VIDEOTIP Vyrobte si chutnú domácu čokoládu: Postačia vám len 4 ingrediencie

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Máte radi čokoládu?

Čierna čokoláda je elixírom prirodzenej mladosti

Čokoláda sa u mnohých ľudí vyznávajúcich zdravý životný štýl čoraz častejšie dostáva na zoznam nie práve najzdravších pochúťok. Pravdou však je, že ak si dokážete vybrať tú správnu, môže vášmu telu dokonca aj prospieť!


Horká čokoláda, na rozdiel od svojej mliečnej a bielej verzie, znižuje stres, zlepšuje náladu, pôsobí proti vysokému krvnému tlaku, prospieva imunite a zlepšuje pamäť. Lenže zloženie kupovanej čokolády neovplyvníte. Vhodným riešením, ak sa svojej závislosti na tejto pochúťke neviete zbaviť, je vyrobiť si ju doma. Celkom vám na to postačí polovica šálky kokosového oleja, šálka kvalitného kakaa, 4 polievkové lyžice medu a polovica čajovej lyžičky vanilky.
V menšom hrnci na miernom ohni rozpustite kokosový olej, pridajte med a krátko šľahajte, kým sa celkom nerozpustí. Potom pomocou metličky vmiešajte aj kakaový prášok. Po krátkej chvíľke hrniec zoberte od ohňa a šľahajte, kým nevznikne hladká a lesklá hmota. Potom pridajte ešte vanilku a všetko spolu premiešajte. Čokoládu nalejte do formy a nechajte stuhnúť v chladničke.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (0)

Žiadne komentáre


Pridať komentár