Vyhnite sa ťažkostiam s erekciou: 6 tipov, ktoré môžu pomôcť aj vám

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Stalo sa vám, že ste už v posteli zlyhali?

Muži sa po štyridsiatke kvôli chýbajúcemu testosterónu častokrát začínajú cítiť nie celkom vo svojej koži

Muži sa po štyridsiatke neraz začínajú cítiť nie celkom vo svojej koži. Chýba im testosterón a až 40% pánov v tomto veku postihuje nejaký stupeň erektilnej disfunkcie. Niektorí veria, že mladá frajerka opäť vráti život do ich nohavíc, no tento problém sa dá riešiť aj bez nevery, liekov, často so stabilnou partnerkou. Domácou liečbou!


Kúpte si permanentku do fitka

Ak ste prekonali vek 44 rokov, už sa nemusíte hanbiť, že nemáte penis ako žula pri pohľade na pekné ženské nohy. Potencia začína po tomto veku výrazne strácať kondíciu. Dôvodom je prudký pokles testosterónu, hlavného hormónu mužskej výkonnosti. Výskumy vedcov z Glasgowa hovoria jasne. Nízka hladina testosterónu zhoršuje kvalitu sexuálneho výkonu aj pôžitku. Prirodzenou formou ako ho nabudiť je poctivé cvičenie. Silový tréning opäť vytvára predpoklady na aktiváciu hormónov a tým aj erekcie.

Upravte svoj krvi

Vysoký krvný tlak znižuje hranicu erektilnej disfunkcie dokonca pod štyridsiaty rok života. Pravidelným meraním tlak poctivo kontroluje a v prípade vyššej hladiny presedlajte na kardio cvičenia, ľahšiu stravu, zeleninové šťavy, viac cesnaku či chilli papričiek a nebudete sa musieť v posteli vyhovárať na únavu.


Mohlo by vás zaujať: Ako sa mení erekcia po 50: 5 vecí, ktoré by ste mali vedieť aj vy!


Strážte produkciu kolagénu vhodnou stravou

Vekom sa mužom znižuje schopnosť tvoriť kolagén, vďaka čomu atrofuje hladká svalovina. Tá je základnou stavebnou jednotkou penisu. Preto by mali okrem cvičenia muži podporiť udržiavanie svalových vláken v kondícii aj správnym zložením stravy. Do pozoru mužov postaví viac zeleniny a ovocia. Napríklad cibuľa a cesnak spomaľujú deštrukciu kolagénu. Citrusy pomocou vitamínu C napomáhajú tvorbe tejto látky na pevné svaly aj peknú pleť. Rovnako ako čerešne, zelený čaj, či maliny. Obohatiť svoju stravu o tieto pochutiny pomôže erekcii povstať.

Nestagnujte

Jednoucho netreba prestať so sexom. Zákonitosti nášho tela hovoria, že čo sa nepoužíva, to chradne a upadá. Nemáte sex niekoľkokrát do týždňa ani pravidelne nemasturbujete? Ak si vystačíte s milovaním raz za mesiac už teraz, je veľmi málo pravdepodobné, že s pribúdajúcim časom sa stiuácia zlepší, presne naopak.. Nenechajte sa odradiť a robte si dobre. Je to zdravé nielen pre penis či psychiku, ale aj pre prostatu, ktorá býva často práve v strednom veku zväčšená.


Mohlo by vás zaujať: 5 zásad dokonalej erekcie: Dodržiavajte ich a nebudete mať žiadny problém


Naštartujte „erotično“

Muž, ktorý presiahne hranicu štyridsiatky je buď dlhodobo starým mládencom, alebo obvykle žije roky či desaťročia s jednou ženou, na ktorej pozná prakticky akýkoľvek detail. Tu je problém číslo jedna. Partnerka u neho vyvoláva omnoho menej sexuálneho vzrušenia a jej nahé prsia ho takmer vôbec neprivádzajú k vášni. Preto sú na mieste kostýmy, hry lásky, nové metódy sexuálneho dráždenia, erotické pomôcky. Ak sa vaša partnerka nemá k činu, nezúfajte a preberte iniciatívu. Povedzte jej, čo by vás vzrušovalo, kúpte jej sexuálnu hračku, erotickú bielizeň či rovnošatu letušky. Experimenty sa nemusia vydariť hneď na prvýkrát, ale to nevadí. Časom to bude len lepšie. Svoje urobí aj zmena prostredia. Skúste stráviť víkend mimo domova, oddych, nové zážitky a pohár vína pomôžu naštartovať aj váš sexuálny život. 

Dajte si do poriadku vzťah

Nielenže prichádzajú fyzické problémy, kopia sa aj tie psychické. Mnoho dvojíc začína vykazovať znaky ponorkovej choroby, čo končí jednoducho tak, že partnerovi „nestojí“. Dôvodom je strata vášne, lásky aj záujmu. Pokiaľ nechytíte druhý dych príťažlivosti, je lepšie ísť od seba, ako sa trápiť nechuťou k vzťahu aj sexu. Niekedy však stačí prehodnotiť priority, ktoré sa rokmi zmenili. Priveľa práce, pričastý alebo naopak žiadny pobyt bez polovičky môže vzťah poškodiť. Venujte sa opäť svojej polovičke a vášmu spoločnému životu ako pred rokmi. Vráťte do vzťahu iskru a tá zapáli aj posteľné dobrodružstvá.


Máte problémy s erekciou? Napíšte o nich ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (10)

 • roman3815 01.02.2017, 06:27

  Tabletky na erekciu Vigrax - http://bit.ly/17N940u Lekár mi predpísal Viagru, ktorá mi fungovala, ale bola na mňa drahá. Vigrax funguje aj za nižšiu cenu

 • Bany 12.11.2016, 13:58

  Nám doma s erekciou pomáha erectan

 • Jarka 11.08.2016, 22:40

  manželovi pomáha clavin platinum, raz som ho na to ukecala a odvtedy ked vie ze potrebuje da si ho uz aj sam

 • Anita james 09.08.2016, 16:04

  Sometimes unimaginable things happen. I was in a stable relationship and well paid job for three years then suddenly my lover broke up with me without any explanation. I was devastated, confused and heartbroken, at the pick of giving up when my friend told me about a spell caster on the internet who helps people get back their lover within two days. At first I laughed it off without giving it much thought then I checked online myself and saw testimonies of people who the same spell caster Dr.Iruwa has helped then I decided to contact him through his number +27835303354 and is e-mail iruwa567@gmail.com Now my lover is back to my life. I am just so happy now and thanks to Dr.Iruwa, thank you so much for your help. Advice for those who might also want help should contact him because i don't believe in any other spell casters but am assuring you is only Dr.Iruwa that can help you solve that problem you are facing right now. website www.driruwa.com

 • Januska 27.07.2016, 12:16

  U nás doma na posilnenie erekcie zaberá maca prášok. Môjho manžela tým dopujem už asi pol roka a je to "nezabudnuteľné" : www.otehotnenie.sk/p/820/bio-maca-peruanska-strong-lepidium-meyenii-kapsule-120cps-600mg-koncentrat-2-1

 • FJJJJJJJF 14.06.2016, 21:46

  "Upravte svoj krvi" ..... goooogle translator ?

 • Mato 14.06.2016, 17:18

  VIAGRASHOP SK

 • markuss 14.06.2016, 15:59

  najsamlepsie na celehe s vajcami , tak to maju najradeji.

 • najkrajsia na svete 14.06.2016, 14:39

  môjmu druhovi stojy stale ked ideme sulozit. Viete zeny to si musite muza pripravyt a nie hr strc mi ho tam aj s batozinou

 • dôchodca 14.06.2016, 13:56

  mne sa postaví už len keď urobím stojku

1

Pridať komentár