara toyota z AAA auto, ale ako dalšie som hned dostala služobne, tam sa naštastie už o nič nestaram

1

Pridať komentár